Skocz do zawartości
-dominik-

Jaki sprzęt do 70l?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie:

Zakładam akwarium 70l i zastanawiam się nad doborem sprzętu.

Czy ktoś mógłby mi poradzić jakie oświetlenie i filtrację wybrać?

Z góry dziękuję i pozdrawiam:

Dominik T.


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kolejny post w stylu dobierzcie mi wszystko . Zaproponuj chociaż jakiś sprzęt od siebie i podaj fundusze przeznaczone - od tego wiele zależy.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/37689-kostka-80-l-z-augustowa/

tutaj masz na szybko znaleziony jeden z tematów założony dla akwarium o podobnym litrażu.

wasilio ma rację lenistwo nic więcej

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad 2x AQUATIC NATURE SOLAR LUX

Żarówka 10000K o mocy 26W


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma ci pomóc w doborze sprzętu skoro nie napisałeś nic o wymiarach zbiornika,co chcesz tam trzymać,czy ma być z panelem czy z sumpem?Nie robir tego po złosci tylko chce cie uświadomić ze te informację sa niezbędne,to tak jak byś chciał np kupić samochód i powiedział sprzedawcy w serwisie że ma być niebieski :question:

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary akwarium:

60X24X30

Będzie bez sumpa.


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie panel?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie panel?

Chyba tak.


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff ciężki temat z tobą nie wiesz czy panel czy nie,wiesz co musisz się z tym przespać i dokładnie zastanowić czy odpieniacz zewnętrzny czy w panelu z z obiegiem.a tak w ogóle to ile kasy chcesz przeznaczyć na to akwarium,pzdr i powodzenia


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w 72 litrach odpieniacz Boyu wg310 sprawdził się bardzo dobrze, oświetlenie świetlówki 3x24W teraz jednak pomyślałbym o led 60W np: http://www.ebay.pl/itm/60W-LED-Aquarium-Light-Coral-Reef-Tank-White-Blue-LED-Grow-Light-/280879189363?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4165b44d73 albo DIY na cree jakieś 40W


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak w temacie:

Zakładam akwarium 70l i zastanawiam się nad doborem sprzętu.

Czy ktoś mógłby mi poradzić jakie oświetlenie i filtrację wybrać?

Z góry dziękuję i pozdrawiam:

Dominik T.

O to prawie takie jak moje.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to prawie takie jak moje.

Mam Już cyrkulator, część oświetlenia (Świetlówka 18W T8) i filtry.

Na resztę sprzętu chce przeznaczyć 200zł


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł nie kupisz reszty sprzętu . Jeżeli twóje finanse na morskie są tak marne to poczekałbym na przypływ gotówki. Bo za taką kwotę nic nie zrobisz .


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeden poradnik, ale czy naprawdę potrzeba tyle gratów?

-odpieniacz

-filtr RO

-pompki cyrkulacyjne

-hydrometr

-testy

-sump

Oświetlenie 1W/1l wody


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to słabo czytałeś wątki jeżeli dla ciebie podstawowe rzeczy to aż tyle gratów .

must have :

Odpieniacz , filtr ro (imho + di) , salimetr , testy (chociaż na ph,kh,no3,po4) , panel a najlepiej sump jeżeli oczywiście masz na niego miejsce , oświetlenie dla miękasów i prostych lpsów wystarczy 0,8w/l . I nie licz na to , że zamkniesz się w 200 zł bo sam nowy filtr ro + di to koszt ok 220 zł.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2k zl bedzie malo jak sie tak wszystko nazbiera i bedzie kupowalo to i tamto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dodam coś od siebie - nie obrażając kolegi - jeśli zależy ci na pięknej rafie to nie oszczędzaj. Lepiej uzbieraj ile trzeba na porządny sprzęt a dopiero potem sie zabieraj za akwa....Pamiętaj jedno - oszczędny w morskim wydaje więcej. Jeśli masz możliwość to sklej sobie głębsze akwa z panelem, znacznie ułatwi ci to życie...Cyrkulacja min 25-30x pojemność i nie jedna mocna lecz dwie słabsze. Światło 3x24 t5 będzie ok. T8 wywal, bo za niedługo nie kupisz t8, nie mówiąc o dobrej barwie światła. Dla mnie w morskim świetlówki powyżej 14000K. Warto też pomyśleć nad ledami. Może na start dasz więcej ale po czasie się zwraca, chyba, ze wiesz że to akwa nie postoi u ciebie dłużej niż rok. Za 200zł :thumbsup: to kupisz świetlówki i nic więcej. Podstawą w morskim jest technika i dobra skała. Wybacz mi za to co pisze ale jak chcesz postawic akwa kombinowanymi metodami itp itd to lepiej to sobie podaruj. Mnie nie jest szkoda twojej straconej kasy, ale tego życia które przy takim podejściu za długo nie pociągnie. Nie obrażaj się na kolegów, że "krzyczą" po tobie, ale czasem warto posłuchać bardziej doświadczonych. Poczytaj, popytaj...Odezwij się do mnie na PW to ci udzielę odp. na każde pytanie - jeśli będę znał odp.

Co do RO itp itd - poczytaj, poszukaj - kto szuka znajdzie....A tak poważnie - powiem tyle jeśli masz dobrą wodę z kranu to możesz na niej "jechać" tyle tylko, że prędzej czy później baniak ci się "rozjedzie", dokarmisz glony itp a to nie o to biega. Poczytaj na forum - jest wątek o akwa na kranówie - nie wiem czy takie byś chciał mieć problemy. Więc jak dla mnie TYLKO WODA Z RO !!!!

Podsumowując moje wypociny - ale nie chce aby ktoś się zabierał to tego od d...strony - najpierw nazbieraj kasę - i tutaj ci powiem, że ok 1500zł będziesz potrzebować na start - światło+pompy+odpienek+skała+piach+sól(sól też odpowiednia) ....

Powodzonka - jak coś pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potem kupisz super koralowce po 80-200 zł ryby tez za podobne pieniądze i przyjdzie kryzys i w jedną noc poleci połowa zbiornika...

straty nie będą w złotówkach jak przy hodowli gupików a w tysiące... więc lepiej się zastanów jeżeli nie masz pieniędzy na start (lub jeżeli masz bardzo ograniczony budżet na hobby) to wybierz coś innego równie miłego dla oka a tańszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a potem kupisz super koralowce po 80-200 zł ryby tez za podobne pieniądze i przyjdzie kryzys i w jedną noc poleci połowa zbiornika...

straty nie będą w złotówkach jak przy hodowli gupików a w tysiące... więc lepiej się zastanów jeżeli nie masz pieniędzy na start (lub jeżeli masz bardzo ograniczony budżet na hobby) to wybierz coś innego równie miłego dla oka a tańszego ;)

Dobrze mówi kubek_77. Szkoda by było zwierząt, które niestety w większości są nadal z odłowu :crybaby:

Edytowane przez maxico (wyświetl historię edycji)

 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz propozycję odpieniacza

http://erybka.pl/product-pol-2288-Deltec-MCE-300.html

Więc chyba sprawa rozwiązana bo budżet sporo nad szarpnięty.

i jeszcze jeden http://erybka.pl/product-pol-2899-Resun-SK-300.html ale ten to do kostki 30L

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat założony chyba tylko po to aby zlinczować autora:) może koledze przy wpisywaniu zera zabrakło. Myślę że jak to zero sobie dopisze to wtedy może zacząć działąć. To i tak dopiero początek kosztów...


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli faktycznie to tylko błąd i chodziło tu o 2tyś to ok,ale jeżeli nie i kolega naprawdę myśli że dobierze do swojego akwarium sprzęt zamykając się w 200zł to wątek nie ma sensu,i dalsza pomoc koledze też.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też jest błąd, bo to 2 miliony :harhar: 2 tys. - jak już :welcome:

Fakt :harhar: już edytowałem


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.