Skocz do zawartości
Darek S

Favia i jej wymagania

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupielm wlasnie favie o taka

95-koral3.jpg

od Harnasia (dzieki) no i jest troche za duza, wiec pasowałoby mi ją postawić na dnie na glebokosci 50 cm pod lampa hqi 150 w. Rosła wczesniej pod sama lampa tuz pod powierzchnia a teraz siedzi na dnie. Czy na sile cos kombinowac i robic dodatkowa pólkę wysoko,czy moze tak zostać i bedzie zyla. Co radzicie ?

Czy u kogos favie zyja pod kiepskim/srednim oświetleniem ? lub sa na samym dnie gdzie jest podobne do mojego swiatlo (150 HQI AquaLine 10000K + 2x20 TL03 Philips + 18W Aquarelle)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam favites na dnie na głębokości 50 cm. Nie dość, że na dnie to lekko z boku i jeszcze go zasłania duży sarcopython. Siedzi tam od pół roku i się rozrasta. Masz na fotce, którą ci kiedyś przesłałem. Myślę, że favia też się zadowoli takim miejscem. W sumie zastanawiam się nad przecięciem obecnej skałki z tym koralowcem na dwie części, bo też chętnie bym go lepiej wyeksponował.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No znalazlem fotke, jest favia po prawej stronie w cieniu sarcophytona. Jakie masz swiatlo ?

Czym chcesz to przeciac - ?

Ja sobie nie wyobrazam jak mozna to ruszyc - to lita skala

BTW moje to favia czy favites ?????


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje to według mnie favia. Mam 150W 13000K + 2 x 18 lub 20W T8.

Przeciąć chcę piłką do metalu :). Najpierw muszę dobrze zamocować a potem rach ciach. Ciąłem tak już skałę dla szczepek więc wiem, że się da. BartY mi taki sposób polecał.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecinasz wpoł koralowca czy tylko chcesz odciąć dolna czesc skały ?

BTW oświetlenie mam prawie takie samo , ale za kilka dni przychodzi mi zarnik 16000 K AM, wiec wymienie bo juz troche ma , no i planowalem dolozyc ze 24W T5 bialego


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koniecznie na pół koralowca, żeby były dwa :)

Podziel się informacją o świeceniu żarnika 16000K, bo mnie to mocno interesuje.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć rah ja mam 16kK z dwoma świtlówkami nad 240l baniakiem i nie powiem jestem zadowolony, ale trzeba pamiętać że 16kK daje mniej lumenów niż 13kK, więc po prostu będzie troche ciemniej, co przy i tak nie za mocno już oświetlonym tanku może mieć znaczenie.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra podziele sie info o tym zarniku, moze zrobie fotki dla porownania np, ale mnie interesuje to cięcie. Robiłes to kiedys ? z tego typu koralami- bo właśnie mam taki problem że moj nowy koral favia jest troche za duzy i gdyby go przeciac na 2 byłoby idealnie, ale operacja musiałaby być opatrzona minimalnym ryzykiem utraty pięknego dużego okazu jaki mam :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.