Skocz do zawartości
Myrcin

alternatywa dla wiercenia w szkle

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie-jaka jest alternatywa dla wiercenia w szkle w miejscu komina? czy spływ do sumpa może być rozwiązany w inny sposób? jeśli ktoś ma jakieś rozwiązanie alternatywne, proszę o pomoc. każda wskazówka mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudełko przelewowe ja je stosuję i sprawdza się dobrze :) ale to jak się nie ma komina więc moja wskazówka jednak jest nie przydatna

Edytowane przez lukasz.s4 (wyświetl historię edycji)

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety pudełko przelewowe u mnie w grę nie wchodzi z różnych powodów technicznych, aczkolwiek brałem je pod uwagę. widziałem zbiorniki nawet bez komina, gdzie wodę ciągnęła zwykła rura, tyle że sump był na wysokości zbiornika, więc w razie w (np. braku prądu) nie było zagrożenia zalaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie „overfloof”.

Popatrz w mojej galerii.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godeusz, móisz o tej (chyba) rurze w prawym górnym rogu akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dziś startuję z rurą overflow

na razie sprawdzam szczelność,reguluję spływ i pompę więc fotek nie robiłem ale wszystko dobrze się zapowiada. Powody dlaczego wybrałem to rozwiązanie są proste, po pierwsze mój zbiornik już działa i chcąc wymienić filtr kubełkowy na sump nie mogłem wiercić, po drugie rozwiązanie to jest tańsze niż zakup pudełka przelewowego (chyba,że zrobisz własnoręcznie). Jak wszystko będzie dobrze działać to zrobię zdjęcia i wrzucę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od tego tematu:

Pudełko przelewowe bez pudełka.

i zrobić dokładnie tak jak w oryginale, bez żadnych modyfikacji. Prawidłowo wykonana instalacja NIGDY się nie zapowietrzy i jest całkowicie bezpieczna na zaniki prądu. Sam stosowałem i byłem bardzo zadowolony.

20110506_0156.JPG

Edytowane przez premiero (wyświetl historię edycji)

300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godeusz, móisz o tej (chyba) rurze w prawym górnym rogu akwarium?

To białe to overflow, a to czarne to komin z PCV zakładany na to białe cudo- w każdej chwili jest możliwość jego demontażu do czyszczenia i przeglądu.

Jak zakończę wyprzedaż życia, będzie do sprzedania z akwarium lub bez.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie udało mi się zrobić samemu, odezwę się. dzięki jeszcze raz za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.