Skocz do zawartości
Wojti

Robimy oświetlenie T5 do narożnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam pomysłów do zrobienia nowego oświetlenia do mojego akwarium narożnego 87x87 61cm wys, przód 1/4 koła 350l

obecnie HQI 250 +2x24 aktyniczne - oświetlenie jest nierównomiernie i czas na zmiany - zeby koralom żyło się lepiej.

w planie: panel jarzeniówek T5 z możliwością sterowania (włączanie, wyłączanie, oświetlenie nocne, może jakieś dodatkowe bajery )

mój plan:

1 x 24W 44cm

1 x 24W 55cm

1 x 35W 74cm

1 x 39W 85cm

3 x 45W 90cm

1 x 35W 74cm

prośba o propozycję sterowania jarzeniówkami jakie stateczniki jakie sterowanie? może któryś z kolegów podjąłby się zrobienia sterowania do lampy? proszę o pomoc i doradztwo.

Wszelkie sugestie, uwagi mile widziane

z góry dziękuje Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja Ci nie pomoge w sprawie elektryki ale może pomyśl nad diodami Cree.

Diody mógłbyś sobie ułożyć równo. To ważne szczególnie, że masz panoramiczne akwarium.

8 świetlówek- co roku ~600pln na nowe :wallbash:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. z bajerów poleciłbym Ci może LED'y??


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o tym, jednak potrzebowałbym dobrego fachowego doradztwa, najlepiej kogoś z kokolic Wro tak aby móc się spotkać i przedyskutować temat

bo z tego co czytam to są różne opinie i zalecenia.

jestem otwarty na projekt Led - co w perspektywie faktycznie wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy się nad tym nie zastanawiałem oryginalny w lampie tak jakby trapez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39W świetlówka T5 z nasadkami zasilającymi ma 87cm - do tego jeszcze odbłyśnik i jakby nie patrzeć będzie za długa:( Może jednak zostań przy HQI dołóż do tego lumenarca III i po bokach 4x24W T5 z aktyniką? 8 świetlówek nad takim baniakiem to będzie jak pokrywa, do każdej drobnostki będziesz musiał którąś belkę zdjąć. No chyba, że zrobisz do tego jakaś sensowną podnoszoną ramę z aluminium.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to się wiąże z przebudową obecnej lampy i dołożeniem dodatkowych Watów, też kiedyś o tym myślałem, jednak coraz bardziej skłaniam się do samych świetlówek lub panela led. Tylko szukam kogoś kto by mnie pokierował, nie chcę uczyć się na swoich błędach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wygląda samo akwarium

na zdjęciu w upalny dzień muszę dodatkowo chłodzić wiatrakiem bo strasznie grzeje się woda od żarnika

i to też jest jeden z powodów zmiany

post-13577-0-94737900-1345632211_thumb.jpg

post-13577-0-94881800-1345632224_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopotów z grzaniem pozbyłbyś się gdybyś tę koronę otworzył od góry, parowanie wzrośnie ale temperatura dzięki temu spadnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoria

testowałem w praktyce nie ma różnicy, może gdyby nie było wiatraków, ale gdy są włączone jest identyczny efekt jak bez pokrywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.