Skocz do zawartości
tsubasa

RM by tsubasa

Rekomendowane odpowiedzi

5996f9a37597f24dmed.jpg

tubka coraz chętniej wygląda z chatki..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Reefmax bez zmian.. nic nie doszło, ubyła rozgwiazda która poszła za skały się rozpuścić.. także Peniek miałeś rację z rozgwiazdami - więcej już żadnej nie kupię.. w końcu też nabyłem refraktometr bo spławik który miałem obecnie był tak roztrzęsiony że pokazywał 1,021 podczas gdy w rzeczywistości jest 1,025.. za niedługo premiera nowego akwarium, także Reefmax po odczyszczeniu będzie na sprzedaż..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podpowiedzieć co może być przyczyną że grzybowieńce są pozwijane i się nie pompują? xenia podupada? LPSy mają się świetnie.. caulastrea fluo się pompuje, druga pompuje jakby chciała się wzbić w powietrze, duncanopsammia, ricordea, rhodactis bez zmian. clavularia i pseudogorgonia rosną i widać ich przyrosty co tydzień.. a grzyby jak się pompowały tak teraz obkurczone leżą..

próbuję to powiązać z momentem kiedy zacząłem stosować No3:Po4:x red sea.. ogólnie leję też co drugi dzień aquaforest abc.. parametry wszystkie na zielono jak w stopce, jedyne co to z tygodnia na tydzień ubywa magnezu - to może być przyczyna? cyrkulacji nie zmieniałem przez ten czas..

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze własnie cyrkulacja moze grzybom nie pasować,wolą spokojną cyrkulacje.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. trochę przestawiłem choć wiele manewru nie mam.. mam takie jeszcze czerwone actinodiscusy i one jak zwykle są duże.. zobaczymy.. a jest opcja że je wszędobylski ukwiał poparzył nogą podczas wędrówki? czasem po nich się przeleci skubaniec


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym sumpem? :):D

Spokojnie można bez sumpa prowadzić baniak morski. Osobiście mam 3 baniak bez sumpa, teraz 420l.

Kiedyś miałem 112l z sumpem i .... oczywiście zaliczyłem małą powódź z powodu cholernie pewnej rewizji, do której nie wskoczyłby przecież żaden błazen zatykając wlot i jednocześnie nie nawaliła pompa...

Wygoda owszem i jest, można wpakować niewidoczny potem odpieniacz, zrobić chłodzenie, zrobić mechaniczną filtrację, no i nie potrzeba grzebać w zbiorniku głównym w większości czynności.

Ale z drugiej strony nie ma owego zagrożenia zalaniem, poza tym mniej jest ustrojstwa pod baniakiem (u mnie nie mam nic, bo mam litą podmurówkę). Osobiście też używam wewnętrzny Tunze, ale model 9048 bodajże, fo tego 3 pompy Koralia i Tunze, w tym 2 pod powierzchnie.

I wsio!

Baniak dochodzi już do siebie po przenosinach i pewnie daj Boże jak poprzedni 220l będzie się jakoś trzymać... (o ile odpukać znowu nie złapię czegoś od baniaka, jak to miało miejsce w październiku i leczę się do teraz, ale nie mato nic wspólnego z brakiem sumpa...) :D

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestałem lać przez 3-4 dni No3:PO4:x i efekt od razu w postaci podwyższonego NO3 do 20.. po raz pierwszy salifert mi pokazał też PO4 - teraz jestem ciekaw czy skoro wyszło 0,03 (na skali saliferta) jest dużo więcej w rzeczywistości.. może to jest powód tego że xenia pada a grzybowniki dalej pokurczone..

cała reszta czuje się świetnie - o dziwo razem z ukwiałem który... przestał wędrować i od 4 dni siedzi w jednym miejscu.. zaczynam powoli głupieć ;)

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzień ostateczny ;) Reefmax pojechał do nowego właściciela.. Temat można zamknąć


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrajca :ph34r: ,he,he.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam zdrajca.. hepatus miał problemy z zawracaniem ;) musiałem mu brzęczyk założyć by inne ryby wiedziały że cofa..

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje szybkiej de cycyzji , czekam z niecierpilowscia na foty:), mnie pewno tez to czeka w najblizszej przyszlosci moj Rm powoli sie przepelnia. Mojemu hepkowi tez bede musial zalozyc brzeczyk cofania:). Hehehe

pozdrowienia dla ciebie


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.