Skocz do zawartości
arczi886

Moje 112l oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji tego, że kilka dni temu została odpalona moja solniczka i znalazłem chwilę czasu chciałbym się nią pochwalić i przyjąć słowa krytyki :)

Start:

Po kilku miesiącach czytania postanowiłem założyć akwarium morskie.

Solniczka została zalana wodą RO/DI 24 sierpnia br.

Weszło dokładnie 83 litry wody posolone solą Red Sea Salt z czego 20 litrów pochodzi z działającego zbiornika, oraz 14 kg żywej skały.

Akwarium:

112l akwarium o wymiarze 80x35x40 szkło o grubości 6mm, póki co brak tła

Filtracja:

14 kg żywej skały oraz póki co filtr kaskadowy z wkładem węglowym, odpieniacz DIY (niestety ze strzykawki), który chcę jak najszybciej zmienić...jakieś propozycje?

Dodatkowa chciałem dodać jeszcze ok 10 kg skały koralowej

Światło:

Belka oświetleniowa Aqua Nova 2x39W T5

Cyrkulacja:

2x pompa cyrkulacyjna JVP-101

Niestety akwarium bez panelu i sumpa (brak miejsca), aktualnie poszukuję odpieniacza zewnętrznego i tutaj proszę o jakąś pomoc, myślałem nad Weipro-2011 co o nim myślicie?

Na dzień dzisiejszy zasolenie wynosi 1.024 a temperatura 25`C, parametrów wody nie mierzyłem póki co.

Opróczy wody z działającego zbiornika zastosowałem jeszcze bakterie Bactozym

Poniżej aktualne zdjęcie

post-14843-0-16426800-1346084128_thumb.jpg

Edytowane przez arczi886 (wyświetl historię edycji)

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to chyba światło będzie CI wystawać i to 10cm z każdej strony. Wymieniłbym na 4x24w lub od razu na 6x24.

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaje po 5 cm z każdej strony niestety ale powiem szczerze, że nie przeszkadza mi to


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dojrzewaniu będzie brakować Ci światła. Niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni ale zmieniłbym również ustawienie cyrkulacji. Nie masz komina wiec moze robić Ci się kożuch na wodzie dlatego ustawilbym jedną na tafle wody która na końcu zawijałaby się i ładnie obmywała skałe ;)

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety akwarium bez panelu i sumpa (brak miejsca), aktualnie poszukuję odpieniacza zewnętrznego i tutaj proszę o jakąś pomoc, myślałem nad Weipro-2011 co o nim myślicie?

polecam skimz sh2(odpieniacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dojrzewaniu będzie brakować Ci światła. Niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni ale zmieniłbym również ustawienie cyrkulacji. Nie masz komina wiec moze robić Ci się kożuch na wodzie dlatego ustawilbym jedną na tafle wody która na końcu zawijałaby się i ładnie obmywała skałe ;)

Wychodzi prawie 1W/1L jeśli dobrze liczę.

Którą pompę byś przestawił?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wystają CI świetlówki wiec tracisz te waty. Z cyrkulatorami to musisz sam kombinować i patrzeć jak bedzie najlepiej. Akwarystyka morska uczy cierpliwości ;) wiec musisz patrzeć jak najepiej. pozdrawiam


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie pomyślałem o tym...dzięki za cenne wskazówki


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Weipro Sa-2012 lub Haqos PS-300 dadzą radę w moim akwa, proszę o poradę:)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym litrazu super sprawowal sie 9002 lub caly reefpack. Jest bardzo plaski a moze zalatwic Ci tez sprawe filmu bialkowego i miejsce na ew absorbery


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 8

Dzisiaj przyszła do mnie skała koralowa, która została potraktowana w pierwszej kolejności z myjki ciśnieniowej a na chwilę obecną moczy się w wodzie RO.

Powoli również zaczynają pojawiać się glony, to na skale, to na szybie, to na pompach cyrkulacyjnych :) naprawde bardzo ciekawy widok jak z dnia na dzieńń pojawia się coraz więcej życia w zbiorniku :)

Dziś również nie wytrzymałem i musiałem zrobić pierwsze testy wody, niestety narazie posiadam tylko 3 no ale zawsze coś.

Tak więc parametry wody mają się następująco:

Temp: 26`

Dens: 1023.5

pH: 8

Mg: 1230

NO2: 1.0

post-14843-0-43397500-1346353990_thumb.jpg

Edytowane przez arczi886 (wyświetl historię edycji)

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 32

Dzisiaj do akwarium trafiły pierwsze korale...jest to Xenia i Rhodactis sp. 7

Pozatym okrzemiki na piasku powoli schodzą tak samo jak glony.

Co 2 dzień z odpieniacza wylewam 2/3 kubeczka czarnego płynu, także mam nadzieje, że wszystko jest na dobrej drodze

p1010555__470755.jpg

Edytowane przez arczi886 (wyświetl historię edycji)

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 67

Po niecałym miesiącu parametry się ustabilizowały, doszły korale, ryby i bezkręgowce:

Korale

Sinularia sp. 02

Sinualria sp. 08

Xenia

Rhodactis sp. 07

Euphyllia ancora

Entacmaea quadricolor

Discosoma sp. 33

Zoantusy sp. 14; sp. 36

Ryby:

parka Nemo (A. ocellaris)

garbik (chrysiptera hemicyanea)

Bezkręgowce:

2x Neoliomera pubescens

Archaster angulatus

Lysmata grabhami

Edytowane przez arczi886 (wyświetl historię edycji)

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.