Skocz do zawartości
Pietrek

Ślimak Vermetid

Rekomendowane odpowiedzi

Niby nie plaga, ale zaczyna mi przeszkadzać, czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem z tym ślimakiem? informację o nim znalazłem tylko na zagranicznych stronach. Buduje domek o wapiennej mocnej konstrukcji o którą łatwo się pokaleczyć, największym problemem jest fakt, że wypuszcza bardzo długie, śluzowane nitki, do łapania planktonu, u mnie potrafi wyciągnąć taką sieć nawet na 10-15cm, stresuje tym korale a dodatkowo nie wygląda to zbyt estetycznie, bardziej jak gluty wiszące na skale, a mam tego coraz więcej.

Poniżej fotki znalezione w internecie, bo sam lepszych nie zrobię:

http://www.reefs.org/hhfaq/worms/vermetid1.jpg/variant/medium

http://www.livingreefs.com/attachments/14032d1326484050-slimy-spider-webs-tube.jpg

czy ktoś sobie jakoś poradził z tym kosmitą ?

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam i nie wiem co z tym robić czy trzeba mechanicznie to usuwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych forach jest napisane, że mechaniczne wyskubywanie ze skały nie wiele pomaga, bo potem pojawia się po prostu w innym miejscu. Wyczytałem też że krewetka czyszcząca chętnie się tym żywi, wczoraj wpuściłem dwie :) zobaczymy


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A wurdemanni albo inne peperminty na aiptasie ich nie jedzą? Jak czyszczące czyli Lysmata amboinensis je jedzą wo wurdemanni, seticaudata itd tym bardziej powinny je jeść.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wurdemanni na początku pięknie mi wyczyściła skałę z aiptasii a obecnie tak jak by spoczęła na laurach.

Mam dwie szklane róże w zbiorniku i ich nie chce ruszyć, a te ślimaki też sie nie wzięła.

Na pewno nie jest to skutek przekarmienia, bo już próbowałem je wziąć głodem i nic nie dało.


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.