Skocz do zawartości
sevcio

Filtr RO DI pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosiłbym o pomoc w załączeniu filtra RO DI Aquafiltr 75 ponieważ dostałem go bez żadnej instrukcji ani oznaczeń. Czy moje myslenie jest poprawne.

1. Jako pierwszy filtr taki biały fizelinowy z małymi wgłębieniami (byl zamontowany już w 1 komorze)

2. Jako drugi filtr biały fizelinowy gładki bez wgłębień (był zamontowany w 2 komorze)

3. Trzeci filtr - węglowy.

4. To podłączone do membrany.

5. Z membrany do filtra DI .

Instrukcja postepowania wg mnie:

a) przepłukac filtry 1-3 przez 30 minut.

B) zamontowac membranę RO i puścic z 5 litrów

c) podłączyc DI i puścic z 15 litrów.

I pytanko czy filtr DI musi byc zapełniony na maxa? Czy wystarczy go ubic i zapelniony do 3/4.

Dzięki bardzo za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel jest drugi po 5 mikronach, potem 1 mikron. Żywicę na maksa i ubić. Reszta ok.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a który to 5 mikronów - ten z wgłębieniami czy taki prosty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
a który to 5 mikronów - ten z wgłębieniami czy taki prosty?

To ten na ktorym jest napisane 5 mikronow ;)

Powinna byc pod folia etykieta z opisem

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki, chłopaki jakby była folia albo coś napisane to bym wiedział. Filtry przyszly z zestawem rozpakowane i włożone już bez folii tak jak opisalem. Teraz nie wiem ktory filtr jest który. Może któryś zas miał takie to mi pomoże - jeden jest z delikatnymi wgłbieniami, drugi gladki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Oj chłopaki, chłopaki jakby była folia albo coś napisane to bym wiedział. Filtry przyszly z zestawem rozpakowane i włożone już bez folii tak jak opisalem. Teraz nie wiem ktory filtr jest który. Może któryś zas miał takie to mi pomoże - jeden jest z delikatnymi wgłbieniami, drugi gladki.

Jak nic nie jest napisane to masz az 50% szans ze trafisz :)

a tak powaznie to jak wrozenie z fusow, ja np mam wklady z firmy aqua filter i obydwa wygladaja jednakowo (sa gladkie) tylko naklejki wskazuja ktory jest ktory.

rozne firmy rozne sposoby oznaczania :(

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci przysłali tak poskładany to znaczy że w drugiej puszce masz 1 micron.

Co do konfiguracji wg. mnie najlepiej się sprawdza 5 mikron-węgiel-1mikron-membrana-żywica, dlaczego 1 mikron za węglem a to dla tego że ile byś tam tego nie płukał to i tak na membranę troszkę pyłu się dostaję a to może przyczynić się do jej szybszego zużycia a tak i 1 mikron ci go odfiltruje.

Odpalenie filtra

5 mikron w pierwszej komorze węgiel w drugiej komorze trzecie pusta membrana nie podłączoną odkręcasz wodę spuszczasz 20l, tyle wystarczy żeby spłukać pył z węgla następnie wkładasz 1 mikron podłączasz membranę i spuszczasz ok 10-20l membranę masz nową więc chwile jej zajmie aż tds zjedzie ci poniżej 20-15, i dopiero teraz podłączasz DI i po chwili powinno być 0.

A 20-15 tds na nowej membranie jest normalnym zjawiskiem ponieważ musi ona troszkę nasiąknąć i wtedy powinno spaść poniżej 10 tds ,oczywiście jest to też uzależnione od tego co masz w kranie


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.