Skocz do zawartości
Adam_Szczecin

(K) Kupię wagę do prochów Ballinga

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie tak jak kolega wyżej podał linka nic więcej nie potrzebujesz, sam takiej używam i jest wystarczająca


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam jakiejś z biedronki z grzebaka :) tańsza była (chyba) niż ta na allegro i też odmierza co do 1g. Więc zwykła waga elektroniczna wystarczy, zobacz może w jakimś sklepie z gospodarstwem domowym też będą taką mieli.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylcie rozdzielczości wagi z jej dokładnością, bo to dwie zupełnie różne rzeczy.

Zwykłe kuchenne wagi do przygotowywania większej ilości roztworów wystarczają, ale odmierzanie np. magnezu na pół litra roztworu to już loteria.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, a tak na serio. Ja odmierzam waga do listów, która podprowadzilem dziewczyna na recepcji. Waży do 2kg i jest dokładna +- 5 gram. Sorki za brak ogonkow, ale klepie z komórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za podpowiedzi.

Kupiłem w supermarkiecie i mam nadzieję, że wystarczy z dokładnością do 1g.

Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, Ty rozrabiasz ilości jak dla wojska, więc 5g w te czy we wte nie ma znaczenia. Przy odważaniu 17g chlorku magnezu do podawania razem z chlorkiem wapnia na 1l roztworu 5g to już bardzo duży błąd. Wszystko zależy od ilości, jakie jednorazowo chcemy przygotować - przy kilku litrach dokładność wagi traci na znaczeniu.

Poza tym ten Twój hipopotam gabarytami wypacza pogląd na przeciętny forumowy zbiornik ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.