Skocz do zawartości
morszczak147

ŚLIMAK PIASKOWY IKRA

Rekomendowane odpowiedzi

SLIMAK PIASKOWY ZLOZYL IKRE NA SZYBIE AKWARIUM W JAKI SPOSOB MOZNA GO OCHRONIC PRZED TEKTUSAMI I RYBAMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie pisz dużymi literami :rtfm:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś małego podłozyć pod czyścik magnetyczny tak, aby pod była szczelina na jajka.

Nie wiem jaki to ślimak piaskowy,ale np vibex to z jaj rozwijają się larwy (chyba trochofora) i to jest planktonowe coś-więc na małe slimusie małe szanse, ale jakieś są :)

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za odkopywanie tematu ale nie chce zakladac nowego, mianowicie nossarius złożył ikre na pompie cyrkulacyjnej, jakie sa szanse odchodowania małych i co mam z nimi zrobic, zostawic tam gdzie sa i czekac? Są tu osoby ktorym sie to udało i czy jest szansa na młode?


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To zależy od tego co masz jeszcze w akwarium. Jeżeli są np krewetki to szanse są marne. Gdybyś miał oddzielny zbiornik to z pewnością by ci się to udało.

Jest takie forum na którym można znaleźć sporo informacji o rozmnażaniu ślimaków. Nie mam teraz siły go szukać bo zgubiłem linka. Możesz też zerknąć na forum mbi albo mofib.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nassarius nassariusowi nie równy. Sa takie które składają jajka i z nich się wylęga po około tygodniu weliger-malutka planktonowa larwa. A inne nasariusy składaja jajka w kapsułkach i z nich już wypełza mały ślimaczek.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.