Skocz do zawartości
webmin

problem z ustawieniem odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

bez przerwy od samego początku mam problem z ustawieniem odpieniacza. Mowa tu o odpieniaczu AM midiflotor. Problem może brać się stąd, że z potrzeby obniżenia go, przerobiłem kubek - teraz jest niższy. W tej chwili albo piana kończy się za nisko, albo przelewa się w wielkiej ilości po czym kubek jest po chwili zupełnie pełny co następnie prowadzi do przelania. Wkurzam się już okropnie bo strach z domu wyjść. Podejrzewałem zmiany napięcia więc podłączyłem UPS, na nic. Sytuacja się może lekko poprawiła ale nadal potrafi się przelać wszystko w najmniej odpowiednim momencie. Czy Wy też borykacie się z takimi problemami ?


360 L, Zalane 18 listopad 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@webmin....daj temu odpieniaczowi spokoj na pare dni..zanuz go na glebokosc jaka jest wymagana przez producenta...ustaw..predkosc przeplywu powietrza..(tylko nie przegnij bo bedziesz mial kubek pelny w try miga)....to juz musisz poeksperymentowac..i daj mu szanse....nich sie "pokula" troche..i kombinuj po kilku dniach..


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z poziomem wody w akwa? - masz stabilny?

Wytwarzanie piany też nie jest stałe .


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poziom wody wakwa jest stabilny. W sumpie działa automatyczna dolewka.

Problem w tym, że piana działa ładnie 4 dni a piątego odbija mu i bez dotykania go wali pianą jak wściekły.


360 L, Zalane 18 listopad 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja też mam problem z ustawieniem odpieniacza, tyle że weipro. Mam go już trochę dosyć:Dozingoff

Jednak moja samoróbka była fajniejsza.


być może powracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Webmin!

Poniewaz piszesz, ze boisz sie wyjsc z domu, wnosze, ze odpieniacz nie stoi w sumpie tylko wisi na zewnatrz akwarium. Radzilbym Ci nawiercic w kubku otwor i zamocowac szlauch ktory odprowadzalby nadmiar piany do np: wiadra obok. Zawsze to jakas rezerwa pojemnosci.

Reszta jak Dino 35.

Bezpieczniej miec go w sumpie lub w akwa.

Pozdrowienia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani problem jest większy niżby się wydawało (odpieniacz jest w sumpie). Patent z wiadrem jaki opisujesz działa już od 3 tygodni w tym raz zdarzyło się podczas mojej 2 dniowej nieobecności, że 15 L wiadro się przelało, dalej nie muszę opisywać, myślałem że mnie szlag trafi. Dziś kombinuję doinstalować jeszcze powrót z wiadra zpowrotem do sumpa w przypadku dopełnienia wiadra, ale to wszystko do d*py, no bo przecież nie na tym polega odpienianie.


360 L, Zalane 18 listopad 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skróciłeś kubek odpieniacza to skróciłeś też pewnie rurkę, w której zbiera się piana. To jest konstrukcja, której nie powinieneś ruszać, bo właśnie zakłóciłeś proces produkcji piany - im krótsza ta rurka na pianę tym trudniej uchronić się przed przelaniem. Intensywność produkcji piany ulega ciągłym drobnym zmianom podczas karmienia, w nocy, w dzień, z różnych przyczyn. Im dłuższa rurka tym łatwiej uchronić się przed przelaniem, oczywiście nie za długa, bo wtedy piana nie wypłynie, a brud osadza się w większości na ściankach rurki. Jeśli możesz to jeszcze cofnąć np. skleić, to rozsądniej byłoby skrócić rurę odpieniacza łącząc dwa kawałki dodatkowym pierścieniem.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to chyba jest faktycznie przyczyna i to niekoniecznie do rozwiązania. Zauważyłem, że nawet kalkwaser powoduje zmianę w intensywności pienienia co oczywiście u mnie może spowodować powódź. przykleić się już nic nie da zwłaszcza, że nie zmieściłby się pod szafką. Chyba pozostaje kupić oryginalnie niższy a tego używać jako wspomaganie.

Swoją drogą idealnie nadaje się do podmian wody, pluje brudną wodą do wiadra a z butli automat podmienia świeże RO. Podmiana bez gwałtownych zmian parametrów wody jest bardzo dobra tylko czemu patent tak drogi ;)(


360 L, Zalane 18 listopad 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wkleic rurke o wiekszej srednicy. To zrownowazy troche brak odpowiedniej dlugosci.

Jezeli odpieniacz stoi w sumpie to po co wiadro? Najwyzej przeleje sie do sumpa. Lepsze to niz na podloge.

Nie zapomnij, ze przelewa sie slona woda a uzupelnia slodka.

Moze da sie tak zmniejszyc doplyw powietrza, ze nic sie nie przeleje (nawet gdyby do kubka piana trafiala dopiero na drugi dzien).

Trzymaj sie!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadro, ponieważ nie chcę aby odpieniona woda (dużo brudniejsza niż w akwa) trafiała spowrotem do obiegu.

uzupełnia się również słona woda właśnie z powodu ilości jakie odpieniacz wypompowuje z obiegu.

dzięki za podpowiedzi może coś z tego będzie


360 L, Zalane 18 listopad 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek moim zdaniem można skrócić, tylko jedynym logicznym rozwiązaniem jest zrobienie tego na tokarce - tak, aby skrócić proporcjonalnie wszystko - i kubek i szyjkę wewnątrz - inaczej mogą być kłopty z właściwym ustawieniem. Przy skracaniu należy pamietać, aby na nowo wyregulować odpieniacz - zanurzenie i ilość podawanego powietrza.

Jak odpieniacz szaleje - daj mu dzień dwa spokoju i potem znowu delikatnie próbuj regulować.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, dlaczego zdecydowałeś się dolewać kalkwasser do niedojrzałego zbiornika?

Moim zdaniem, to trochę za szybko. Jezeli akwarium nie dojrzeje do końca, dolewanie kalkwasser nie jest chyba dobrym roziązaniem.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.