Skocz do zawartości

Historia edycji

Hoom

Hoom

11 hours ago, Nemson said:

Jednak po przemyśleniach o dsb całkowicie zmieniłem projekt sumpa. Zainspirowany @DarekB30 wymodziłem coś takiego. Prośba o ocenę. 35414DE9-3DBD-4F60-96ED-8C57CCE6DD1E.thumb.jpeg.0e580864a902a7b24d645b674c35a010.jpeg

Mi sie osobiście bardzo nie podoba ten projekt . Po pierwsze tam gdzie spad tam najlepiej dać odpieniacz i np. Clarisea . Po drugie nie rozumiem trochę czemu chcesz dać watę w przegrodzie jak sie zapcha a w momencie kiedy pojawi ci sie dino lub cyjano szybko to ma miejsce , masz podniesiony poziom wody w pierwszej przegrodzie i dolewka będzie dolewać ci wodę  . Po trzecie brak zbiornika na dolewkę . Ja bym powiększył pierwsza komorę i tam wstawił bym clarisea i odpieniacz . Powiększył bym tez przegrodę pompy i tam wstawił bym filtr przepływowy , wtedy zostaje ci mniejsza przegroda środkowa ale całkowicie pusta od ewentualnych filtrów . Możesz wtedy zrobić tam dsb lub poprostu ułożyć żywą skale ja tak zrobiłem i jestem zadowolony . Szkoda całej komory powrotu na pompę obiegową . Szerokość sumpa jest o wiele większa niż pompa . 
co ci jeszcze doradzę co ja zrobiłem u siebie to w sumpie powiercilem otwory powyżej maxymalnego poziomu wody i rurki wystawiłem od nich do kanalizacji . Dwa razy uratowało mnie to przed zalaniem mieszkania jak przelałem wodę ro lub jak zacięła sie dolewka i wlała mi naraz całą wodę ze zbiornika ro 

Hoom

Hoom

9 hours ago, Nemson said:

Jednak po przemyśleniach o dsb całkowicie zmieniłem projekt sumpa. Zainspirowany @DarekB30 wymodziłem coś takiego. Prośba o ocenę. 35414DE9-3DBD-4F60-96ED-8C57CCE6DD1E.thumb.jpeg.0e580864a902a7b24d645b674c35a010.jpeg

Mi sie osobiście bardzo nie podoba ten projekt . Po pierwsze tam gdzie spad tam najlepiej dać odpieniacz i np. Clarisea . Po drugie nie rozumiem trochę czemu chcesz dać watę w przegrodzie jak sie zapcha a w momencie kiedy pojawi ci sie dino lub cyjano to szybko to ma miejsce to masz podniesiony poziom wody w pierwszej przegrodzie i dolewka będzie dolewać ci wodę  . Po trzecie brak zbiornika na dolewkę . Ja bym powiększył pierwsza komorę i tam wstawił bym clarisea i odpieniacz . Powiększył bym tez przegrodę pompy i tam wstawił bym filtr przepływowy , wtedy zostaje ci mniejsza przegroda środkowa ale całkowicie pusta od ewentualnych filtrów . Możesz wtedy zrobić tam dsb lub poprostu ułożyć żywą skale ja tak zrobiłem i jestem zadowolony . 
co ci jeszcze doradzę co ja zrobiłem u siebie to w sumpie powiercilem otwory powyżej maxymalnego poziomu wody i rurki wystawiłem od nich do kanalizacji . Dwa razy uratowało mnie to przed zalaniem mieszkania jak przelałem wodę ro lub jak zacięła sie dolewka i wlała mi naraz całą wodę ze zbiornika ro 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.