Skocz do zawartości
Gość buczi82

Prodibio Reef Booster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Znalazlem dwie instrukcje dawkowania:

1. Reef Booster jest odżywczym suplementem dla koralowców i żywej skały. Zawiera aminokwasy omega-3 i witaminy. Wieczorem wyłącz odpieniacz i wlej (mleczne zmętnienie wody jest normalne). Odpieniacz włącz następnego ranka.

Dawkowanie:

0 - 120 l zestaw Nano

120 - 200 l 1/15 dni

200 - 400 l 2/15 dni

400 - 600 l 3/15 dni

600 - 800 l 4/15 dni

800 - 1000 l 5/15 dni

1000 l + zestaw Pro

2. 1 ampułka na 400 litrów, raz w tygodniu

1. Rozpuścić zawartość jednaj ampułki w szklance wody

2. Rozprowadzić zawartość szklanki równomiernie w akwarium, zatrzymać pracę odpieniacza i filtra

3. 15 min póżniej ponownie uruchomić odpieniacz i filtr

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci

Pytanie, kto uzywa i ktora instrukcje stosuje i jakie efekty, zachowanie korali, wybarwienie itp. itd. i czy dokarmiacie jeszcze czyms korale poza reef booster ?

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam, 20 kropel każdego dnia dokładnie mieszam z 200 ml wody z akwarium plus zawsze cos z KZ np jod, i aplikuje ok 1 godz. po zgaszeniu światła, akwa 650 l, mam sporo korali różnej wielkości, odpieniacz "siada" na dość długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączam na noc odpieniacz a leję po zgaszeniu światła.

Raz na tydzień pół dawki na jakieś 200 litrów. Wyciągam połowę strzykawką, uzupełniam wodą z akwarium, czekam chwilę aż sie rozpuści i wymiesza i wlewam do baniaka.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

@Lecmar a drugie pol masz w ampulce czy do strzykawki i do lodowki ? Czy one maja jakis termin waznosci ? Bo nei wiem czy kupic 12 czy od razu 30, ale jak bede lal po pol to nie wiem czy reszta wytrzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lodówce wytrzyma, staraj się dobrać ilość karmienia do ilości obsady a nie co do instrukcji, wg mnie trzeba delikatnie, dbając o parametry i czystość wody, najlepiej zaczynać od mniejszych dawek aby korale przyzwyczaić do nowego pokarmu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lecmar a drugie pol masz w ampulce czy do strzykawki i do lodowki ? Czy one maja jakis termin waznosci ? Bo nei wiem czy kupic 12 czy od razu 30, ale jak bede lal po pol to nie wiem czy reszta wytrzyma...

buczi82 ja też podaje to i połowe trzymam w lodówce dozuje po połowie do mojej kostki ,odpieniacza nie wyłączam bo natlenia i tak siada ,a zanim zacznie pianke robic to troche czasu upłynie :ball:

Edytowane przez MAREK75 (wyświetl historię edycji)

4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Oki dzieki wielkie, w takim razie mam ostateczne pytanie, czy do tego osobno jeszcze jakos w odstepie do nastepnej dawki dokarmiacie korale czy to wystarczy, a najbardziej mi chodzi o tubastree, czy ja dokarmiac czy to wystarczy ? Nie chcialbym przekarmic lub zaglodzic zwierzakow, wole zapytac zanim bede lac ;) No i chcialem zakupic tez D-D H2Ocean LPS 125ML Pro+ Marine Reef Coral and Fish Food, ale nie wiem czy kupowac czy reef booster wystarczy... no i chcialem ogolnie jakis mix zrobic z roznych mrozonek, krewetek i innych przysmakow, zamrozic i podawac, ale sam juz nie wiem co wybrac, dlatego tez chcialbym znac Wasze opinie co do reef booster, czy korale sie ladnie wybarwiaja, czuja ze zyja i czy im to styka jako pokarm... wiem marudze jak zwykle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja też się cały czas uczę się morszczyzny ,a jak zobaczyłem krzaki sps u Biolego ,on juz zlikwidował i mi podpowiedział że tylko to podaje ,więc ja się posłuchałem i tak robie ,jak masz dużo sianka to może ktoś ci doradzi co jeszcze lać ja podaje tylko to pozdrawiam :coffee:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki w takim razie powoli zaczne przechodzic na reef booster :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi82 jeśli chodzi o tubasteree to sam reefboster jej nie wystarczy jednym słowem ją zagłodzisz musisz dawać jej pokarm mrożony np artemie i najlepiej o jednej porze by ja przyzwyczaic inaczej będzie czesciej zamknieta niz otwarta. Jeśli chodzi o reefboster na baniak 240 litrów leje 1 ampułke co dwa tygodnie i nic złego mi się nie dzieje odpieniacza ani pompy obiegowej nie wyłączam bo odpieniacz i tak nie będzie pienił. Jedynie musisz uważać że bedzie wyrzucał wiecej wody po zastosowaniu reefbostera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi, kombinujesz, kombinujesz i przekombinujesz... Jak dla mnie to Twój baniak jeszcze nie dojrzał tak do końca i nie złapał równowagi a Ty już chcesz lać wszystko co na półce w sklepie znajdziesz, po co? Reefbooster to silne aminokwasy, leje się je raczej do baniaków z koralami które już "bujają" i krzyczą o żarcie, a nie do świeżych zbiorników gdzie żarcia jest nadmiar. Zrobisz jak uważasz :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

ja gospodaruje reefbosterem zupelnie inaczej.

otwieram ampulke i wyciagam strzykawka z igla cala zawartosc.

raz w tygodniu robie nocne karmienie korali i polega to na tym, ze przygotowuje:

2 kostki planktonu czerwonego, 2 kostki planktonu zielonego, 2 kostki artemii, 2 kostki jaj

kraba, to wszystko zalewam woda z baniaka i dodaje ze strzykawki 5-7 kropli reefbostera. Seb ma racje, to rzeczywiscie silne aminokwasy i podawanie calej ampulki to wpuszczanie preparatu w kanal.

ampula mi wystarcza na 3-4 karmienia.

baniak 300 litrow gesty od sps-ow.

moim zdaniem to optymalna dawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj w twoje akwarium to ja bym podawał max 2x w tyg 15min po zgłaszaniu światła kostka może dwie planktonu plus loboster

eggs na zmianę z artemią.

Reszta wynalazków nie na ten czas i nie na tą obsadę.

Ewentualnie tubustere częściej z pipety.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ok w takim razie poslucham doswiadczonych i odpuszczam na chwile obecna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.