Skocz do zawartości
maol

Spaghetti w głównym zbiorniku

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem z wakacji, a tu w zbiornku głównym mam większość skałek obrosnięte spaghetti... Jak z tym walczyć? Jak usunąć ze zbiornika? Tylko mechanicznie czy istnieje na to jakaś zabójcza chemia albo super żarłoczna ryba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w sumpie miałeś spaghetti??, to jest glon który raczej do skal nie przyrasta więc problemy z osunięciem nie powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokolce wcinają spagetti jak makaron.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strigosus bez problemu zeżre wszystko, szalona ryba na glon,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcia tego glona. Jeżeli obrasta skały, to nie jest spaghetti.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokolce wcinają spagetti jak makaron.

tylko kolega nie dodał, że ma 50L akwa ;)

faktycznie spaghetti nie powinno obrastać skały, więc to może nie to ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna nitka wyrasta ze skaly.... http://pl.reeflex.net/tiere/942_Chaetomorpha_linum.htm dokladnie jak na 1 zdjeciu


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrasta ze skały czy zaczepiła się o skały? Ten glon nie ma budowy sprzyjającej wrastaniu w cokolwiek, jest bardzo kruchy i łatwo dzieli się na segmenty, zwłaszcza po zaczepieniu o coś "na sztywno". Skał do życia nie potrzebuje i w nie nie wrasta.

Jak znajdziesz rybkę na plaży to też nie oznacza, że rybki żyją na plaży ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 4x wiecej niz owe 50l :-) A makarony nie tyle wrosły się w skały, co je kompletnie oplątały... usunąłem ręcznie ile wlazło, zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrasta ze skały czy zaczepiła się o skały? Ten glon nie ma budowy sprzyjającej wrastaniu w cokolwiek, jest bardzo kruchy i łatwo dzieli się na segmenty, zwłaszcza po zaczepieniu o coś "na sztywno". Skał do życia nie potrzebuje i w nie nie wrasta.

Jak znajdziesz rybkę na plaży to też nie oznacza, że rybki żyją na plaży ;)

Napisałem że wygląda tak jak na 1 zdjęciu i że wyrasta (czyt. żyje, rośnie) na skale ,a nie lata po akwarium ani nie wrasta w skałę. Rośnie tam od "małego" i to moja jedyna nitka tego glonu a akwa. Tak wygląda u mnie stan faktyczny.


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.