Skocz do zawartości
TMK

Święta, Święta

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kupiliście już choinki rybkom? Mam na myśli oczywiście Christmas tree ;) A jakie menu na Wigilię?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

christmas tree jeszcze nie kupiłem, chociaż naprawdę fajnie wyglądaję. poczekają do następnego roku ;)

apropo menu: niestety na pewno będzie karp. oczywiście kupiony "na żywo" w carrefourze. widziałem to, i to było po prostu straszne. od piany z jakiegoś starego napowietrzacza nie było widać powierzchni wody, to już pokazuje jaka brudna jest tam woda. było też kilka śniętych karpii, oczywiście wszystkie były ściśnięte, znaczy się nie miały miejsca do pływania. po prostu mi ich żal. wczoraj czy przedwczoraj byłą akcja kiedy ludzie zakładali na siebie reklamówkę i jak karp pluskali się na podłodze. pokazywali jak się czują karpie, w końcu nie było by nam miło kiedy byśmy byli taszczenie kilkadziesiąt minut w ciasnej torebce. jeszcze dodam jak wyjmowano karpia z wody: łapano go za skrzela a to już po prostu okrucieństwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kiedyś złapać karpia nie za skrzela? te tam mają strasznie dużo śluzu i są tak śliskie że reką się nie da przytrzymać. Wiem,że karp na święta musi być, ale napewno nie kupię w hipermarkecie.Z prostego powodu.Jak zwierzę jest upolowane- zabite szybko to owszem wzrasta ilość hormonóe stresu i to jest normalne, nie jestem wegetarianką . Ale nie jestem padlinożercą, a te ryby mimo,że się ruszają to zdychają ;);) co oczywiście jest okropnei dosłownie niesmaczne


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS pisząc menu miałam na myśli naszych podopiecznych.Czy mają jakieś ulubione żercie które dajecie tylko od święta?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wiedziałem że chodziło o żarcie dla rybek. jak dobrze pójdzie to moja krewetka dostanie przysmak-żywą rozgwiazdę pod otwór gębowy, a nie choinkę

PS: owszem, złapałem karpia nie za skrzela. udało mi się wędką ;) ale racja, one są śliskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszeliscie ze wczoral byl polski dzien ryby? tez jestem przeciwny kupowaniu karpia w takich "hodowlach". Ja w sumie ni9e jem ryb. Zadko. Na swieta beda ale od znalomego prosto ze stawu chodowlanego:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz od lat ryby na talerzu z daleka omijam. wetne sobie schabowego z kapusta i rosolek z grzankami


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj oj ja sie wylamie i powiem ze uwielbiam wcinac ryby ;D Zdecydowanie lepsze to niz wieprzowina. Ale sposob traktowania karpi przed swietami jest tragiczny. Absurdem do kwadratu jest np. to ze w mojej czesci Warszawy dostanie np filetow z karpia jest trudne. Wszedzie tylko zywe karpie, zywe karpie (mimo ze niektore sa juz lekko zdechle).


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

Moze bede bezpośredni (bo jestem po kilku bronkach)

moze bana dostane (bo będe bezpośredni)

Wy się tu litujecie nad rybką że jest sle trzymana , ma za ciasno , w woreczku do domu jedzie, zjada sie ją.

Zobacznie ile ludzi jest złych dla swojego bliźniego.

Ostatnio w Niemczech 17 latek pchnoł nożem rówiesnika.

Ludzie się mordują na ulicach na wojnie , dzisie sa bite w rodzinach , sa biedne rodziny (ostatnio podeszła dziewczynka do mnie 10-12 lat - była tak głodna ze błagała mnie bym jej suchą bułkę kupił - prawie się popłakałem)

Jak sa inne zwierzeta traktowane (psy ,koty ,małpy czy inne ssaki)

Naprawdę ludzie jedli mięso i będa jedli.

JA też lubie zjeść coś miesnego jendak nie jestem aż tak bardzo za mięsami (wole pomidorka , serek lub inne ważywko )

Dla mnie ryba to jedzenie (karp , łosoś , węgorz czy flądra)

a np. mieczyk , ramierezka czy błazenek (ostatnio zwłaszcza)

To ryby które trzyma sie w akwarium i im sie powinno dawać te idealne (optymalne) warunki do życia.

Świenie też jemy a jak są traktowane i czym karmione są.

OK to by było na tyle to jest moje zdanie , wiem że inni myslą inaczej.

Dodam na koniec że bardzo lubie zwierząta tyle ile ja miałem zwierzaków w domu to by można zoo otworzyć.

Bardzo je kocham jadnak dla mnie ludzie są jeszcze ważniejsi

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tynio

Zgadzam się z Tobą na trzeźwo. Tylko wrażliwość ludzka,z aczyna się właśnie na tym etapie. O ile pamiętam to hitlerowcy tak robili w swoich szkołach,ze dawali psa, dziecko się z nim zaprzyjażniało,wychowywało itd,a na końcu kazali go własnoręcznie zabić.

@ Ocelocik- uważaj na filety-te w hipermarketach robione są zpadniętych karpi


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'ja tak?e nie jestem wegetarianiniem, jem mi?so, powiem nawet ?e jem takich zwierz?t jak sarenka czy zaj?czek (specjalnie zdrabniam bo w ten spso?b starno mi sie wyt?umaczy? ?e robie ?le) bo mam mysliwego w rodzinie. Problem nie jest w tym czy si? je tylko w tym jak si? je traktuje. Co do ludzi to kiedy? doszed?em do wniosku ?e je?li ludzie zachowywali by si? jak zwierz?ta to wcale nie by?o by tak ?le - mo?e i ?ilniejszy by czasem zjad? s?abszego ale przynajmniej reg??y gry by?y by jasne, teraz to nigdy nie wiiadomo z kt?rej strony cz?owiek zostanie "za?atwieony" - wide sprzedawcy krzy??wek co niby maj? pom?c dzieciom a potem okazuje si? ?e ta pomoc to wydrukowanie na ostatniej stronie numeru konta bo forsa z e sprzeda?y idzie do kieszeni naci?gacza i ?adne biedne dziecko jej nie widzi.

Na grupie fotograficznej by?a ostatnio dyskusja w?a?nie o karpiach - czu mo?na z?ama? zakaz fotografowania w hipermarkecie kiedy widzi si? jak jest ?amane prawo zabraniaj?ce obchodzi? si? w bestialski spos?b ze zwierzetami i niestety sporo os?b nie widzia?o nic z?ego w sposobie traktowania karpi le??cych bez wody na "?ywo" w skrzynkach - tak niestety wygl?da nasze podej?cie do zwierz?t. Inna sprawa to organizacje "ekologiczne" - chcia?bym by zrobi?y fizycznie tyle ile robi? ci my?liwi kt?rych znam dla zwierz?t (dokarmianie , walka z chorobami, k?usownictwem, zakup i reintrodukcja gatunk?w kt?re maj? problemy (np po to by od?wierzy? pul? gen?w w ma?ej populacji))

Poprostu postarajmy sie by? milsi dla siebie i swoich podopiecznych.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harlekinek znikł :):):)..............

a teraz do rzeczy:

nie jestem wegetarianinem, lubięczasem zjeść makrelę, nie mówiąc już o schabowym z kaszą jęczmienną i gulasszkiem, MNIAM (oczywiście made by babcia), ale z tymi karpiami to przegięcie. jednak np. w KFC krowy wrzucano ŻYWCEM do wrzątka, bo tak było szybciej.

restę pozostawię bez komentarza............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.