Skocz do zawartości
Gość sledzik

prosba o zrobienie testow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sledzik

prosba do szanownych kolegow kto oczywiscie odplatnie zrobi mi kompletne testy na przeslanej probce wody?testy moje juz sa dosc dawno otworzone a ze chce przejsc na spsy potrzebuje wiarygodnych wynikow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci zrobić testy ale nie wiem jak bardzo one będą wiarygodne po przesłaniu ich do mnie np PH będzie marne przy tym pomiarze liczy się każda chwila...

Testy:

- PO4 - fotometrem hanny (test wiarygodny)

- NO3

- KH

- Mg

- Ca

- Fe

- Jod

- Miedź

- PH

- Zasolenie refraktometrem

- badanie wody RO pod kątem czystości robię w sanepidzie.

Więcej testów nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się podepnę pod temat....ile byś sobie krzyknął za taką usługę :-) daj znać na PW. Ja też jestem z Kielc więc wysyłka już odpada, bo tak odkładam i odkładam takie kompleksowe testy, że może pewnego pięknego dnia i ja się zdecyduje.

Pozdrawiam

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dawno otworzone testy są nadal wiarygodne pod warunkiem, że cały czas są szczelnie zamknięte w oryginalnych buteleczkach. W używanych przez nas testach stosowane są proste związki chemiczne typu wodorotlenek sodu lub kwas solny. Związki takie nie tracą swoich właściwości wraz z upływem czasu pod warunkiem szczelnego zamknięcia.

A dlaczego tak uważam? W czasie mojej nauki w Technikum chemicznym mieliśmy sporo godzin zajęć z chemii analitycznej . Robiliśmy wiele analiz zarówno jakościowych jak i ilościowych. Do ich wykonania potrzebne były różne roztwory substancji chemicznych. Stały one w szklanych buteleczkach z gumowymi zakraplaczami na każdym stanowisku. Nie przypominam sobie, żebym przez 5 lat nauki widział kiedykolwiek wymianę płynów w tych buteleczkach. Jak się roztwór skończył to się tylko dolewało go z dużej butli w magazynku.

Na ten temat rozmawialiśmy też z Testerem w czasie naszej wspólnej jazdy z Radkiem Ch. z Gdańska do Wdzydz. Doszliśmy do takich wniosków jak powyżej napisałem.

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

a jest to mozliwe ze w akwarium dzialajacym od 5 miesiecy , bez podmianki testy pokazuja mg 1500 a ca 500 , kolor odczynnika zmienia sie praktycznie po wpuszczeniu calej zawartosci tej ciekiej szczykawki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest możliwe by przez 5 miesiecy nie robiąc podmiany testy wykazywały te same wartości chyba że zbiornik jest z samą wodą be żadnego zycia... Co do strzykawki to testy np na wapń wskazują dużą zawartość tzn 500 po wlaniu całej strzykawki. Ale jest jeszcze jedno pytanie czy testy masz długi czas bo one też mają termin ważności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

podmianka nie byla robiona 2 tygodnie, w zbiorniku miekasy i lpsy oraz troche ryb, kraby slimaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ile powinieneś mieć poboru pierwiastków wapnia i magnezu, pewne jest jedno, że lpsy pobierają wapń jak również w małych ilościach skorupiaki do budowy swojego domku. Zbiornik 300 litrowy przy zakładam małej obsadzie korali, podmiana na soli wysokiej w zawartości wapnia może doprowadzić, że potrzeba czasu by wapń i magnez zaczął spadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawartość Ca i Mg w solance zależy też od zasolenia. Może tu tkwi odpowiedź.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

zasolenie mierze co tydzien i przy tem 25 st 1025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledzik, nie wyobrażam sobie jak Ty chcesz sps-y trzymac bez podmian i testów? :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz większe. Bo raczej niemożliwym jest aby dwa testy jednocześnie się myliły. A na jakiej soli "jedziesz" i w jakich jednostkach jest wyskalowany spławik?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

podmianki robie co dwa tygodnie(moze zle sie wyrazilem)sol kent, podmianka okolo 20%co do testow to robiem na poczatku, gdzies w mojej zawartosci sa podane, w szkielku gluwnie miekkie i kilka lpsow, glonow zielonych i innych paskodztw brak, a za to glony wapienne na szybach wielkosci piecio zlotowki, ostatnio mysle aby wprowadzac spsy i stad moje zdziwienie co do wynikow testow i prosba do kolgow

splawik aqua mentic

Edytowane przez sledzik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o sól kenta chodzi to wapń ma 500, KH-10,5 sama w sobie wiadome, że zasoleniu 1,23-1,25 tak podaje producent i ja to potwierdzam dokładnie tak wychodzi jeśli chodzi o Ca co do KH może delikatne różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

dzis zobilem test na kh i wyszlo mi 7 testsaliferda, moze to jest przyczyna tych dziwnych wynikow, moze poniesc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.