Skocz do zawartości
BeRsErK

alga bryopsis

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś to bydle u siebie??

Rośnie mi przy niewykrywalnych azotanach i fosforanach, zebrasoma żółta nie pała na to apetytem, podobnie jak salarias czy pustelniki. Jedyne co pomaga to skrócenie oświetlenia do 6h i dozowanie kalki ale tylko stopując rozrost...

W moim baniaku nawet pełzatka wolno rośnie(nitkowate przynoszone na skałkach ze szczepkami od kumpli zanikają w ciagu kilku dni) a to cholerstwo się trzyma.

W baniaku nigdy nie miałem kłopotów z innymi glonami a bryopsis przywlokłem kiedyś z atolla na skale i się u mnie zadomowiła na dobre...

Jak to badziewie wyplenić??

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc BeRsErK!

Mysmy ten temat juz tu gdzies mieli.(moze dlatego jeszcze nie ma odpowiedzi)

Moim zdaniem: jezeli chodzi o jeden kamien to najprosciej jest go wymienic. To nie zgryzliwosc tylko ten glon jest naprawde trudny do usuniecia. Mozesz sprobowac wyjac go z akwa i szczoteczka do zebow wyszorowac w wodzie z podmiany, wyplukac tez w starej wodzie z akwarium w osobnym naczyniu i wrzucic go do ciemnego sumpa. Po ok. 2 miesiacach powinien byc czysty.

Sa tez jakies slimaki ktore to jedza ale zdaje sie, ze tylko to i pozniej zdechna z glodu (jezeli ich dalej nie oddasz). Zapewne nie sa one tanie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ślimaku to pewno mówisz o elysyi - dręczy mnie to, że miałem jednego ale małego i musiałem go kiedys wciągnać przy odmulaniu lub go pompa zmieliła...

drogie nie są ale ciężko gada dostać w kraju.

Dzięki za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kiedys czytalem o innym: Tridachia crispata.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa - skałkę, na której było największe skupisko umieściłem w ramach małej reorganizacji cyrkulacji w miejscu o bardzo słabym pradzie wody i niskim oświetleniu...w przeciagu 3 dni zniknęły wszystkie a resztę zczyścił jeżowiec!?!

Czyżby odpowiedż na moje długoterminowe problemy była taka prozaiczna!!! :)

Tak czy siak baniak wreszcie zaczyna wyglądać mało włochato :]

Hoł hoł hoł - marrry Xmas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.