Skocz do zawartości
Panoramiks200

Korallen-Zucht vs. GroTech ABC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sądzicie o stosowaniu takiego zestawu w zbiorniku z sps,lepsze rozwiązanie niż grotech ABC ???

Kaliumjodid Fluor Konzentrat

Iron Concentrate

Korallen-Zucht Strontium

Korallen-Zucht Coral Vitalizer

Coral booster 250ml

Ammino acid concentrate

Pohl's Extra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest to lepsze rozwiązanie. W abc są jakieś tam pierwiastki, ty wybrałeś nie wiem szczerze jakim kluczem pewne preparaty z KZ i w domyśle pytasz czy to to samo albo czy lepsze. Odp. Jest prosta to inna metoda, a wybrane przypadkowo preparaty nie są odpowiednikami grotecha.

Rada- chcesz lać pierwiastki skup sie na nieorganicznych preparatach KZ, chcesz karmić korale- wybierz pokarmy, chcesz kombinować... mieszaj...

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp

Zdaję sobie sprawę z tego że to nie są odpowiedniki ABC.Nieorganiczne preparaty KZ ?? Co masz na myśli np ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to już ale nadal mam dylemat ponieważ to jest instrukcja do zeosytemu,a ja chcę zrezygnować z tego ABC-wydaje mi się ze to pieniądze wyrzucone w błoto,oczywiście zdania są podzielone.Z KZ dodaje na razie amminoacid i pohl's extra,a sugerowałem się np.Kaliumjodid fluor konzentrat zawiera jod,brom,potas i fluor w ABC też są te pierwiastki :) Chodzi mi o to że chcę wzbogacić trochę wodę.Ammino acid dodaje juz od 3 msc i wg są efekty,owszem może to też być że moje nastawienie psychiczne potęguję efekty ale to chyba działa.U moich dwóch kolegów ABC po skończeniu buteleczek nie zagościło z powrotem na półkach z preparatami do akwarium a samo akwarium wygląda jak wyglądało :) Także jakby ktoś mógł napisać z własnego doświadczenia co warto a czego nie z KZ pomijając zeostystem to byłbym wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jadziem :) ile czasu baniak hula, jak często robisz podmiany, na jakiej soli, ile i czym karmisz, czym swiecisz, czym odpieniasz, najlepiej wklej zdjęcie baniaka, nie szczyp się tylko wklej. Uprzedze pytanie - tak , to wszystko co wypisałem jest ważne, jeśli chcesz naprawdę sie pobawić kolorkami, no i jeszcze co/ile/jak często lejesz teraz?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jadziem :) ile czasu baniak hula, jak często robisz podmiany, na jakiej soli, ile i czym karmisz, czym swiecisz, czym odpieniasz, najlepiej wklej zdjęcie baniaka, nie szczyp się tylko wklej. Uprzedze pytanie - tak , to wszystko co wypisałem jest ważne, jeśli chcesz naprawdę sie pobawić kolorkami, no i jeszcze co/ile/jak często lejesz teraz?

zapomniałeś jeszcze o kilku rzeczach:

- czy masz jakiś reduktor na PO4, absorber czy tam absorbent ;)

- lampa UV?

- jakieś reaktory wapnia, baling?

- węgielek aktywny?

itd....

Chyba najlepiej jakby opisał zbiornik dokładnie.

Z organicznych preparatów KZ to masz: AminoAcid-HC, AminoAcid-LPS, CoralVitalizer, Zeobak, Zeofood, SpongePower, ZeoStart... był jeszcze taki specyfik co to miał pomagać usuwać detrytus nie pamiętam jak to się zwało mała butla podobna do zeobac. Reszta to nieorganiczne.

Przedawkowanie organicznych elementów nie jest tak groźne jak nieorganicznych. Nie licz na to, że ktoś ci ustawi dawki na forum i będzie git majonez... do tego musisz sam dojść i czasami to może zaboleć. KZ to metoda, która wymusza stałą obserwację zbiornika i reagowanie na pewne zmiany z wyprzedzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Baniak hula od początku roku,podmianki to 25l raz na tydzień,70kg skały,sól preis,karmie mrożonkami mysysem i artemią(solowcem) czasem rzucę trochę na prawdę ledwo co spirulinki bo wszystkie moje ryby ją lubią,świecę 6x80w(2xniebieska,1błękitna,1 fiji i 2 białe),odpieniam tunze coś ala 9005 ale z 2xmocniejszą pompą,filtracje mam bez sumpa i oparłem ją na reefpaku tunze 3pudełka z ich magicznym wypełnienem nie wiem co to jest ale jest dobre,1000ml pelletek(teraz ciut ubyło),do fosofranów miałem w 2 filtrze przepływowym PO4x4 od Krzyśka Tryca,alle też się kończy i raczej nie wrócę do tego przejdę na seachema.Hula jeszcze kubełek procesorowy eheim wypełniony 15l grysu koralowego który podłączony jest pod chłodziarkę Teco.Cyrkulacja to 6045 i 6055 która fruwa równo z waveboxem.Leję codziennie 3krople ammino acid KZ i 2ml pohl's extra,a raz w tygodniu po podmianie dodaję po 30ml bakterii Bio-Gro 1,2i3 i zwykle stosowałem Gro techa ABC. TO chyba byłoby na tyle,paramtry się trzymają,trochę jednak męczy mnie PO bo czasem podjeżdza nawet do 0,5.Zapomniałem dodac że jade na nie pełnym ballingu,Ca,Kh i Mg.

Edytowane przez Turborower2000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-13865-0-96881200-1348411941_thumb.jpg

Zbiornik wygląda mniej więcej tak po godzinie od zapalenia światła,mam opcje jedynie zrobienia foty telefonem. Zapomniałem dodać że świecę od 16 do 3-4 rano gdyż tak funkcjonuję a akwarium ma mnie cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem wysokiego PO4 moze byc filtr kubełkowy w którym zbiera sie syf i sie rozklada,dlatego ja bym wywalil ten kubełek natychmiast.

Odpieniek tez mizerny na tyle litrów.

Takze preparaty K-Z nic tu nie pomogą.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubeł jest płukany co tydzień a odpieniacz wychodzi na 500l z oryginalną pompą,mam wymienioną na 2x mocniejszą poza tym gdyby odjąć grubość szyb to by wyszło 456l to już nie 500 do tego skała 70kg i piachu bóg wie ile 20-30kg więc w zbiorniku jest max 400l wody także odpieniacz pasuje i bardzo ładnie daje rade.Nie mogę wywalić kubła ponieważ nie mam możliwości zrobienia sumpa a bez tego woda nie jest krystalicznie czysta więc kubełek wrócił pod akwa i za chiny go stamtąd nie zabiorę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz jest za slaby, bez dwóch zdań.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpienicz liczysz w sposób następujący, podana przez producenta objętość zbiornika minus 70%

Czyli jeżeli producent pisze że odpieniacz nadaje się do 1000L. to faktycznie jest odpowiedni do zbiornika 300L.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnej pompie jest do 500l na tej jest do 1000l czyli wyjdzie około 300l to fakt odpieniacz będzie za jakiś czas zmieniony ale nie o odpieniaczu tu się chciałem dowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Deltec Ts1250 ?? Co Wy na to ?? Mam możliwość zamiany tego eheima 2078 na taki oto właśnie odpieniacz ?? Da rade ten ?? Niby jest napisane na stronie producenta że do 500 litrów ale gdzieś czytałem że jednak deltec to deltec. Jeśli da rade to woda nadal bedzie tak krystalicznie czysta ?? Bardzo bym prosił o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 3 sztuki to może by dały radę....

Sumpa nie możesz dołączyć? Zwiększy Tobie zdecydowanie możliwości filtracji.

Edytowane przez maxch (wyświetl historię edycji)

130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Ts1060 już leci do mnie tylko nie mówcie że ten za mały :) Nie mam opcji sumpa,szafka jest taka a nie inna a boje się wycinać ściany poprzeczne bo może pierdyknąć to w końcu 2 metry,poza tym pudełko przelewowe to tak też na siłę rozwiązanie,restartować zbiornika i układać na nowo też nie mam zamiaru,doklejać panela hmm niby tak ale też już wystarczy tej długości i tak nie mam mebli przez ten zbiornik także odpada a TS1060 wrzucić mogę śmiało na bok zamiast tego odpienka i jednego filtra przelewowego,dobrą cenę dostałem od forumowicza od którego miałem już kupować jakiś czas temu ale nagle coś mi wyskoczyło i $ musiało pójść na coś innego. Co Wy na takie rozwiązanie ??

Edytowane przez Turborower2000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie i napisz jakie masz ryby to będzie można coś powiedzieć.

Chyba istotniejsza jest obsada i jej liczebność bo to ona wpływa na faktycze obciążenie zbiornika a nie litry wody.

Może warto się zastanowić nad redukcją obsady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokleić komin zewnętrzny i sumpa postawić poza obszarem felernej szafki? Nigdy odpieniacz wewnętrzny nie będzie tak wydajny jak ten, który znajdzie się w sumpie. Przemyśl, może jednak poszukac innej drogi.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam opcji postawić sumpa poza szafką ani w szafce,brak miejsca,komin jakby doklejać to bym musiał ciąć przecież szybę żeby ta woda miała jak spływać,po to jest takie długie że miał być panel filtracyjny a że trafił się reefpack po kosztach to panel przeszedł do historii teraz jest opcja tego odpienka i u Łukasza w acroporze ten odpieniacz hula bodajze w 800 plus sump także wystarczy na moje 450 raczej spokojnie. Zdjęcie jest wyżej zbiornika nie da rady zrobić innego,akwa jest za duże na ten pokój ale chce takie :) CO do obsady ryb to jest tam:

strigosus,xanthurum,2x błazenek,borsuk,anthias hawk,centropyge eibli,hepatus,4xvirdis i coś podobnego do gramma brasiliens tylko cała fioletowa,może w przyszłości coś dojdzie zobaczymy ale nie za wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsady nie masz najmniejszej, ale cóż poradzić. O kolorach "majtkowych", to nie ma co marzyć. Bo ten odpieniacz nie zapewni drastycznej poprawy parametrów - głównie te PO4, które jak pisałeś oscylowało w granicach 0,5mg/L. Ale cóż próbuj. Powodzenia


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz da rade w 150 litrach. Sorry, szkoda ze nie pytales przed kupnem. Od dawna oglaszam sprzedaz Schurana 150. To troche inny kaliber.

Nie wydaje mi sie celowe inwestowanie pieniedzy w te wszystkie produkty, bo to moze nawet pogorszyc sytuacje. Majac tak slaby odpieniacz chyba zwiekszylbym ilosc podmienianej wody. Gdy odpieniacz i oswietlenie jest slabe, to zadne plyny nie pomoga. Wydasz na nie i adsorbery wiecej pieniedzy niz na normalna filtracje. Mimo wszystko, kombinowalbym z pudelkiem przelewowym i sumpem, chocbym mial go postawic w szafce za sciana, w drugim pokoju.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.