Skocz do zawartości
mardinus

Pełen Balling - To działa....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku leję do zbiornika pełnego ballinga (z mikroelementami) i zaczyna to dawać efekty.

- glony do tej pory na końcach (noew przyrosty) były białawe i rachityczne - teraz wszystkie są zielone jak szczypiorek po same końce.

- glony w fefugium i zbiorniku się ruszyły - poprzednio właściwie wegetowały

- silunaria zamkneła się na 1 dzień i zrzuciła skórkę - a teraz jest piekniejsza niz kiedykolwiek

- ukwiał wreszcie się otworzył i wybarwił na całego

- xenia zaczeła się dzielić na drobne - masa nowych drzewek.

Zaczynam przygodę z solniczkami - więc to chyba normalne - ale pochwaliłem się.....

Polecam Ballinga


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka kilkudniowa zmiana strategii moim zdaniem nie przyniesie drastycznego magicznego wizualnego efektu. ale kazdy jak wiadopmo zna swoj zbiornik najlepiej i widzi co sie dzieje. poza tym kompletny balling to super sprawa - zycze powodzenia, pisz jak ma sie sprawa na bierzaco.pozdrawiam

jakie roztwory i ile na ile litrow wody w akwarium lejesz?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawa jest dość szybka po rozpoczęciu ale później dozujesz by utrzymać to co uzyskałeś a nie by dalej poprawiać. trzeba do ballinga dużo cierpliwości i sumienności ale do małych zbiorników to IMHO potrzebna rzecz. sam, namówiony przez Ravgaretha-Pawła, stosuję i choc zmęczony codziennymi obowiązkami to sobie chwalę.

pozdrawiam nie tylko ballingowców ;)


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@markL ;)

Miałem też zacząć pełnego Ballinga, ale przeraziły mnie ostrzeżenia na opakowaniach od tych związków chemicznych. Nie chciałem niczego rozsypać, ani przechowywać w domu, gdzie biega małe dziecko. Jak to w sumie jest? Czy po rozpuszczeniu w wodzie te substancje już nie są takie trujące, jak w postaci proszków?

A przy okazji to życzę powodzenia mardinus. Balling to naprawdę dobra rzecz, nawet w podstawowej wersji.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wlaniu po 1,5l roztworow z mikro (oczywiscie nie od razu) zauwazylem lekki brazowy nalot cos jakby okrzemek na niektorych skalkach. Ale nie wiem czy to wina pelnego baillinga czy kilku zmian, dolozylem w tym samym czasie absorbent fosforanow i zmienilem cyrkulacje w akwa. Ale przyznaje ze korale i malze lepiej wygladaja. Dam znac za miesiac dwa jak zapelnie twardymi, wtedy cos wiecej bedzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do dodawania wapnia mam reaktor, ale pozostałe mikroelementy np jod, stront, magnez dodaje do ..... wody z dolewki. Mój pojemnik na RO ma 20 l i uzupełniam go jak się woda prawie skonczy, rozrabiając przy okazji preparaty. I dolewka razem z RO sama sobie dozuje ;)

To bardzij mi odpowiada niż codzienne mierzenie kilekszkami czegoś tam.

Baling tak nie pojdzie bo roztwory przereagowaly by ze soba ale reszta tak .


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Darek S!

To wygodne ale przynajmniej jod powinienes dodawac codziennie prosto do akwarium. To, ze jod przetrzymuje sie w ciemnych i zamknietych butelkach ma swo sens... .

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah

Związki do Ballinga, po rozpuszczeniu są cały czas tak samo trujące jak i w postaci stałej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze łatwiej się "uchronić" bo się tak nie pyli.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmedenski poslalem ci na priv nie wiem czy doszlo. Jestem zainteresowany tymi odczynnikami.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rah :

... Balling to naprawdę dobra rzecz, nawet w podstawowej wersji.

:haha :haha :haha :haha :haha

@Darek D to jest dobry pomysł chyba go od ciebie "kupię". ale mam wątpliwości jeżeli chodzi o jod. Podobno strasznie to nietrwałe i lepiej dozować wprost do tanku bardzo mało ale często. Macie może jakieś doświadczenia w temacie trwałości jodu (np. w postaci roztworu Lugola)?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex - ty się nie śmiej chłopie bo przyjadę do tego Poznania i ci zabiorę te plastikowe zabawki co masz pod akwarium :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex- a co chcesz mi nim przywalić :) Czy też może chcesz na spokojnie wykładu o wyłącznych zaletach metody Ballinga i jej wyższości :) nad innymi :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odczynniki w stanie sypkim :-)

Moge odstąpić komuś.

Nie są wszystkie - ale większość.

Cały Szczecin jest na Ballingu (z tego samego zrodła)

Tak sie złorzyło ,że buteleczki po rozważeniu zostały u mnie.

Odczynniki nie są wszystkie -brakuje kilku - ale to i tak wielkie ułatwienie.

Kto chce?


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam 8 odczynników -.

Myślałem o 45 zł za nie + koszty przesyłki

pierwszy był MMirekJ

więc on dostanie - no chyba ,że ktoś przelicytuje :-)


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mardinus, no no dobrze myslisz, te cztery i pol dychy bedzie na pare browarkow dla nas:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przerzuciłem na winko -choć browarek jest ok.

W sumie po co nam e odczynniki - tego co rozrobione starczy na kilka lat.

Bedzie po 15 zł na głowe - czyli po 5 browarków .......


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie zulerska atmsfera :). a ja sie spytam moze glupio i naiwnie ale czy mozna stosowac pelnego ballinga jako dodatek do kalkreaktora + dozowania elementow ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sie kiedyś nad tym zastanawialem, pewnie można, a napewno reaktor + mikroelementy z baillinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.