Skocz do zawartości
Sebaq

Oświetlenie w REEFMAX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowym morszczakiem. Solniczke założyłem 1 sierpnia tego roku, parametry super oprócz wapnia 320 i mam oryginalne oświetlenie Reffmaxa.

Pytanie

Czy trzy t5 (aktynika, blueplus i purple) wystarczą do akwa z lps i sps?

Proszę o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczą (piszesz jak mniemam o ATI)

tyle ze barwa dla oka moze Cie niesatysfakcjonowac w tym ukladzie

przy 3 belkach zrezygnowalbym z aktyniki na rzecz innej

jesli Ci sie marzy purple to dolozylbym do tego nowosc 2 x ati coral plus ktora laczy cechy świetlówek AquaBlue Special i Blue Plus

niemniej doradzanie w kwestii barwy swiatla to bardzo subiektywna sprawa

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaka kombinacja świetlówek byłaby najlepsza? Proszę o konkrety jestem kompletnym laikiem w tych sprawach

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak najlepsza kombinacja, bo bardzo dużo zależy od gustu. Jeżeli lubisz chłodną barwę, to 2xBlue plus 1xCoral plus, jak wolisz cieplej to np. jedną Blue plus wymieniasz na Aquablue special. Aktynikę odpuściłbym w RMie zupełnie, bo będzie mrocznie. Purple też nie za bardzo, jako jedna z jedynie trzech świetlówek może dawać zbyt różowy efekt. U siebie mam 2xBlue plus i1xAquablue special, ale tę ostatnią najchętniej wymieniłbym ba Coral plus. Co kto lubi...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedz.

Zmiana została dokonana.

W tej chwili jest ATI coral plus, SYLWANIA Coralstar i AQUA MEDIC reef white

Dla mnie bomba.

Na razie nic nie zmieniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągam jeden ze starych tematów,co by nie zakładać takiego samego ;) .

Przymierzam się do wymiany świetlówek w Reefmaxie (były w planach ledy,ale dałem sobie spokój),obecnie mam taki zestaw : Blau Actinic,ATI Coral Plus i ATI Aquablue Special - wprawdzie kusi mnie żeby jeszcze nimi poświecić (choć już świecą 8 miesięcy),ale chciałbym zmienić trochę barwę. Gdy powyższy zestaw świetlówek zamontowałem zamiast standardowych,barwa niespecjalnie mi się podobała,była trupio-fioletowa (myślę,że to spowodu tego,że zarówno ATI Coral Plus jak i ATI Aquablue Special mają w swoim widmie duży udział światła niebieskiego). Po kilku dniach się przyzwyczaiłem i przestało mnie to razić,ale chciałbym teraz żeby barwa światła była jaśniejsza i tak sobie kombinuję,żeby dać ponownie Blau Actinic (ewentualnie jakąś inną aktyniczną,jeśli ktoś mi doradzi jaką) a zamiast ATI Coral Plus lub zamiast ATI Aquablue Special (no właśnie,tylko zamiast której?) dać ATI Purple Plus lub Fiji Purple. Chyba,że lepiej dać jakąś typową świetlówkę dzienną?

Wiem,że jest już na forum trochę napisane w temacie oświetlenia w RM-ie,ale mam już trochę mętlik w głowie... :googleye . Może ktoś bardziej oblatany coś mi doradzi?


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągam jeden ze starych tematów,co by nie zakładać takiego samego ;) .

Przymierzam się do wymiany świetlówek w Reefmaxie (były w planach ledy,ale dałem sobie spokój),obecnie mam taki zestaw : Blau Actinic,ATI Coral Plus i ATI Aquablue Special - wprawdzie kusi mnie żeby jeszcze nimi poświecić (choć już świecą 8 miesięcy),ale chciałbym zmienić trochę barwę. Gdy powyższy zestaw świetlówek zamontowałem zamiast standardowych,barwa niespecjalnie mi się podobała,była trupio-fioletowa (myślę,że to spowodu tego,że zarówno ATI Coral Plus jak i ATI Aquablue Special mają w swoim widmie duży udział światła niebieskiego). Po kilku dniach się przyzwyczaiłem i przestało mnie to razić,ale chciałbym teraz żeby barwa światła była jaśniejsza i tak sobie kombinuję,żeby dać ponownie Blau Actinic (ewentualnie jakąś inną aktyniczną,jeśli ktoś mi doradzi jaką) a zamiast ATI Coral Plus lub zamiast ATI Aquablue Special (no właśnie,tylko zamiast której?) dać ATI Purple Plus lub Fiji Purple. Chyba,że lepiej dać jakąś typową świetlówkę dzienną?

Wiem,że jest już na forum trochę napisane w temacie oświetlenia w RM-ie,ale mam już trochę mętlik w głowie... :googleye . Może ktoś bardziej oblatany coś mi doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiem ktora jest dobra do reef max,chodzi mi o dlugosc czy wszsytkie t5 24w sa tej samej dlugosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.


128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.