Skocz do zawartości
sebkar

C4 Picasso grand - skrzynia zautomatyzowana - opinie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów jeździ C4 picasso ze skrzynią MCP z łopatkami.

ps. Na forach już przeglądałem

Edytowane przez sebkar (wyświetl historię edycji)

ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja, a co chcesz wiedzieć?

ps. na forach to piszą, żebyś kupił z manualem lub w pełnym automacie. Takie auta w manualu nie występowały praktycznie do ostatniego liftingu (silnik 2.0 hdi) a automaty sprowadzane to... 300 tyś niewyjęte dla 2008-2009r. Chyba, że kupisz nowego ;-) to wg mnie nie ma znaczenia ;)

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nowego brakuje mi bardzo niewiele ;) wiec patrzę właśnie na 2008 - 2009 z przebiegiem francuskim około 120k. Chodzi mi o dwumasę, awaryjność itp.

A patrzę na granda 2,0 bo nie wiem czy 1,6 da radę

Edytowane przez sebkar (wyświetl historię edycji)

ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem alfę z selespeed'em - protoplasta łopatek ..... właśnie zakończyła swój żywot, a hydraulikę skrzyni robiłem regularnie co 2 lata .... koszt ok. 2k pln


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat alfy nie ma co tu dawać za przykład...


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra jarmark się robi.

To zwykła skrzynia zrobotyzowana. Pada w niej jedynie robot, awaria koła dwu-masowego to wtórna usterka. Nie ma co dziwne straszyć kolegi!

Tak jeszcze raz podkreślając to manual tylko, że dołożony do niego robot. Jeździ się przyjemnie, łopatek można także używać w trybie automat ;) nie tylko w trybie "M"

dostał obfitego priva z inf. co i jak... mam nadzieję, że zrobi z nich użytek.

info dla innych chcących cytrynę w garażu - uszkodzenie robota objawia się najprościej szarpaniem przy zmianie biegów (zarówno do góry jak i w dół).

pozdrawiam, Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem rok temu taką Cytrynę. Właścieciel ze skrzyni powiedzmy zadowolony, jeździ na manualu i łopatkach bo w automacie twierdzi ze muli i przeciąga. Silnik 1.6 to stanowczo za mało na takie auto.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,6 to za mało?

tak jak silnik 2.0 heheheeh

jeździłem i jednym i drugim... różnica... zauważalna tylko na forum cytryny. W trasie... żadna, no dobra może nie żadna ale trudno zauważalna. Obydwa to wozidła do spokojnego podróżowania z bandą dzieciaków na pokładzie.

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1,6 to za mało?

tak jak silnik 2.0 heheheeh

jeździłem i jednym i drugim... różnica... zauważalna tylko na forum cytryny. W trasie... żadna, no dobra może nie żadna ale trudno zauważalna. Obydwa to wozidła do spokojnego podróżowania z bandą dzieciaków na pokładzie.

No jeśli szukalas formuły 1 to trochę pomylilem klasy aut. Nie rozumiem takich wypowiedzi ludzi, kupują miejskie auta z malumi silnikami bo nie oszukujmy sie c4 do takich bardziej pasuje a pózniej najchętniej by zostawiali wszystkich na światłach i wiecznie narzekają, ze to nie jedzie. Jak byłem młody i głupi to mało mi było 3,8l v6 benzyny, jakie miałem pod maska.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam! nie wiem gdzie to wyczytałeś. To wozidło do wożenia dzieci. Wygodne, miękkie itd.

Jak nie byłem stary, młody też nie.. to miałem auto, w którym dzieci co wyprzedzanie miały mdłości... i co z tego... musiałem hamować jak przede mną do wyprzedzania zbierało się inne auto.

Na światłach się objeżdża wszystkich rowerem, ale frajda ;)

C4 grand picasoo autem miejskim hehehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule jest picasso a nie grand...


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A patrze na granda 2.0..." ja cie co za ludzie.. ;) nawet zadymiać w takich tematach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie patrzę bo jesli cos jest zamieszczone to tapatalk tego nie pokazuje :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Ja będziesz mijał takie snujące sie C4 z bandą dzieciaków w środku to się uśmiechnij ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :) chociaż z jednym takim mam na codzień do czynienia w swojej firmie. :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czytających - patrzę na większego granda ;)

Co do silnika to wiadomo że lepszy będzie 2,0hdi ale 1,6 też może wystarczy - ja nie potrzebuję ścigacza tylko rodzinne, "miejskie" auto.

Ale chodzi mi przede wszystkim o skrzynię - bo czytałem różne opinie co do ewentualnych problemów a z czymś takim nie miałem doczynienia - ba, nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak MCP. Parę razy jedxiłem typowym automatem a tu jest robot w manualu. A co do wykorzystania auta - rodzinnie - do jazdy dla żony z dzieciakami po mieście no i wypad na wakacje.

A potrzebuję granda bo teraz mam krótkiego scenica i jednak za mało na wózek.........

ps. Żona chce manual więc nie wiem czy ją w razie czego przekonam :chris:. A żonie i tak podoba się grand - ale scenic :D

Edytowane przez sebkar (wyświetl historię edycji)

ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.