Skocz do zawartości
CNCRob

Lanzarote - Wyspy Kanaryjskie

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w Playa Blanca - wróciłem w sobote po 2 tygodniach. CNC jak masz jakies konkretne pytania to wal na priv albo dawaj tel to się zdzwonimy i wszystko powiem co i jak.

Tak ogólnie to potwierdzam wietrzność wyspy ale ten wiatr nie jest jakoś mega uciążliwy szczególnie, że to nie jest zimny wiatr spotykany w Polsce... to jest wiatr tak samo ciepły jak temperatura powietrza.

Timanfaya jak najbardziej godna polecenia szczególnie w grupie zorganizowanej w szczególności z powodu polskiego przewodnika i dużo większa ilość informacji podawana przez przewodnika niż to co leci z głośników w en/de/es (znajomi byli i połowy rzeczy, o których rozmawialiśmy nie wiedzieli).

CNC pamiętaj jak coś to priv :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Lanzarote jest śliczna i tak jak ktoś wcześniej pisał warto tam wynająć samochód. Trzy lata temu można było wynająć małe auto za około 17 euro za dobę. Paliwo jest tanie bo wyspy to strefa bezcłowa (tak przynajmniej było jakiś czas temu). Wyspa ma około 60 km długości i autem można zjeździć ja całą. Pogoda o ile pamiętam praktycznie cały rok jest taka sama dlatego wyspy nazywane są krainą wiecznej wiosny. Jeśli ktoś liczy na upały,... to ich tam nie ma praktycznie przez cały rok. Temperatura oscyluje w granicach 25 stopni. Ważne jest to, że jedna część wyspy jest cieplejsza od drugiej. Nie pamiętam, która jest cieplejsza dlatego odsyłam do przewodnika. Wyspa jest najmłodsza spośród Wysp Kanaryjskich i krajobrazy są na niej Księżycowe (niezwykle surowe). Piasku jest mało a ten co jest na plażach ponoć nawiało z wybrzeży Afryki (około 120 km).

Zobaczyć tam trzeba koniecznie:

1. Haria (miasto, miejscowość) w której po każdym narodzeniu dziecka rodzice sadzili palmę (tak jak u nas drzewo), po narodzeniu dziewczynki jedna palma po narodzeniu chłopca dwie (albo odwrotnie,... sory nie pamiętam) :D

2. Oceanarium (o ile pamiętam) w Arecifie.

3. Plaja de Papagajo (najładniejsza plaża jaką widziałem), mogę podesłać zdjęcia i filmy ;)

4. Rezerwat Timanfaya (wyprawa na księżyc)!

4. Mirador del Rio - super widok! Niezwykłe uczucie gdy stoi się na urwisku kilkaset metrów nad poziomem morza.

5. Nie wiem jak to nazwać ale to chyba było muzeum kaktusów (niesamowite!!!)

6. W centralnej części wyspy jest jaskinia gdzie jest jeziorko z endemicznymi krabami w białym kolorze (niesamowita sprawa).

7. Jest jeszcze jedno piękne urwisko (nie pamiętam jak się to dokładnie nazywało więc proszę o wyrozumiałość) - Los "Herwideros"?, co oznacza (o ile się nie mylę) "skały wchodzące do morza", super widoczek. Jeszcze bardziej podobali mi się tubylcy walczący na tych skałach i próbujący łowić ryby :D (jak są ryby to już jest jakby troszkę lepiej nie?) :D

Warto jest pojechać gdzieś samemu na dziką plażę, ma się poczucie, że dotarło się na kraniec świata ;)

Zdecydowanie warto jest się skoncentrować na samej Lanzarote bo to śliczna wyspa pełna niespodzianek. Przez 11 dni można co dzień oglądać coś nowego. Poza tym to raj dla surferów. Pod woda nie ma za bardzo co oglądać choć są tam organizowane wyprawy nurkowe. Woda nie jest ciepła i u mnie skończyło się to ostrym przeziębieniem (przeziębienia żałowałem szczególnie na Papagajo gdy nagie Niemki skakały do lazurowej wody ze skał a ja byłem ubrany w sweter) :D

Jadąc do rezerwatu Timanfaya autem można zatrzymać się gdzieś na pustkowi i zadać sobie pytanie - co to k..wa jest, to nie możliwe? Dlatego polecam właśnie ten sposób podróżowania!!! ;) Wycieczka niby dowiezie ale mam wrażenie, że wiele wówczas umyka. I to tyle co pamiętam. Polecam Lanzerote jest inna niż wszystkie inne :D

Miłej podróży...

P.S. Akwarium nie rzuca na kolana, szczególnie gdyby porównać je do akwarium w Genui czy Londynie (te widziałem), ale chyba jednak warto zobaczyć ;)

Edytowane przez Józef (wyświetl historię edycji)

Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta pogoda to bym nie był pewien ,ze taka sama pamietam,ze byłem w lato to na słońcu na balkonie zostawiłem termometr to do 43 doszło


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na nasłonecznionej elewacji nawet zimą raz pokazała się przy oknie temperatura 25 stopni ale to nie znaczy, że na zewnątrz była taka temperatura. Wystarczy przejrzeć tabelę średnich temperatur na Wyspach by przekonać się, że upałów jest tam mało. Z tego względu (między innymi) Kanary polecane są dla rodzin z małymi dziećmi i osób starszych, którym wysokie temperatury mogą szkodzić ;)


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo jak sie posiedzi pare lat w uk to 25st ciepla staje sie upalem nie do zniesienia :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Jak tylko wymysle jakies pytania to dam znać :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bilet na 17 grudnia


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotel już wybrałeś ? Czy narazie sam lot ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie sam lot. Z hotelem narazie czekam.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja narazie czekam na paszport dla malucha .No i teściowa zabieram


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.