Skocz do zawartości
baszurek

Reefmax baszurka

Rekomendowane odpowiedzi

A jak robiles ta wycinke xeni bo u mnie tez by sie przydalo. Skalpelem sciagales ze skalek?czy jak?bo m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak robiles ta wycinke xeni bo u mnie tez by sie przydalo. Skalpelem sciagales ze skalek?czy jak?bo m

Tak,dokladnie - skalpelem. Ale z powodzeniem dasz rade zyletka,czy nawet ostrym nozem.

Wlasnie pierwszy raz (wreszcie) "odymilem",jak to mowi Arduan,korale pokarmem,ktory mi podrzucil (wielkie dzieki Piotrek :) ). Wiekszosc LPS-ow wyglada na zadowolone,a zarelko musi byc zacne,bo momentalnie z piasku wylazly slimory,a spod skaly rzadko widywane w calej okazji wezowidlo :).post-13391-1397073457,28_thumb.jpgpost-13391-1397073469,47_thumb.jpgpost-13391-1397073486,79_thumb.jpg

post-13391-1397073517,02_thumb.jpgpost-13391-1397073529,67_thumb.jpg

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium jak w dialogu o polskim filmie z "Rejsu" - nuda,nic się nie dzieje...

Dziś zrobiłem małą przycinkę xenii i sinularii,zdjęcia jeszcze sprzed przycinki.

post-13391-0-05284100-1399067522_thumb.jpg

post-13391-0-60195500-1399067540_thumb.jpg


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, trzeba było przyciąć.Czy tak na środku, na tle zielonkawych grzybków to coś nowego, czy to jest ten Twój escenius bicolor? Bo raczej wygląda na monocolor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,to Gustaw,czyli E.monocolor ;),najbardziej pocieszny zwierzak,jakiego mialem w akwarium :lol:.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już niezłe bydle! też planuje esceniusa, tylko wiadomo, wszystko po kolei. A baniaczek - jak zwykle super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie grzybki rosna mi jakos nie chca sie ruszyc moze bardziej na sierodek swiatla dac bo mam a dole i na boku

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie,to Gustaw,czyli E.monocolor ;),najbardziej pocieszny zwierzak,jakiego mialem w akwarium :lol:.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się - bicolor to śmiechowy zwierzak. Ostatnio dokonałem zakupu i niestety pictochromis diadema postanowił poznęcać się nad nowym mieszkańcem - jakie było jego zdziwienie jak bicolor się nie dał :D Po ostrym laniu (1:0 dla bicolora) robił do niego jeszcze kilka podejść ale chyba zrezygnował (co ciekawe bicolor jest młody i dużo mniejszy od pictochromisa). Powiem szczerze, że akwarium morskie można oglądać bez końca bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy ;)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, tylko tą tylną szybkę bym poskrobał albo poszedł w czarne tło.


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ładnie, tylko tą tylną szybkę bym poskrobał albo poszedł w czarne tło.

W zalanym akwarium wymiana tla raczej nie wchodzi w rachube,a skrobac mi sie nie chce ;),czekam az zarosnie glonami wapiennymi,ale jakos nie bardzo chce. Nie wiem czemu,bo cyrkulatory juz sa cale fioletowe.

Akwarium przechodzi wyrazny kryzys,miejscami pojawily sie niewielkie ilosci zielonych glonow (chyba zbyt duzo slonca wpada do pokoju),zoa i pseudogorgonia jak zawsze w stanie wegetatywnym,zielona talerzowka przywieziona ze zlotu czesciowo zbielala i co mnie najbardziej martwi od kilku dni calkowicie sflaczala Capnella imbricata. Najbardziej zastanawia mnie ta capnella,od zalania akwarium byl to zawsze najszybciej przyrastajacy koral,czasami miewal focha,ale tak zle jeszcze nie wygladal...

Zastanawia mnie tez,czemu nie ma u mnie zadnego robactwa,jak jestem jeszcze w stanie sie zgodzic z tym,co mi kiedys ktorys z kolegowych sugerowal,ze te drobniejsze,jak kielze czy mysis zezarly ryby,tak dziwi mnie,ze calkowicie przepadly wieloszczety :unsure:.

Podobnie jest ze slimakami - jak nie utrzymuja sie u mnie dluzej niz kilka miesiecy slimaki glonozerne,tak 3 nassariusy od poltora roku maja sie swietnie, 2 kraby i 2 krewetki rowniez.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zdjecie capnelli,przepraszam za post pod postem,ale w edycji posta w taptalku nie chcial mi dodac zdjecia :angry:

post-13391-1399920288,27_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zdjecie capnelli,przepraszam za post pod postem,ale w edycji posta w taptalku nie chcial mi dodac zdjecia :angry:

post-13391-1399920288,27_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Jak wiesz ekspertem nie jestem ale capnella wygląda tak jakby coś ją stresowało. U mnie mam tylko szczapkę ale jak tylko coś w pobliżu ją smyrało to też była sflaczała. A może przypomniała sobie o tej przycince i rzuciła focha bo byłeś mało delikatny;)


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek a może coś nie tak z zasoleniem (sprawdzałeś refraktometr)?? U mnie było tak samo (wodę na podmianę robiłem wieczorem i się gdzieś machnąłem przy sprawdzaniu zasolenia - źle zerknąłem na skalę) - capnella przez 3 dni wyglądała identycznie jak twoja. Sprawdziłem zasolenie i się lekko zszokowałem. Dorobiłem szybko solanki (duże zasolenie) - dolewałem powoli do baniaka i wszystko wróciło do normy.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku, a Ty na węglu aktywowanym jedziesz? Może to tylko przypadek, ale teraz jak sporadycznie wkładam węgiel (raz na 2-3 mies. i nie dłużej niż 2-3 dni), robactwa aż miło popatrzeć.

Glony.... masz na myśli długie, czy się trochę skała zazieleniła?

A co z Fito, poza pokarmami które Ci poleciłem, dajesz coś zielonego?


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,Panowie,za odzew :).

Co do Waszych pytan i sugestii,to:

1)Capnelli raczej nic nie moglo zestesowac bardziej,niz to co zawsze,czyli bezposredni kontakt z xenia lub spacer jezowca,nigdy jeszcze tak nie reagowala,

2)Refraktometru nie kalibrowalem kilka miesiecy,fakt od czasu do czasu zdarzalo sie,ze musialem zrobic mala kalibracje,ale nie byla to rozbieznosc wieksza niz 1 ppt. Ale dla swietego spokoju sprawdze na plynie kalibracyjnym.

3)Wegiel stosuje od poczatku zimy,uzywam Fauna Marin Ultra Carb L,wg producenta wymienia sie go po 30 dniach,moze to za dlugo? Glony zaczely sie pojawiac chyba po zmianie soli na Kenta,a maja postac kilkumilimetrowego dywanika,ale co dziwne pojawiaja sie glownie na cyrkulatorach,czyli ewidentnie w miejscach o najsilniejszej cyrkulacji. A co do karmienia,to tylko kilka razy podalem ten pokarm dla LPS-ow od Ciebie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarku, sprawdz KH. Jak miałem szybki wzrost ,przez małą wtopę to mi pre ślimaków i wężowideł odeszło


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Najsilniejszej cyrkulacji i oswietlenia. Kiedy wymieniales swietlowki?

Co do wegla, to chyba inż. Krewetka cos pisal o padaniu "drobnicy" przy stosowaniu wegla. Robilem kiedys tak jak Ty, ale po przeczytaniu wszystkich uwag, wywalilem wegiel i purigen. Wegiel daje rzadko i krotko, przed podmianką i chyba tak jest lepiej.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietlowki maja prawie pol roku. Purigen chyba wywale,tym bardziej ze jest juz brunatny,a co z weglem,jeszcze pomysle.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chyba wywale wegiel tylko co dac w zamian?mysle o czyms na fosforany. Bo na grzebieniach zielony osad mi sie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli wszystko zaczyna wygladac lepiej :).

post-13391-1400330933,65_thumb.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli wszystko zaczyna wygladac lepiej :).

Powoli to zaczyna brakować Ci miejsca ;)

Ładnie, ładnie, pozazdrościć Panie Jarku ;)


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Baszurku a ta pompa z lewej to jakiś nowy model? Bo ma fantastyczny kolor!

Akwarium super, kolorowe i czyste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po urlopie ;).

post-13391-1403904642,39_thumb.jpg

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę trzeba pracy włożyć. Też wybieram się na urlop. 10 dni ciekawe co zastanę :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.