Skocz do zawartości
DiTus

[K] Niveaumat

Rekomendowane odpowiedzi

kupie system automatycznego dolewania wody.

najlepiej Niveaumat kompletny, sprawny...


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

"zauważ że tu nie ma pompki, witt. trzeba by dokupić peralystyczną AM za 265zeta "

lub tak jak większość robi zwykłą około 600-1000l/h za 40 zł.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtey najlepiej dodac jeszcze jeden czojnik zeby sie nie zjarala pompa jak wszystko wypompuje:) I tak uwazam ze sprzecik jest spoko. Witt powiedz mi czy mozna to podlaczyc do elektrozaworu??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wazne jaka pompe sie kupi i jak ja zadlawi,

to i tak nigdy NIE BEDZIE to pompa perystaltyczna !!!!!

To tak jakby zamiast mlotka uzywac obcegi - tez mozna wbic gwozdzia.

Mlotek w roli obcegow juz sie nie sprawdzi.

Ot i cala roznica miedzy Niveaumat a DIY z Allegro.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie spytam - po grzyba wam do dolewania wody pompa perystaltyczna ?? jasne, jak ktos chce nia kalkwasser dozowac to ma to sens, ale jak nie ?

jest jakas roznica czy woda z osmozy sie do baniaka w zolwim tempe dolewa czy sika jak wsciekla ? ja mam normalna pompke do zestawu Witta i leje wode pod nielichym cisnieniem. zadnych negatywnych nastepstw od prawie roku nie stwierdzilem


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom,

wszystko sie zgadza. Masz racje.

I tez jest prawda to co ja napisalem.

Jezeli chcesz tylko uzupelniac wode to wystarczy zwykla pompka, a jeszcze lepiej elektrozawor przed RO plus jakis czujnik - najprostszy, dwa druty (najlepiej Au) blisko siebie w slone wode, minimalne napiecie, gdy poziom opada prad przestaje plynac, przekaznik sie zwiera, zalaczy pompe/elektrozawor i ...gra muzyka.

Ale mozesz tego uzyc w jednym i TYLKO JEDNYM celu.

A do kalkwasser juz trzeba kupic cos innego.

Dlatego napisalem o mlotku i obcegach.

W jedna strone da sie zastapic, w druga juz nie.

Cholera, juz od 4 godzin zastanawiam sie, jak przy uzyciu jedynie czujnika i elektrozaworu przed RO (oraz ew. garsci elektroniki) uzupelniac wode przez mixer wapna.

I jak nic nie wymysle, to bede chyba musial kupic ten niveaumat :)

tzn. chodzi o pompke


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - ja u siebie mam niveaumat bez tej pompy, tylko z gniazdem do elektrozaworu lub pompki (być może inaczej się to nazywa - nie pamiętam). Przed RO zawór mam ustawiony na pracę "kropelkową" i jak na razie jest OK.

Napisz jak Twój zbiornik? Zalany?

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, takie cos juz wymyslilem :) tylko zastanawiam sie jak wykombinowac aby TEN SAM SYSTEM uzypelnial wode tez w dzien juz z pominieciem mixera. Kombinuje, kombinuje i nic nie moge wykombinowac (sensownego).

Bez pewnych nakladow sie nie obejdzie.

W przyszlosci planuje reaktor, i mixer ma chodzic w nocy, a jak nie zdarzy uzypelnic wody to trzeba bedzie dolac w dzien, ale juz z pominieciem kalawasser.

A co do akwa ...dzisiaj robilem probe hydrauliki na slodkiej wodzie (kranowce).

Swiatlo HQI jest, 4xT5 jest, pompa obiegowa OR 3500 jest, cyrkulacja 3500 l/h pompujaca wode pod skaly jest, grzalka jest. I to na dana chwile tyle co zamontowane.

Teraz trzeba zrobic jakis automatyczny system doprowadzenia i odprowadzenia wody z akwa ... bo raz przynosilem w wiadrach z lazienki te 460 litrow wody ... i o raz za duzo :)

Chce zrobic cos takiego, aby juz nigdy nie musiec nosic wody do/z akwa.

Musze cos zrobic, zeby nie musiec nic robic ;-)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak:

wariant 1.

Zbiornik na wodę RO, ustawiony powyżej supa. Do tego czujnik grawitacyjny Acua Madica. Czujnik ustawiamy trochę niżej niż optymalny poziom wody w akwarium. Przed RO elektrozawór. Woda z RO idzie do miksera, a z miksera do sumpa. Niestety potrzebne jest urządzenie takie jak moje lub podobne z ustawionym czujnikiem na optymalnym poziomie wody w sumpie. Można też ustawić normalnie zbiornik na RO, lecz wtedy potrzebne są dwa urządzenia w stylu niveaumat z odpowiednio ustawionymi czujnikami + pompa do zbiornika z RO.

wariant 2.

Wstawiamy dwa filtry RO, dwa elktrozawory, dwa czujniki.

wariant 3.

Ktoś ostatnio szukał elektrozaworów nadających się do ustawienia za RO. Szczerze to nie wiem czy mu się udało i czy przypadkiem dyskusja na ten temat nie była prowadzona na "2-alternatywnym" forum. Gdyby to wypaliło to po prostu rozgałęźnik, elektrozawory i wszystko.

Co do doprawadzania wody - ja doprowadziłem tylko z RO. Odpływu nie mam. Wsumie od przeniesienia raz w tygodniu tych 20l garbu się nie nabawię. Kombinowanie ze spływem grawitacyjnym lub w tym stylu sobię odpuściłem. Za 3-4 lata będę się przeprowadzał i wtedy na poziomie projektu wszystko będzie na cacy zrobione.

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno:

wariant 4.

ZBiornik na RO z niego woda idzie pąpą perlistyczną do miksera w określonej ilości np. 3-4l dziennie. Na programatorze czsowym ostawiamy określony czas pracy pompy. Reszta jest dolewana przez RO elktrozawór i czujnik do dopełnienia ubytków wody, Zaletą tego rozwiązania jest stała ilość roztworu z miksera bez względu na porę roku - chyba, że ma się chłodziarkę - wtedy problem większego parowania w lato (wentylatory) nie obowiązuje.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

.....

Ale mozesz tego uzyc w jednym i TYLKO JEDNYM celu.

A do kalkwasser juz trzeba kupic cos innego.

Dlatego napisalem o mlotku i obcegach.

W jedna strone da sie zastapic, w druga juz nie.

.....

Cześć

A ja myśłe że zwykła pompeczka też bez problemu moze być użyta do kalkwassera

Starczy np. pompka Atmana (ta najmniesza do 30l)

Tam zostawić gąbke lub zmienić na inną bardzo gęstą ,

zmniejszyć do minimum , zastosować tą nasadkę z zapowietrzaniem a wylot zatkać (by przez otwór napowierzający leciała woda)

Takie rozwiązanie pozwala by woda praktycznie kapał (z powodu wysokiego podnoszenia wody)

Pompka musiał by być podłączona do zwykłego zegaru załączajacego i wyłaczającego.

Zegar ten właczł by pompkę dopiero po wyłaczeniu światła.

W przypadku gdyby był za szybki przyrost to starczy by zegał sie wlaczał tylko na 15 minut w ciągu godziny i tak np. 3 razy w nocy a raz w dzień.

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dozowanie wody wapiennej tylko w nocy jest proste :)

kupujesz dwa sterowniki czasowe, wpinasz je do wyjąci czujnika (witka czy jaki tam jeszcze chcesz), ustawiasz jeden żeby działał w dzień a drugi w nocy do obu masz podpięte pompki z tym że jedna idzie do miksera a deuga do akwarium, teraz w nocy pracuje pompka z mikserem (bo druga jest odcięta sterownikiem czasowym) w dzień jest odwrotnie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trochę zmieniliy temat: mieliśmy powiedzieć ditusowi czy ktoś tutaj na forum ma nieveaumat do sprzedania, a jak wiemy niveaumat ma czujnnik i pompkę peralystyczną, i może kolega ditus nie chce kupować czegoś innego niż niveaumat, więc nie mówmy o innych czujnikach i pompkach, bo ditusowi chodziło o co innego. proste, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:szok:zaskakujesz mnie adi coraz bardziej swoimi wypowiedziami BRAVO


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DiTus :

kupie system automatycznego dolewania wody.

najlepiej Niveaumat kompletny, sprawny...

Polecam ci to co ma do sprzedania Witek mam to u siebie i działa taka moja rada ..chyba że masz dużo siana na zbyciu:D:D i nie potrzeba zadnych pomp peralystycznych i ..kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Dodam trochę swoich doświadczeń. Mam akurat przećwiczone dolewanie do mixera pompą zwykłą i perystaltyczną i grawitacyjne. najprostsze jest grawitacyjne i najmniej kłopoliwe, najmniej zawodne. zwykła pomka i perystltyczna ma podstawową wadę że woda cofa się do pompy - ZAWSZE. perystaltyczna naogół trzyma powrót do czasu kiedy pęknie wężyk a pęka często i jest drogi jak na tak częste pękanie. (mam dobrej klasy pompę firmy IKS akwarystyczną).Cofanie się wody do zbiornika z RO niszczy kalkwaser i wodę RO. zakóładanie zaworków też nie zdaje agzaminu przy wysokim mixerze bo siła cofająca jest duża.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponadto grawitacyjny system pozwala ustawić np. 4l w nocy a reszta jest dolewana z RO czysta wtedy kiedy trzeba (pilnowany poziom przez czujnik poziomu)


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu, @Qbab, @Tynio,

wlasnie sie zastanawialem, jak to zrobic aby nie stosowac zadnej dodatkowej pompy :)

Elektrozawor za RO odpada, bo o takim nie slyszalem, a dwa filtry RO :) to juz przerost formy nad trescia :)

@Witek, rozumiem ze zbiornik RO jest ustawiony nizej niz mixer, i wtedy rzeczywiscie moze sie cofac.

Dolewanie wody do akwa przy uzyciu TYLKO czujnika poziomu i elektrozaworu przed jednym RO, w nocy tyle ile potrzeba przez mixer, jezeli bedzie za malo to tez w dzien z pominieciem mixera ... to chyba mission impossible :)

@Rebciu, dla mnie odprowadzenie wody nie jest kwestia przeniesienia tych 30 litrow wody raz na jakis czas, ale wrodzonego lenistwa :) oraz checi sterowania jak najwieksza iloscia rzeczy w akwarium tylko naciskajac guziki :)

Idealnie byloby, jakby cala technika sama dzialala.

Wyznaje zasade, ze tak duzo automatyki jak to tylko mozliwe.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Piotr

aprobpopo automatyzacji - wejdz sobie naTE STRONE i oblookaj galerie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system grawitacyjny jet najprostszy. mala pompka pompje wode ze zbirnika ro do zbirnija dodatkowego powieszonego wyzej niz kalmikser,ze zboirnika dodatkowego woda pod wplywem sily ciezkosci wuregolowana zaworkiem splywa do kalkmiksera kropleka po kkropelce. nie ma prostszego spsobu i bezpieczniejszego,w rzazie awarii czujnika w zboirnki wyrownawczym robi sie rewizje i woda nie ma prawa sie przelac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bibik,

moje pomysly wlasnie krazyly wokol takiego rozwiazania. W nocy woda ladnie sobie kapie przez zwykla medyczna kroplowke, a w dzien jest zaciskany wezyk ponizej kroplowki i woda leci sobie bezposrednio do akwa rewizja tego zbiorniczka nad kroplowka. A wszyskim steruje czujnik poziomu wody oraz elektrozawor. (plus zegar do ustalenia kiedy wezyk ma byc zacisniety, a kiedy nie)

Z tym ze zastanawiam sie nad jakims sensownym rozwiazaniem zaciskania wezyka kroplowki. Bo do sterowaia szybkoscia kropel to sa juz gotowe rozwiazaina w kroplowkach.

@Wildtom, fajna stronka :)

Az zaluje ze na razie mieszkam w bloku, bo nie za bardzo moge wywieszac na stale za okno rozne dziwne rzeczy do chlodzenia.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam system sprawdzony od roku dzila ,jest to tak male cisnienie slupa wody ze zaciskacz ze sklepu akwarystycznego w zupelnosci wystarczy,oczywiscie czy m wyzej powiesisz zbiornik tym cisnienie wyzsze,ale pompka musi podnisc wode na wyzsa zysokosc,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.