Skocz do zawartości
Simon

Pompa akwa-> refugium i z powrotem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar przerobic istniejaca 50l picko-rafke na refugium do nowego 325l. Niestety w szafce pod akwa nie miesci sie 50l, wiec refugium bedzie stalo obok glownego akwa wiec szukam pompy ktora by zasycala wode z glownego akwa do refugium i z powrotem - zamiast sie bawic w czujniki poziomu wody. Jakby jeszcze byla tania i CICHA to bede szczesliwy. Jakies pomysly ? Odnosnie reugium to bylem wczoraj u goscia ktory ma prywatna farme korali (kilkaset) i pokazywal mi refugium z oswietleniem 24h - pieknie zarosniete - jakies minusy 24h oswietlenia?


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z akwa do refugium i spowrotem? Dwie pompy? To nie będzie działać. Musisz to zrobić tak, żeby woda była w jedną stronę pompowana a w drugąwracała przez np. "pudełko przelewowe" ale wtedy poziom wody w obu zbiornikach musi być jednakowy.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz jedna pompa pompowac do refugium i z powrotem? Moim zdanie powiniennes zrobic albo skrzynke przelewowa z dobrytm odpiwietrzeniem i wtedy pompa w refugium. Albo podwyzszyc odrobine refugium i zrobic za szkla taki splyw jak w filtrach kaskadowych. Wtedy rowniez pompa w refogium z rura do akwa podlaczona do mini kominka lub surface skimmera. Tak ja bym to widzial.

Co do 24h oswietlenia to nie wiem czy to dobre rozwiazanie. Fotosynteza przebiega w 2 fazach. Do jednej jest wymagane swiatlo a druga zachodzi bez jego udzialu. Nie jestem pewien czy druga faza moze zachodzic przy pelnym oswietleniu jednoczesnie z pierwsza. Wiem, ze wiele osob poleca to rozwiazanie. Nie pozbedziesz sie wtedy jednak wachan PH.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tania i cicha..... cóż, chyba jest tu tylko newjet aquariums systems. potwierdzi to kolega amhpiprion. poza tym nie używaj dwóch pompek tylko przelewu powierzchniowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E przekombinowane, też nad takim systemem myślałem ale bez czujników poziomów to się nie sprawdzi i zawodne badzie jak choler...


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faza ciemna z tego co wiem może zachodzić jak świeci słońce więc nie powinno być problemów.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja jak bym robił to dałbym w "przeciwcyklu" do głównego dla wyrównania pH. :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 2 pompa będzie cieżko bo pamiętaj że nie da się zrobić tak żeby pompy miały identyczną wydajność, nawet gdybyś zrobił z przewodów układ Tichelmana ( przewód ssący=przewód tłoczący) chyba że wpakujesz sterowniki z czujnikiem pozimu wody, tak jak tu wyżej mówia koledzy, lepieju przelew i pompa obiegowa...to wtedy ma sens... ale tak jak Ty mówisz tobędzie problem...

Z tego co wiem to wątpie żebyś znalazł jedną pompe spełniającą taką funkcje, bo musiałaby ona jeszcze wyrzucać w międzyczaise tą wode...a następnie zasysać....ehhh...

Pozrawiam:)

Grzesiek


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.