Skocz do zawartości
Siwus9222

112l na poczatek slonej przygody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na dniach będę zalewał baniaczek, 112l chcialem mniejsze ale wskoczylem wyzej troszke . A wiec moje pytanie czy cyrkulacja 2x3000 l wystarczy narazie , co do obsady chce wpuszczac tylko miekasy i grzybki oraz zoa sps i lps narazie odpadaja . Swiatlo 2x39w moze jeszcze cos dojdzie ale pewien nie jestem. skalki okolo 17 kg, zywy piach 9l. I tutaj chcialbym zamiescic ze kupuje akwarium ktore dziala o pojemnosci 50l jest tam chyba 1 blaEn xenia , i jeszcze cos . Moge was prosic o jakies rady na poczatek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja w zupełności wystarczy, jedną pompke skierujesz na powierzchnie, drugą na szybe albo prosto w toń. 78W T5, wg. mnie ciut mało. Nie dawaj tak dużo skały, według mnie 12kg wystarczy.

Nie masz zamiaru mieć sumpa ?

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia $ powinna pozwolić na akwarium + sump nawet jeśli główne akwarium miałoby być mniejsze niż te 112 l.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mialem kiedys standardowa 112 . Cyrkulacja moze byc, nawet troche moze byc za mocna jak na miekaski ale to zalezy jak ulozysz skale. Tak, jak wyzej 17kg skaly to troche duzo bedzie. Swiatelko proponuje 4x24 w bo 39w beda za dlugie. Sump, temat rzeka, ja mialem i miec zawsze bede. :thumbup: mozna nadmiar skaly tam wrzucic, odpieniacz i grzalka tez nie beda gryzly w oczy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja trochę spora, u mnie obecnie kręci się jedna 2600 :) 2x39 na miękkie starczy spokojnie.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia $ powinna pozwolić na akwarium + sump nawet jeśli główne akwarium miałoby być mniejsze niż te 112 l.

no ale po co ten sump w takim litrażu? żeby tam umieścić cały sprzęt? z góry zakładam że autor posta nie będzie się bawił w zaawansowaną filtrację, którą właśnie w sumpie można upchnąć? Gdybyś polecał sumpa celem zwiąkszenia ilości wody w obiegu ale Ty proponujesz sum nawet kosztem zmiejszenia zbiornika głównego. Więc pytam po co ten sump?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kilka baniaków bez sumpa i naprawde ladnie się rozwijaja mysle/planuje nad 350l i tam napewno bedzie sump filtr glonowy automatyczna dolewka i inne dodatki. Teraz tez chcialbym uprawiac makrogolony w baniaku . skaly nigdy zamalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kilka baniaków bez sumpa i naprawde ladnie się rozwijaja mysle/planuje nad 350l i tam napewno bedzie sump filtr glonowy automatyczna dolewka i inne dodatki. Teraz tez chcialbym uprawiac makrogolony w baniaku . skaly nigdy zamalo :)

jeśli nie planujesz "zaawansowanych metod" filtracji, a myślę, że na pewno nie, to na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z sumpem, tym bardziej, że:

- liczysz się z kasą

- planujesz większy zbiornik (i tam już bym zrobił sumpa)

W tej chwili sump spowoduje u Ciebie dodatkowe wydatki, które nie zdziałają rewolucji jeśli chodzi prowadzenie tego zbiornika, a kryć sprzęt w sumpie to ostatni powód dla którego powinno się dostawiać ten dodatkowy baniak. Zbieraj kasę na większy zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze kupilem baniak 60 l z jedna ryba i skala o przenieieniu woda w baniaku miala 20 stopni rybka jakos slabo wygladala wrzucilem butelki z goraco woda zamkniete do baniaka podgrzalem je i wpuscilem rybke szybko skryla sie w skale i jej niewidac cholera boje sie jej xenie sie juz podniosly mam chyba z 4 :0 . Jak myslicie rybka bedzie zyc znajommy mowil ze jest ona twarda . Pseudocheilinus hexataenia

dodam ze nrazie nic nie widac HURAAA plywa sztbko i jest zywa Kurde ale sie Ciesze :))))))

Nie pisz posta pod postem.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no,nareszcie wystartowałeś

To jak już coś pływa to zapodaj zdjęcie.

Jak będziesz na spotkaniu to ci przyniosę te świetlówki i pare miękasów

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak glony w slodkim to pryszcz w porownaniu co dzieje sie w 1 dobę w moim morskim glonska ktore porastaja sklae wygladaja jak xmoss :) pierwsze miekasy wpuszczone 3 discosomy .sarcopyton.gorgonia.i 2 gatunki glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.