Skocz do zawartości
Damian D.

Pomocy - odpieniacz + pompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Mam taki problem otóż szukam i szukam i za cholerę nie mogę się doszukać odpowiedniej pompy z wirnikiem igiełkowym. Odpowiedniej znaczy takiej która napędzi mi odpieniacz DIY w akwarium 108 l i będzie w miarę cicha a jej koszt zamknie się w kwocie około 300 zł. Chodzi o to żeby nie była za słaba ani znowu za mocna do tego litrażu. Akwarium panelem filtracyjnym zatem odpianiacz bedzie musiał mieć szerokość 10 - 12 cm. Zastanawiam się teraz nad kształtem. Zrobić go wysoki i w formie rury czy może coś na kształt odpieniaczy z RM - bryly typu podłużny sześcian?? czekam na rady :)

Zapewne przewałkowany temat milionkrotnie więc bardzo przepraszam ale poprostu forma odpowiedzi na forum jest tak chaotyczna w niektórych przypadkach że ciężko co kolwiek wyfiltrować z tekstu :)

Oczekuję na konkrety i z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie ma takiej pompy w ReefShopie, a i sklep ze "sznurka" chyba ma reklamy na portalu, to chyba mogę wstawić ten link.. Jeśli popełniłem faux pas, przepraszam i moda proszę o skasowanie...

http://aqua-koral.pl...czy-sprzet.html

Na odpieniek do 100l styknie...

Edytowane przez Radek Ch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja ! Dziękuję za obydwie odpowiedzi ! :D będę rozważał obydwie opcje jednak na tą z przeróbką wirnika bardziej mi się mordka cieszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tropem dalej plan się trochę zmienił i będę potrzebował cichą i w miarę tanią pompkę obiegową do sumpa. akwa razem z sumpem to 115 l ;)

wobec powyższego czy nada się może pompa new jet 1200 ? osoby z doświadczeniami z nią prosiłbym o potwierdzenie czy rzeczywiśćie jest cicha :)

Edytowane przez Damian D. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Miałem New Jet 1200 i była bezszelestna .Do panela ok ,ale do sumpa to zależy na jaką wysokość ma podnieść wode .Może być troche za słaba ,maksymalnie podnosi wode na 1,4m ale wydajność wtedy bardzo spada.

Możesz pomyśleć nan Eheim Compact 1000 podnosi wode na 2m i też cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że tu akurat nie będzie z tym problemu gdyż akwarium znajdzie się na takiej szafce ze wysokość od dna sumpa do górnych krawędzi akwarium będzie ok 60 cm. dodatkowo rura powrotna nie będzie w pionie pod akwarium gdyż sump ma byc troche niżej i w bok od niego. powrót będzie gumowy wąż :) powinno dać radę : pozatym jednak New Jet ma tą przepustowość do 1200 l :) zawsze to lepiej.

ps. dzisiaj wrzucę cały projekt razem z odpieniaczem i oświetleniem do działu dla nowicjuszy więc wszystko się naświetli wizualnie :)

Edytowane przez Damian D. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.