Skocz do zawartości
adamo74

Jak podłączyć karte GHL EVG-AP2 do jarzeniówek T5 komputer profilux

Rekomendowane odpowiedzi

gallery_14008_2301_100850.jpg

Tak jest podłączony i nie reaguje na żadna zmianę ustawień.

Jarzeniówki T5 sciemnialne świecą cały czas na około 50%. Wypalanie ustawione na 90 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

zrób zdjęcie jak to podłączyłeś

może jest błąd w podłączeniu może w ustawieniach

z tego co napisałeś nic nie wynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze podłączyłeś przewody to tu masz odpowiedź.

Wypalanie ustawione na 90 godz.

Nie mam co prawda podpiętych świetlówek ale z tego co kojarzę to dla bezpieczeństwa świetlówki nie można jej ściemniać do czasu poprawnego wypalenia. Czyli dopiero po tych 90h zacznie działać ściemnianie.

Dla testu możesz ustawić 0h i zobaczyć czy zadziała :-)

Edytowane przez rpp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na wypalaniu powinny świecić cały czas na 100% mocy

Pytanie czy ocena tych 50% jest "na oko" czy jest to jakoś zweryfikowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietlowka przy wypalaniu zaswieca sie na 100% I po 2sek. zmniejsza sie do 40%a powinna swiecic na 100% .licznik godzinowy wypalania sie nie zmienia.czyli wypalanie nie zostalo wlaczone.Kombinacji ustawien robilem pare ale reakcja swietlowek jest taka sama 100% I spadek na40%.Postaram sie dolaczyc zdjecie karty gdzie so podlaczone kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To swiecenie to jest na more oko ok.40do 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w opcjach zaznaczone że jak przekroczy jakąś temperaturę to obniża moc świetlówki?

i czy dobrze podłączyłeś kartę ?

gallery_11456_1932_38570.jpg

Edytowane przez marbecz (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjęcie daje dwa nie wiem które lepsze.

gallery_14008_2301_185253.jpg

gallery_14008_2301_319067.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że dobrze podłączone,ja bym szukał problemu w oprogramowaniu


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tez sa dobrze podlaczone choc moge sie mylic.zastanawiam sie and tymi kabelkami polaczonymi biala kostka.kabel braz z niebieskim.nie chce czegos spaprac.ale sprawdze jeszcze raz oprogramowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem oprogramowanie I nic .dalej to samo.czy ktos moze mial z tym doczynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy podpinałeś same stateczniki bez tego modułu (bezpośrednio do prądu)?

Nie widzę żebyś podpiął sterowanie pod wyjścia Dim +/- (Driver dimming channel) więc nie wiem jak chcesz tym sterować.

Ja mam co prawda przez taką kartę podpięte zasilacze do LEDów ale tam napięcie z wyjść gdzie masz podpięte kable żółto-zielony i czarny jest od razu równe napięciu z sieci a w samym zasilaczu (stateczniku w Twoim przypadku) powinieneś mieć wejście sterujące ściemnianiem (w tym przypadku napięciem 1-10V z Profiluxa).

Teoretycznie możesz dopiąć takie sterowane stateczniki bezpośrednio do Profiluxa przy czym niestety wadą jest to, że dając 0V na sterowaniu statecznik jest non-stop pod prądem i dlatego powinno się je podpinać przez tą kartę bo wtedy odcinane jest zasilanie statecznika.

Może masz tak, że statecznik po podaniu napięcia startuje na 100% ale bez sygnału sterującego moc spada do poziomu 50%.

EDIT: to może głupie pytanie - ale czy stateczniki masz z opcją ściemniania?

Edytowane przez rpp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z opcja sciemniania.dzieki za podpowiedz sprawdze to w tym tygodniu bo jestem troche zarobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że kostka dim + dim - jest tylko do ledów, tak zrozumiałem ze zdjęcia.

No wg mnie nie. Moduł powstał długo przed tym jak się pojawiły LEDy nad akwariami. Powstał ze względu na konieczność odcięcia zasilania stateczników przy sterowaniu ustawionym na 0V (bez tego stateczniki są non-stop pod napięciem co wpływa na ich żywotność).

Zresztą wystarczy wyszukać pierwszą lepszą wiadomość na nano-reef z problemem opisującym podłączenie EVG-AP:

http://nano-reef.pl/...ny-podlaczenie/

i przeczytać odpowiedź smk.

Nie mam tylko pewności czy statecznik ściemniany zadziała bez sterowania (czyli podpięty bezpośrednio do prądu). To trzebaby zweryfikować już w ramach konstrukcji danego statecznika.

Ale jeśli teraz nie jest podpięte Dim +/- (a tak mi wygląda to na zdjęciu - chociaż niewiele akurat w tym miejscu widać) to powinno działać.

Edytowane przez rpp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiolem do wejscia dim+/- kable brazowy I niebieski ktore byly polaczone biala kostka .:( ten Sam efekt.reakcja swietlowek jest taka sama .jutro bedzie u mine elektryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamo74 - napisz jaki dokładnie masz statecznik a najlepiej jeszcze wrzuć zdjęcie obudowy gdzie powinien być opis wejść do tego statecznika (tylko tak żeby dało się przeczytać co tam rozpisali).

Ewentualnie jeśli nie ma tego rozpisanego na obudowie to może dostałeś jakąś instrukcję podłączenia tego ustrojstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.byl elektryk I ...dziala:)wiec tak;kabelki(brazowy i niebieski)ktore ostatnio podpiolem do kostki dim+\-tak jak to kolega rpp podpowiedzial tyle ze nie sprawdzilem +/- i tak wlasnie jest jak sie nie czyta do Konica postow.

po podpieciu komputer zaczol szalec.wiec nie kombinowalem wiecej I wszystko wylaczylem i czekalem na elektryka ktory przemienil kabelki w kostce dim +\- I jest ok.no ale nie ma co sie usprawiedliwiac .nastepnym razem lepiej poprosic elektryka lub sprawdzic +\-.Teraz wlaczone jest wypalanie 85 h i swietlowki swieca na 100%.ale ulga:)ale zobacze jak minie te 85 h czy beda sie sciemnialy i dopiero napisze co i jak wiec prosze o cierpliwosc .dodam ze stateczniki I swietlowki sa od phillipsa .oswietlenie aqua-lux lamp ze sklepu zoolight.pl.....oczywiscie plusik dla kolegow pomocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.