Skocz do zawartości
Tynio

Oświetlenie zrobione ! 118W HQI + 2xT5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jest kilka osób które wie że powoli stawiam większe akwarium.

I nowe oświetlenie , jednak cześc oświetlenie było już zrobione HQI (dokładnie pisząc)

Ja dodałem tylko 2x24W

Oprawa wygląda bardzo fajnie zobaczymy jak sie bedzie spisywać.

Jeszcze nie jest włożona elektronika (nie maiłęm czasu)

Ale najważeniesze juz zrobione jest dam kilka zdjęć

Jak będzie juz wiściec to tez cyknę i opisze dokładnie jak to zrobiłem (jest to bardzo proste)

Tu linka jak wyglądało oraz nasza rozmowa

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=4854

A tu zdjęcia

1144-161_6104.jpg1144-161_6105.jpg1144-161_6106.jpg1144-161_6107.jpg

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl calkiem fajny.

Niepodobaja mi sie te czarne oprawki bryzgoszczelne i mnostwo kabli.Trzeba bylo kupic oprawki przykecane i przymocowac je do blachy prysnac je sprayem w kolorze obudowy i zrobic jeden tylko kabel do tych dwoch swietlowek wychodzacy z obudowy wraz z kablem od HQI.

Pozdr.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wyglada ale powiedz jakie koszty takiej lampy HQI bez swietlowek...?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka szerokosc mialo miejsce na swietlówki w tej lampie?? bo tak sie zastanawiam czy by sie nie dalo obok zarnika wstawic do srodka swietlowki i wywalic te blache


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiwalski :

jaka szerokosc mialo miejsce na swietlówki w tej lampie?? bo tak sie zastanawiam czy by sie nie dalo obok zarnika wstawic do srodka swietlowki i wywalic te blache

Cześć

Wymiary lampy to dł. 60 szer. 18 (z czego tylko 10cm sie nadaje na wygospodarowanie , te 4 cm z każdej strony to grubość lampy około 2 cm MAX )

Co do czarnych oprawek to fakt że moze nie ciekawie wyglądają ale tylko takie by weszły :)

Te na T5 białe przykręcane nie weszły by tam a i problem z odbłysnikiem bym miał (prawdopodobnie)

Na żywo oprawa bylada lepiej i pomyśle o zmianie koloru tych czarnych oprawek na bardziej srebrne (jak sie uda )

Przedowów bezie tam tylko chyba ze 2 reszta bezie w środku w oprawie (razem z układami zapłonowymi)

z oprawy będą wychodzic tylko 2 przedowy od HQI i od świetlówek.

Będzie możliwośc właczenia tylko jednej świetlówki lub 2 śwetlówek oraz osobno HQI

jak będe chciał a lecie by nie było gorąco moge włączyc tylko 2 lampy T5 bez HQI lub samo HQI ewentualnie 1x T5 i HQI

To świetło o mocy około 120W bedzie wystarczajace dla korali.

Nad panelem bedzie jeszcze jedno oświetlenie , to oświetlenie moge lekko przesunąć na przodu i oświetlac bedzie też tylnią ściankę akwarium jak coś (ale myśle że nie bezie to potrzebne)

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
R@F@L :

Bardzo fajnie to wyglada ale powiedz jakie koszty takiej lampy HQI bez swietlowek...?

Wiec lapme kupiłem juz gotową ale mozne to latwo policzyć

Lampa Atmana-60 - 160 zł

(bebechy można sprzedac i świetlówki też nawet za 30 zł)

http://www.sklep.videozoo.one.pl/index.php?cPath=5_111_139

lampa halogenowa 500W - 12 zl

oprawa do HQI - 8 zł

ukłąda zapłonowy do HQI -85 zł

układ zapłonowy do świetlówek - 90 zł (2x24W)

odbłysniki 70 zł

oprawki do T5 28 zł

oraz szyba hartowana (nie wiem jaki koszt ale około - 40 zł)

Suma bez świetlówek i HQI to około 500 zł

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale czy nie powinieneś zdjąć tej niebieskiej foli ochronnej z odbłyśników?

Poza tym wygląda fajnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martines :

Może się mylę, ale czy nie powinieneś zdjąć tej niebieskiej foli ochronnej z odbłyśników?

Poza tym wygląda fajnie:)

E szprytny jesteś :)

Tak jest tam folia i trzeba ją ściągnąć przez odpaleniem świetlówek (by lepiej świeciło)

zostanie ściągnięta przed odpaleniem wszystkiego narazie boje sie by nie porysowało sie.

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tynio-wiec kiedy zabierasz sie do produkcji nowych lamp HQI ??:):):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
R@F@L :

Tynio-wiec kiedy zabierasz sie do produkcji nowych lamp HQI ??:):):)

Pewnie jak bym nie miał pracy i wiele czasu to czemu by nie :)

Po pewnym czasie , moze by jakieś modyfikacje by sie zrobiło ,obciło koszty (bo to na 100% można - starczy tylko wiecej zamić i ceny hurtowe)

a i myśle że ładniej by można jeszcze coś zrobić.

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racje a napewno taka lampa ladniej sie prezentuje niz zwykla lampa halogenowa:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tej lampy - jaka jest jej wysokość bo zastanawia mnie czy da się bez problemu upchąć oprawę z aqva-light (tą za niecałe 140 zeta).

I czy ta oprawa halogenu jest jakoś specjalnie mocowana w całej obudowie ?

Kolejna sprawa - czy HQI nie będzie się za bardzo rozgrzewało i nie spowoduje jakiś problemów z obudową?

Koszty wyszłyby całkiem ciekawe - 2*70 HQI można by zmieścić bez żarników w 450-500 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rpp :

Mam pytanko odnośnie tej lampy - jaka jest jej wysokość bo zastanawia mnie czy da się bez problemu upchąć oprawę z aqva-light (tą za niecałe 140 zeta).

I czy ta oprawa halogenu jest jakoś specjalnie mocowana w całej obudowie ?

Kolejna sprawa - czy HQI nie będzie się za bardzo rozgrzewało i nie spowoduje jakiś problemów z obudową?

Koszty wyszłyby całkiem ciekawe - 2*70 HQI można by zmieścić bez żarników w 450-500 złotych

Na samym środku jest 4,6 cm ale potem nawet szybko schodzi tak jak pisałem wyzej do 4 cm

- z tego co pamietam to te lampy z aqva-lightu to zwykłe halopaki ( czyli po modyfikacjach tak)

tak jest specjalnie montowana ona tak jak pisałem wyzej , ma tylko dobłysnik zamontowany + dospawane boki wewnątrz lampy.

Tak grzeje się i to sporo jednak cała oprawa jest zrobiona z aluminium a jak wiadomo z aluminum robi sie radiatorki , czyli ta obudowa działa jak spory radiator (oddaje ciepło do otoczenia)

Po około 2h pracy w czesci środkowej lampy (na zewnątrz obudowy) była temperatura 53-55 st. C

mysle że po pracy 6-7h temperatura wzrośnie do 65-70 st. C co już bedzie stanowić problem dla przewodu zastosowanego w oprawkach T5

Jest tam przwód H03VVH2-F 2x0,5 -izolacja tego przewodu wytrzymuje około 65 st. C

Ale juz mam rozwiązanie jak zabezpieczyć ten przewód (narazie w fazie testów )

Jak będe mieć czas (czytaj -już wszystko bedzie zrobie przy nowym akwarium ) to zostanie wszystko opisane jak to zrobiłem a co było już zrobione , obiecuje też że będą zdjęcia.

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.