Skocz do zawartości
TMK

błazenki właśnie się wycieraja, ale...

Rekomendowane odpowiedzi

TMK super widok!! sam chciałbym mieć takiego malca, którego mógłbym sobie odchować :D


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że

-on jeden i nie wiem jak wpłynie to na jego przyszłe życie społeczne.

-zajmuje mi hodowlę wrotków (bo tam został wrzucony)

-hodowla wrotków dostała grzałkę i swiatełko- moj mąż patrzy jakoś dziwnie na trzecie pojawiajace się akwarium

- nie wiem jak go karmić , jak wrzucę tyle żeby coś zobaczył to mi sie woda zepsuje

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka i jak maluszek?

Moje błazny też dzisiaj złożyły pierwszy raz ikre, po prawie dwóch latach bycia razem :)

Zobaczymy co z tego będzie.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maluszek pływa, chociaż jak zmerzyłam azotany to jeszcze w trakcie mieszania pokazał się gigantyczny poziom, zaczynam podmieniac wodę.

A to mój maluch

Na razie ma półtora paska i nie widać zmian ku lepszemu. Płetwy brzuszne( chyba) dostały kilka dni temu czarnyego wybarwienia. Ciekawe czy mu paski tak zostaną, czy będzie normalnie 3paskowy?

post-6574-0-79811500-1360171350_thumb.jpg

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wejdę z butami w cudzy temat, jednak chciałabym się dowiedzieć jak dokładnie wygląda przygotowanie do tarła u błaznów, szukam filmów na YT, ale tam wszystkie błazny mają już złożoną ikrę. U mnie nic nie ma.

Więc tak, błazny są dobraną parą od trzech miesięcy, mieszkają w wielkim ukwiale. Od kilku dni widzę, że pionową skałę nad samym ukwiałem, strasznie "obgryzają" i samiec i samica. Teraz dostrzegłam, że samica po kilkakrotnym obgryzaniu skały przyciska brzuch do pionowej skałki i mocno nim trze (nie zostawia żadnych jajeczek) po czym po chwili zastyga w bezruchu i ma kilkakrotnie takie drgawki. Samczyk tylko pływa koło niej i skubie skałę. To tarło czy tylko jakaś psychiczna zabawa. Bo po tych rybach można się wszystkiego spodziewać

proszę

Edytowane przez lukasz.s4 (wyświetl historię edycji)

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowania pseudotarłowe to miałam od samego poczatku (samiec 3 cm samica sporo wieksza ok 6cm) skubanie skały i jeżdzenie brzuchem po podłożu. Zarówno samiec jak i samica. I co chwila myslałam, że to juz tarło, a trwało to półtora roku.

Przy tarle samica ma nieco wiekszy brzuch i pojawia się pokładełko taki wyrostek białawy 2-3 mm. Łatwo go zobaczyć pokładełko jes kilkanaście godzin wcześniej..U samca jest mniejszy i przeźroczysty.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mnie naszedł pomysł,moje błazny składają ikrę raz za razem, ale średnio w 8/9 dzień ją zjadają czyli jakieś 2/3 dni brakuje ikrze do wyklucia.Pomyślałem żeby odessać delikatnie ikrę do kotnika co o tym myślicie?Udało by się,czy jaja podczas odsysania mogą tego nie przeżyć?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8-9 dni to się wykluwają późną nocą ,jeśli odessiesz ikrę wcześniej ,to raczej uszkodzisz,jest mocno przyklejona do podłoża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , błazny wylęgaja sie średnio po 14 dniach , umnie złożyły24.01 wtej chwili ikra sciemniała na taki stalowo szary kolor za 2-3 dni będze widać oczy jak końówki w szpilce a wpiątek wieczorem będzie odrywać się od skały, do czasu wylęgu błazny opiekują sie ikrą napowietrzająć ją więc wyłapanie takiej ikry przed wylęgiem chyba nic nie da.


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teorii wylęgają się w około 7 dni ,więc Tobie średnia wyszła zawyżona ,ale na pewno wszystko zależy od odmiany ,warunków w akwarium itd.,u mnie wylęgały się po 8-9 dniach ,przenosiłem ikre dzień (2) wcześniej ze skałką na której została złożona do innego zbiornika,ale sukcesów nie było (próbowałem 4rokrotnie),najdłużej larwy żyły 4 dni (był fitoplankton i larwy solowca),widocznie się za bardzo nie starałem,można też z latarką siedzieć przed akwa. zaczynając od 8go dnia (oczywiście późno w nocy ,bo wtedy się wykluwają),i wyławiać larwy ,które płyną do światła ,ale przy pracującej cyrkulacji nie jest to takie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.