Skocz do zawartości
Siwy

Pomoz w zalozeniu akwarium morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

jesli o identyfikacje zwierzakow chodzi to wolalbym w necie szukac niz w ksiazce.

tu masz trzy stronki "z mojego podworka", moze tam cos sobie dopasujesz, w tlumaczeniu chetnie pomoge jak co

http://www.meerwasserlexikon.de/

http://www.seewasserlexikon.de/

http://www.meerwasser-lexikon.de/


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wildtom, mi chodzi o to że później, kiedy już się założy akwa testy są po prostu niepotrzebne. rs4 np. mierzy kontorlnie co pół roku o ile dobrze pamiętam i zobacz jakie ma piękne akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dorosniesz do poziomu rs4 to starczy ci rzut oka na korale i bedziesz wiedzial czego im brakuje. a nam szaraczkom to niestety testy zostaja. a juz calkiem poczatkujacym to obowiazkowo.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi Zet

Jak mi "golym" okiem powiesz czy mam ZA MALO N=3 czy PO4 to moge sie zgodzic na Twoja teorie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jakiej firmy mam kupic testy ?


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom juz troche wytej Ci odpowiedzial. Ewentualnie poza Salifertem - Tropic Marin. Ale do PO4 pozostaje Merck.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra 35 kg zywej skaly juz jest dzisiaj odebralem z Aqua medica.Narazie akwa chodzi ladnie jakies stworzonka juz sa na skale zobaczymy co bedzie dalej.


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Dalej- wiadomo: brazowy nalot, zielone glony, zywy piach, krabiki, glonojady, glony wyzsze, korale miekkie a potem... AKROPORY, SERIATOPORY, MONTIPORY.....

Powodzenia!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm powiem ze ciekawy pomysl moze nawet lepszy niz to wiercenie w akwa dziur


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarex66

To zalezy jakie duze akwarium planujesz. W malym gdzie nie ma miejsca na komin jest to jedne z lepszych rozwiazan. Dziala do czasu zebrania sie powietrza w rurce przelewowej. Wtedy trzeba odpowietrzyc i bedzie dalej dzialalo. Jezeli to akwa bedzie troche wieksze np:ponad 100 l. to osobiscie wolalbym miec komin. Duzo zalezy od tego czy jest to pierwsze eksperymentalne akwarium czy docelowe, ktore postoi dobrych pare lat. Jak sobie zbudujesz zalezy od Ciebie. Wygoda obslugi przez nastepne lata tez.

Czy za te cene szkrarz nie wywiercilby otworow?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory oslabiaja zbiornik - to pewne. Zauwaz, ze wiekszosc duzych zbiornikow stoi oslabiona.

Lepiej zwrocic uwage na odpowiednia do wielkosci akwarium grubosc dna i szyb.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobra sprawe w mniejszym akwarium mozna w komine zrobic tylko jeden otwor- wylew, jesli nie chcesz za duzo wiercic i nie boisz sie braku rewizji. Powrot zawsze mozesz doprowadzic gdzies z boku jakas rureczka.


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrot moze byc tak jak Tirno napisal szlauchem przez wierzch akwa. Jezeli bez rewizji to poziom wody w akwarium powinien byc na tyle nisko zeby akwarium moglo przyjac cala wode z komory pompy zwrotnej. Wtedy spisz spokojnie.

Ciau!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82026999

Jak dlamnie cena tego przelewu za wysoka i wykonanie nienajlepsze ale to moje zdanie na ten temat.

@Jarex66 jak masz zamiar dopiero zamawiac akwa to co zaruznica zrobic je z kominem i jednym otworem


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w kominie 3 otwory na powierzcni dna (w kominie) 15x 15 cm dosyc spore bo zrobione do przelotek nibco i jest calkowicie bezpiecznie, jesli szklarz wywierci ci to fachowo i szklo nie peknie w nieporzadanym kierunku to na pewno bedzie ok cisnienie nacisku wody w kominie jest b male wiec szklo na pewno wytrzyma

pozdrowionka

a i pamietaj o b waznej sprawie na rurze powrotnej do akwa wywierc otworek np 4mm srednicy tak okolo 2 cm pod lustrem wody w razie awari pompy cala woda z akwa nie splynie ci na dywan :)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada dzień będę rozmawiał z wykonawcą mojego akwa, dziękuję serdecznie, to dla mnie bardzo ważne informacje Tomik :-) Z tym otworkiem jeszcze nie kumam ale nie kumam również 70% innych rzeczy. Pomyśle o tym to się zorientuję. W międzyczasie przeczytałem gdzieś na forum że wystarczą 2 otwory, powrót do akwa pójdzie na zewnątrz. Cholera, taki już jestem że sie boje tych otworów,tak samo z innymi rzeczami. Jak coś ma wisieć na kołku rozporowym fi 8 to ja daje 10 :-)Tak czy inaczej to forum to kopalnia wiedzy i życzliwych kolesi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyobraz sobie butle wina:) i wezyk do jego spuszczenia :), butla to twoje akwa , a wezyk to rura pompujaca wode, jesli padnie pompa to woda z akwa splynie nia jak wino :), wywiercony otworek pozwoli sie zapowietrzyc rurce jesli poziom wody opadnie ponizej niego i w ten sposob cala woda z akwa nie zleci ci do sumpa , a pozniej na dywan

pozdro


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wyobraz sobie butle wina i wezyk do jego spuszczenia , butla to twoje akwa"

Czyz to nie byloby piekne......


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.