Skocz do zawartości
Siwy

Pomoz w zalozeniu akwarium morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dzisiaj rano powtornie zrobilem testy i wyszlo mi tak :

KH = 9 stopni niemieckich

GH = masakra ponad 80 stopni

PH = 8,5

co z tym GH ono moze byc takie wysokie?


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze pamiętam zy GH to suma jakiejś tam wartości (twardości) i twardości węlanowej czyli KH? tak czy siak gdzieś widziałem że im więcej GH tym lepiej. jakiej soli używasz??

PS: GH to twardość ogólna jakby coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siwy :

Witam znalazlem w necie taki filterek do morskiego i gostek w sklepie w Poznaniu powiedzial ze jak bede mial zywa skale i ten filter to mi wystarczy ale wole sie spytac wam doswiadczonym akwarysta morskim

Zestaw filtracyjny Aqua Medic Biostar Flotor

Producent: Aqua Medic

Biostar Flotor to połączenie wydajnego, zasilanego pompką odpieniacza białek z rotacyjną gąbką, która spełnia rolę filtra biologicznego. Filtr ten został zaprojektowany z myślą o akwariach o pojemności do 250 litrów.

Atrakcyjna cena sprawia, że Biostar Flotor jest dostępny dla każdego, kto zechciałby przekształcić swoje akwarium słodkowodne w morskie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób rozpoczynających przygodę z akwarium morskim.

Korzystając z Biostar Flotora można uzyskać ładnie wyglądające, tak aktualnie popularne, akwarium typu micro-rafa lub nano-rafa. Wydajność odpieniacza białek jest tak duża, że można utrzymywać w zbiorniku nawet szybko rosnące korale twarde SPS.

Biostar Flotor nadaje się do specjalistycznych akwariów - z konikami morskimi, skorupiakami lub innymi bezkręgowcami.

W skład zestawu wchodzą:

- odpieniacz białek z pompą venturiego z wirnikiem igiełkowym (Ocean Runner PH 2000 - 9W),

- rotacyjna gąbka, która spełnia rolę filtra biologicznego. Ciągła rotacja przy częściowym zanurzeniu wzmaga natlenianie wody.

Zestaw montuje się na ściance akwarium. Do zestawu dołączony jest specjalny, 4 cm zaczep.

Wymiary: (dł x sz x wys): 8,5 x 25 x 23cm (razem z kubkiem odbierającym pianę).

Dobra to teraz zadam pytania bo im wiecej czytam tym mniej wiem Embarassed

1.Powiedzmy ze kupie ten filterek co wyzej go pokazalem to mniej wiecej ile rybek bede mogl miec i czy korale tez bede mogl hodowac

2.Na moje akwarium co ma 240 litrow ale chyba ogolnie to ono ma 200l to ile kg zywej skaly i jaka jest najlepsza.

3.Co z woda czy tez bede musial mic filter odwroconej osmozy czy to jest konieczne

4.Jakie oswietlenie ile wat i jakie bedzie dobre czy te halogenowe czy swietlowki T5 wystarcza i ile tych swietlowek i jakie (rodzaje)

5.Jakie podloze dac bo czytalem i znalazlem w internecie zywy piach i czy mozna go wymieszac z normalnym piachem akwarystycznym (10 kg kosztuje 210 zl)

6.Jaka bedzie dobra sol do wymieszania i czy jeszcze jakies dodatki do wody

To narazie wszystko ale jak mi sie cos przypomni to bede pytal z gory dziekuje za odpowiedzi

moje akwarium to profil 240 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się dołączyć do rozmów?? nie łapię o co chodzi. czytasz, myślisz czytasz i jeszcze arz myślisz a jak bedziesz miał coś do powiedzenia to wstukujesz na klawiaturę i klikasz wyślij, jak chcesz się o coś zapytać to robisz nowy temat i tam wstukujesz swoje pytanie. proste nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam akwarium 550 litrów,odpieniacz aqua medic,reactor deltec p 500,ph komputer aqua medic,butle co2 z reduktorem i oswietlenie aqua medic aquasunlightNG 2*150 T5 2*58 no i sump 120 litrów czy cos jeszcze bym potrzebowal zeby twarde korale spokojnie sobie rosły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób nowy temat i tam o tym napisz, ale o ile się nie mylę to potrzebujesz ro i soli skały i cierpliwości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrian28

-wyglada to wszystko dobrze ale jezeli to nowozalozone akwa to jeszcze troche z twardymi poczekaj.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem dzieki a co myslicie o miracle mud w sumpie muwia ze to dziala tylko troszke kosztowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero to skladam o twardych mysle tak za rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adrian

Postaraj sie zanim tutaj ktos uprawniony zwroci Ci uwage najpierw przemyslec o co sie chcesz zapytac zebys nie musial tego 3 x pod rzad robic nim dostaniesz odpowiedz. (To hobby dla cierpliwych- jeszcze to uslyszysz). Poza tym wciales sie w post Siwego. On jest cierpliwy i nic nie mowi. Ale dla porzadku nastepnym razem zaloz nowy. Mozna sie lepiej skupic o co chodzi. Nie gniewaj sie i pytaj smialo.

W tym forum przewaza metoda "Berlinska" - odpieniacz, zywa skala i dobra cyrkulacja wody. Miracle mud i inne metody sa tu pewnie tez stosowane chociaz zadziej.

Jezeli do Twojego aqua wstawisz np:60 kg skaly, bedziesz mial dobry odpieniacz (taki na np:800 l) i bedziesz powoli wprowadzal ryby to rownowaga biologiczna nadazy za obsada i nie bedziesz potrzebowal absolutnie zadnych innych filtrow. To teoria i nasz cel.

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żeby zrobić nowy temat musisz najpierw wejść w dział czyli klikasz na "dział dla nowicjuszy" (albo inne) i w lewymm górnym rogu nad tematami (a nie w samym rogu ekranu) jest button "nowy temat" klikasz to, i już możesz wpisywać tytuł tematu i treść pytania.

a te posty lepiej pokasujmy bo nie ma co zaśmiecać całkiem ciekawego tematu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox ja sie nie gniewam kazdy moze sie pomylic :D.Ja uzywam soli aqua Medic ale bylem dzisiaj wlasnie u nich i powiedzieli mi ze Gh mam wogole olac i sie nie przejmowac tym aha i te tesy co ja uzywam czyli Tetra to mam wywalic bo sa do d...y


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano sa... salifert i tylko salifert. a do po4 merck


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tetry są ok, poza tym w prakltyce później będziesz potrzebował tylko testu na Ca ew. mg bo innych moim skromnym zdaniem nie trzeba sprawdzać. ja robię testy w razie potrzeby tj. coś nie gra w akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tetry NIE sa ok, tak samo jak sera. i bez testow na PO4, Mg,Ca, Kh i Ph daleko nie zajedziesz.

@Adi jak mamy to rozumiec? radzisz koledze zeby czekal spokojnie nic nie sprawdzajac az mu korale zaczna zdychac i dopiero pozniej panicznie szukal przyczyny i rownie panicznie probowal zaradzic np spadkowi magnezu o powiedzmy 500 jednostek ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie uwierzycie ale dzisiaj kupilem tylko 10 kg zywej skaly tak aby cos bylo i po 2 godz od wlozenia jej do akwa jest cos co wychodzi ze skalki i sobie patrzy ale jak mu sie pokaze to odrazu chowa sie do swojej dziurki w skale to chyba jest jakas (roslinka albo cos jeszcze sie nie znam):)

W nastepny piątek odbieram 30 kg zywej skaly do mojego akwa


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. to jest najlepsze. te pierwsze obswerwacje nowej skaly. roslinki sie nie chowaja raczej :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to wiem ale sam wiesz jak sie jeszcze nie znasz to nazywasz to tak jak wiesz podejzewam ze jest to jakis grzybek ale glowy nie daje


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzybki tez nie wygladaja z dziury i nie chowaja sie jak podchodzisz :)

zgaduj dalej :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to są zwykłe szybkochowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh juz nie mam pojecia co to moze byc musze sobie jakas ksiązke kupic. Co polecacie?


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.