Skocz do zawartości
marcinoo

Midiflotor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam stare pienidło na kostce ale chcę je przerobić na pompę.Pienidło AQUAMEDIC MIDIFLOTOR,rura 75mm wysokość samej rury 34cm.Pytanie jaką pompę zastosować i jak to połączyć.Mam jakiś pomysł ale myślę że lepiej będzie jak bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą:)nie chcę zepsuć odpieniacza.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie MidiFlotora napedza Tunze Hydrofoamer 9410. Przedluzylem wyjscie z pompy wezem silikonowym , ktory wchodzi w mniejsza rure reakcyjna (fotki znajdziesz w mojej galeri). Na wyjsciu z odpienka, miedzy obie rury reakcyjne wcisnalem gabke, ale weza juz nie uszczelnialem. Efekt jest taki, ze opadajaca woda z bablami wydostaje sie za odpieniacz.... :wallbash:

Podpinalem rowniez MJ 1200 na zwezce - straszny 'traktor'...

Modyfikacji wiecej nie planuje - TurboFlotor lezy i czeka az go uruchomie :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wszystko jak trzeba,niestety na wylocie wydostaje się niewielka ilość bąbelków.Nie wiem czy to kwestia jakiejś regulacji czy może zle dobranej pompy(new-jet 1200) -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie,od wczoraj odpieniacz chodzi cały czas i do teraz nie pieni.Wszystko wygląda bardzo dobrze.bąble sa małe i jest od nich gęsto.Co może być przyczyną?poniżej fotka.

post-7482-0-15543400-1349879077_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz jest całkowicie przerobiony,od spodu przyklejona jest plexi na której znajduje się pompa.Na samym dole odpieniacza wywiercony jest otwór na powrót(kolanko,rura,trójnik rura)Kawałek wyżej otwór na wlot a już w samej rurze kolanko skierowane do góry.Odpieniacz zanurzony tak by pompa była w wodzie a poziom wody reguluję na rurce w trójniku..Docelowo pienidło trafi do sumpa(jest w budowie

Kolega Emi pomagał przy Budowie odpieniacza za co wielkie dzięki :thumbsup:

Dorzuciłem przykładową fotkę odpieniacza

post-7482-0-43222400-1349943140_thumb.jpg

Edytowane przez marcinoo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

No i tak trzymać ,najbardziej cieszy coś co się własnoręcznie wydłubało :clap:

Tak jak mówiłem ,dać mu trochę czasu i będzie pienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga wersja odpieniacza,pierwsza wykonana prowizorycznie co nie dawało mi spokoju.Dołożyłem drugą pompę 1000l/h,razem 2200l/h.Śmiga aż miło.

post-7482-0-86470000-1350677861_thumb.jpg

post-7482-0-90372900-1350677883_thumb.jpg

post-7482-0-12755300-1350677912_thumb.jpg

Edytowane przez marcinoo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłes mini apf600 :thumbup:

Pokaz jak pieni.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.