Skocz do zawartości
Fido

Reefmax by fido

Rekomendowane odpowiedzi

Mini osmiornica,to pewnie wezowidlo. A na drugim zdjeciu,to chyba raczej rurowka...

baszurek nadaje mobilnie

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok puściłem córce Barneya i dała mi 30 min na szperanie w necie w poszukiwaniu info o robaczkach ;) Dziwne bo znowu wyszukiwarka tutaj okazała się lekko upośledzona i dopiero na google znalazłem temat na tym forum ;) nieważne. Co ważne, że te robaczki ma/miało dużo osób i w sumie można to uznać za dobry krok w dojrzewaniu akwa.

Co mnie zmyliło natomiast to te rórówki ;) Byłem przekonany, że to aptasia. Ale zaczęły się chować i gdzieś głęboko w głowie coś mi nie pasowało. W sumie teraz znowu stanęło na tym, że mam 2 aptasie i od groma, małych rórówek. Znowu się teraz zastanawiam czy warto kupować krewetkę przeciwko aptasi skoro mam, chyba, tylko 2 sztuki które moge zawsze prysnąć chemią.

Najlepiej chyba narazie nie myśleć ;)

No ale co z tymi glonami ? to z tych dobrych czy złych ? :)


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennik pokładowy: 3 tygodnie i 1 dzień :chris:

Powoli się wszystko kręci. Biały pyłek opada, białe robaczki szaleją, pojawiło sie kilka nowych aptasii. Glony wydają się nie atakować, jedynie piasek wygląda okropnie :/

Kilka razy zmieniałem położenie cyrkulacji ale takie wydaje mi się najlepsze (dzięki pyłowi w wodzie było fajnie widać jak działają prądy wody)

Po weekendzie planuje, poczyścić trochę akwa, może zrobić podmiankę i zamówić testy. Jak wszystko wypadnie ok to jade po ekipe czyszczącą. Napewno kreweta, ślimaki i coś na piasek. Podobają mi się rozgwiazdy ale już sporo osób dostało nagane za tego zwierzaka w tak małym zbiorniku więc jeszcze czytam ;)

Chciałbym jeszcze coś fajnego z korali żeby rosło pod blazenki dla żony ale narazie chyba fundusze nie pozwolą więc wszystko w swoim czasie ;)

Pozdrawiam

post-15396-0-97302300-1351102777_thumb.jpg


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennik pokładowy: 4 tygodnie :chris:

Minął dzisiaj równy miesiąc od zalania, więc pokusiłem się o kilka testów. Trochę się zawiodłem szczerze powiedziawszy kiedy ujarzałem poziom N03. Robiłem testy po 2 razy i wyszło tak samo, cholernie ciężko dopasować te kolory :p no ale jakby nie patrzeć było między 25-50.

Bardziej zdziwił mnie jednak amoniak. Skoro (z tego co wiem) NH4 > NO2 > NO3 to jak może być NO2 = 0 jak jeszcze jest NH4 ?

Żona twierdzi, że to nie jest kolor żółty tylko mętny biały :alien: chciałbym w to wierzyć ale mi to wygląda na 0.25. Przyjdzie dzisiaj teściu to zrobie jeszcze raz i się rozstrzygnie ;) Chociaż będzie to już światło sztuczne, czy to jest jakaś różnica ? Na dniach zrobie PH i KH.

Cały czas leje bakterie BioDigest prodibio, świecenie skróciłem do 4-5h dziennie żeby trochę ograniczyć glony. Z podmianką jeszcze czekam. Odpieniacz ostatnio coś słabiej pieni ale nadal wyciągam strzykawką słabą herbatę.

Chciałem jutro jechać po jakieś ślimaki i może kraba, żeby córa, no i ja sam :baby:, miała już na co patrzeć, teraz się zastanawiam czy nie poczekać. Nie chce zabić stworków :/ Co radzicie ?

Nie wiem również co to za "dziury" w piasku?

Pozdrawiam i licze na jakieś porady, albo chociaż opiernicz :)

Seba

post-15396-0-12838900-1351608597_thumb.jpg

Edytowane przez Fido (wyświetl historię edycji)

5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci co ja myślę,a mianowicie...robienie testów pod sztucznym światłem nie ma różnicy jak pod światłem dziennym moje zdanie,co do zwierzaków to nie kupuj nic bo ci zginie,moim zdanie przy takim NH4 jesteś w pierwszej fazie dojrzewania,gdy NH4 zacznie maleć to zacznie ci wzrastać NO2 (u ciebie jak na razie NO2 nie wykrywalne więc musisz czekać)gdy NO2 urośnie i jak później zacznie powoli maleć to zacznie ci skakać NO3 dość wysoko i dopiero w tedy gdy NO3 zacznie maleć i zejdzie do odpowiedniej granicy sprawdź PO4 i dopiero gdy te wszystkie parametry będą odpowiednie zacznij wprowadzać upragnioną ekipę widzę ze nie czytałeś wątku dla nowicjuszy o dojrzewaniu i o cyklach jakie zachodzą podczas jego tutaj masz link powinien ci troszkę rozjaśnić całą sprawę.

http://akwarium.ilkus.pl/stare/thekrib/begin-cycling.html

i proponował bym zmienić bakterie bo te które stosujesz teraz jak widać nie dają efektu pzdr.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Twoja żona ma rację.. u mnie NH4 ma właśnie kolor mętny biały - może za bardzo sobie ten żółty wmówiłeś.. o bakteriach to słyszałem tyle że biodigest jest za mocno skoncentrowany na tak małe zbiorniki.. ja nie lałem bakterii - tylko jak sobie przypomniałem w niedzielę to lałem bakterie aquaforest..

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober6662, dzięki za odpowiedź. Czytałem wątki o dojrzewaniu, zawsze staram się w miare możliwości i czasu przestudiować sam trapiące mnie problemy zanim poproszę o pomoc. Tylko wydaje mi się, zwłaszcza dzisiaj, że nadmiar info może być bardzo kołujący :) Naprawdę staram się czytać jak najwięcej, śledzić wątki gdzie ludzie zadają pytania i mają problemy itd. I tak jak dzisiaj zacząłem te testy to mój mózg przetwarzał setki stron i opinii - mój tok rozumowania:

- ok minął miesiąc...według większości opinii amoniaku nie powinno już być....o w d... jest :/.....przechodzimy do N02 powinień być podwyższony skoro jeszcze jest amoniak (miejmy nadzieję spadkowy)....N02 nie ma hmmmmm. N03 spodziewałem się podwyższonego.

Bardziej, by mi pasowała historia, że właśnie źle odczytałem ten "blady żółty" wkońcu żona zawsze wie najlepiej ;)

Jutro chyba podjade do tego sklepu, wezmę trochę wody ze mną z akwa jak i z RO i poproszę o sprawdzenie i będziemy działać lub nie ;)


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i prosze! niby mam mozg a sam bym na to nie wpadl ;) idealnie...dzieki


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennik pokładowy: 4 tygodnie + 1 dzień :chris:

Po wizycie w sklepie. Po teście zrobionym przez miłego pana wyszło na to, że żona miała jednak racje - NH4 = 0. Tak myślałem, bo przy N02 = 0 to nie miało sensu najmniejszego na moją logike, no ale brak doświadczenia zbił mnie z tropu. N03 nadal dość wysoko jak widać ale pewno będzie już powoli spadać okaże się przy następnym teście.

Warunki w miare ok więc kupiona lekka ekipa sprzątająca:

Tectus fenestratus x 2 ( stoją jak je położyłem już godzine ;( mam nadzieje, że spią albo jedzą co mają pod "nogami")

Strombus sp. x 2 (po 30 min jeden na pół zakopany drugi tylko wystawia "trąbe" i wciąga syf, oj mają co jeść :D )

Calcinus elegans x 1 (od razu wskoczył na pierwszą skałe pod ręką i młuci ;) )

Troche dałem d..ciała przy aklimatyzacji :blushing::sweat:. Woreczki ładnie siedziały żeby wyrównała się temperatura. Potem je naciąłem u góry i dolałem trochę wody. Nie wyłączyłem jednak cyrkulacji ani nie zabezpieczyłem woreczków dostatecznie i tak się przemieściły, że dostała się do nich woda z akwa. Nie zatoneły. Wyciągałem je wylałem część wody i zostawiłem jeszcze na trochę, później znowu troche dolałem i wyciągałem imigrantów. Nauczka na przyszłość :)

Mam nadzieję, że ślimaczki się opamiętają. Trzeba by było być super specem żeby uśmiercić turbosy :wallbash:


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w sklepie. Po teście zrobionym przez miłego pana

Pozdrawiam :D Ślimaki połóż na stałym podłożu, nie na piasku.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! no witam ;) Wszystkie ślimaki już szaleją... no w tępie ślimaczym ;) turbo położyłem na skale, strombusy na piasku. Jeden łazi jak szalony z tym swoim "odkurzaczem" i cieszy oko, polazł gdzieś na skałe :) drugi się zakopał prawie cały i wystawił tylko peryskop :D mam go położyć na skale ?

Mam też pytanie co do kraba, czy on sobie poradzi z samymi glonami czy trzeba go dokarmiać? wydaje mi się trochę dziwne dokarmianie członka ekipy czyszczącej ale na www nie było, że je glony więc wole się dopytać.


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kraba nie dokarmiam.. znajduje coś w skałach


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mi się przypomniało - załatw sobie ze 2 większe muszle dla krabów - jak będą rosły to będą się przeprowadzać. tylko że masz dwa to żeby wojny nie było to najlepiej im zapewnić więcej wyboru na rynku nieruchomości ;)

na glony najlepsza jest dolabella - w zasadzie mija 3 tydzień od wpuszczenia i obżarła wszystko ze skał do zera, także zastanawiam się czy jej powoli nie wyeksmitować do kogoś kto jest w potrzebie..

a jeszcze zapytam - wrzuciłeś sobie do koszyka purigen? u mnie sklepy sprzedają to z reefmaxem w zestawie startowym bo dobrze zbija NO3 właśnie..

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam purigena w sumie ciekawe. Dostalem wegiel. Z tym krabem tak myslalem ;)

Ślikak wlazł między skały i wygląda jakby sie zaklinował :question: czy ślimak może się zaklinować ? :p

Kraba mam jednego i wiem o tej muszli ;) nie chce żeby jakiś ślimak dostał eksmisje ;P

Edytowane przez Fido (wyświetl historię edycji)

5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzisiaj sie troche dzialo w baniaku ;)

- zrobiłem pierwszą podmianke, okazało się że mój pojemnik jest do niczego, musze znaleść coś lepszego w czym będe mógł zmierzyć sól i wrzucić bez problemów mieszadło ;)

- wyczyszczone szyby, przepłukana fizelia, przy podmiance odessane troche syfu

- wkurza mnie trochę krab - dzisiaj rano na sekunde wystawił nogę z muszli ale ogólnie siedzi już ponad 24h w tym samym miejscu i się nie wychyla. One tak mają? da się jakoś rozpoznać czy coś z nim jest nie tak ? czy będzie miał dosyć żarcia jeżeli nie mam jeszcze rybek i nic nie karmie ?

- no i najważniejsze! zauważyłem dzisiaj (nie wiem gdzie była wcześniej) rozgwiazdę. Moja początkowa radość szybko zniknęła bo okazało się, że brakuje jej 2 odnóży. Szukając info na forum dowiedziałem się, że takie uszkodzenia najczęściej są wynikiem braku papu. Tylko tak, ona jest malutka jeszcze. Piasku mam z 3 cm wszędzie i gloniszczy od wyboru do koloru. Czy ją trzeba ciągle dokarmiać? czy powinna sobie sama znaleść coś w piasku ? I czy mogło być tak, że była w piasku od początku i dojrzewanie ją powoli zabijało a teraz dochodzi do siebie ?

- ostatnia rzecz to wrzucenie węgla.

pozdro

post-15396-0-35727600-1351795607_thumb.jpg

post-15396-0-11668600-1351795608_thumb.jpg

post-15396-0-27960700-1351795609_thumb.jpg

post-15396-0-29206900-1351795610_thumb.jpg


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszam wodę do podmianki w wiaderku 10l z castoramy.. chyba z 5pln dałem ;) spokojnie tam salimetrem zmierzysz zasolenie a i grzałka i cyrkulator mi się tam zmieścił.. powiem ci że na te glony to najlepiej kup dolabellę - zobaczysz jaki to kombajn..

co do rozgwiazdy to ja swoją dałem za wcześnie i nie przeżyła stresu. możesz pod nią wstrzyknąć mrożonkę i zobaczyć czy zje. ewentualnie odwróć ją do góry nogami i zobacz czy się przekręci..

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennik pokładowy: 5 tygodni :chris:

Dobra wiadomość: NO3 trochę spadło, jeżeli dobrze odczytuje pomiar (kubeczek kłade na kartce) to jest koło 20, więc coś do przodu.

Dzisiaj zrobiłem "sztorm", wyczyściłem tylną szybe, przedmuchałem skałe, i zaorałem wszystkie glony na piasku. Teraz 2 dni zrobie im ciemnie i może już nie wrócą.

Oprócz tego mała podmianka, czyszczenie fizeliny i ogólnie panelu po wciągnięciu całego syfu ze skał.

Super fuksem odkryłem, że moje "szczęście" mnie nie opuszcza. Kiedy nakrywałem akwa żeby odciąć światło zauważyłem, że coś śmiga po dnie. Odrazu pomyślałem o isopodach no bo co by to bylo jak nie najgorsze świństwo ;(

Co prawda żywią się one rybami - a ja owych narazie nie posiadam. Niby po 2-3 miesiącach mają zdechnąć z głodu. Tylko czy nie wciągną kraba, ślimaka czy asterine ? Ehhh z tym akwa więcej kłopotów niż z dzieckiem ;P Taki potwór może nawet człowieka ugryźć więc strach wkładać ręke do akwa :p

post-15396-0-87382900-1352227184_thumb.jpg

post-15396-0-70360400-1352227186_thumb.jpg

post-15396-0-50935300-1352227188_thumb.jpg

post-15396-0-32842900-1352227190_thumb.jpg


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czrmu grzalki nie wrzucisz do panelu?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzalem wode do podmiany i akurat ja wsadzilem tam, bywa roznie ;) Teraz bardziej martwie sie o te stwory ;/


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennik pokładowy: 2 Miesiące + 2 dni :chris:

Witam po dłuższej przerwie. Zbiornik powolutku się rozwija. Ze spraw podstawowych: podmianki co tydzień 5-7 litrów, dzisiaj kupilem nowa sól - red see. Z testow to narazie robie zasolenie, no3, ph. N03 w bardzo żółwim tępie leci w dół dzisiaj było z 6-7.

Gloniszcza zniknęły, walcze troche z czerwonym syfem na piasku bo teraz to najbardziej szpeci.

Minął już miesiąc od wsadzenia węgla więc wczoraj wsypałem nowy.

Ze sprzętu to kupiłem drugą pompkę cyrkulacyjną: Aqua Syncro Wavemaker HWM2000, która dmucha ładnie na piasek. Na początku myślałem, że wystarczy albo będzie wręcz za dużo ale teraz widze, że mogłaby być mocniejsza.

Z nowego życia to kupiłem, Pachyclavularia violacea z jakimś grzybkiem do niej przyczepionym, 2 błazenki, krewetke czyszczaca, rozgwiazdę piaskową no i 3 główki pomarańczowego zoa, z czego przeżyła mi jedna bo ciągle coś mi zwala skałkę z nimi a nie mam kleju jeszcze :) Oprócz tego, wypatrzyłem z 6 cm`owego BRISTLEWORMSa który wyłazi i straszy przy karmieniu ;)

Co do isopoda którego wcześniej wypatrzyłem, to wciąż chyba żyje bo wyskoczył ze skały przy pierwszym karmieniu, rzucił się na żarcie i tyle go widziałem. Narazie blazenki pływają więc jest nadzieja ;)

Niby nic nie ma a jednak super się to wszystko ogląda :) Zainteresowanie nie słabnie a wręcz przeciwnie ;)

Przeglądam teraz forum w poszukiwaniu kogoś blisko (Rybnik) z jakimiś fajnymi koralami na sprzedaż.

Mam takiego pomysła, żeby 1 większą skałe obsadzić całą różnymi rodzajami zoa. Poluje na jakieś fajne kolorowe miękkasy i ewentualnie lps ;)

Czas leci jak szalony!

Pozdrawiam

Seba


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dawaj foto... ;)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennik pokładowy: 2 Miesiące + 8 dni :chris:

Ufff, mam dwa nowe zbiorniki kazdy po jakies 20tys litrow :geek: i po kilka ton rybek w nich ;P Sezon na karpia rozpoczety wiec czasu ledwo na spanie, no ale troche go dzisiaj poswiecilem na moja "rafe".

W nocy stanela mi obiegowka, tak wiec zafundowalem jej gruntowne czyszczenie. Jak juz zmoczylem rece to zabralem sie tez za pozostale dwie komory i od dzisiaj wprowadzam nowa zasade - przy kazdym "sztormie" czy czyszczeniu skaly, kondom idzie na kratke. Pol kilo syfu wyciagnalem z 3 komor.

Dzisiaj podmianka, dosyc spora, bo wylalem prawie cala wode z panelu przy czyszczeniu. Nowa sol - red see.

Piasek wyglada juz ok od kiedy mam druga cyrkulacje ktora na niego dmucha. Na pecherzyki przy szybie nie moge nic poradzic jak narazie i nie mam pomyslu. Na skale jakis bordowo-brazowy syf mi sie pojawil, nie jest to raczej dino bo nie ma babli czy glutow, nie wiem co to i narazie bedzie musialo sobie byc bo czasu brak :/

Zwierzatka maja sie dobrze - krewetka juz 2 razy zrzucila pancerzyk, krab chowa sie po skalach ale czasami wychodzi na zer. Blazenki czyste plywaja sobie juz wszedzie. Rozgwiazda szaleje w piasku jest zywa, nie wychodzi na szyby czy skaly i wydaje sie tlusciutka.

Troche poprzestawialem jedna skale bo blokowala mi ustawienie cyrkulacji i chyba zyskalem wiecej miejsca "w gore".

Malo czasu jak wspomnialem na jakakolwiek edukacje czy przegladanie forum wiec odpuszczam do nowego roku. Na swieta jade do rodziny do Poznania, wiec pewnie jeszcze jakis "serwis" przed samym wyjazdem. Po nowym roku na zakupy! i morszczyzna wroci do lask :)

Kilka starszych i nowych fotek moich stforof :p

pozdrawiam

post-15396-0-22665900-1355164778_thumb.jpg

post-15396-0-46717200-1355164779_thumb.jpg

post-15396-0-39189600-1355164780_thumb.jpg

post-15396-0-36908300-1355164781_thumb.jpg

post-15396-0-36396200-1355164782_thumb.jpg


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennik pokładowy: 3 Miesiące + 10 dni :chris:

Święta, święta i po świętach. Karp sprzedany trzeba się zająć solanką ;)

Dzisiaj większe zakupy i kilku nowych mieszkańców.

NO3 wreszcie dobilo zera, nowy test na Mg zrobiony, brakują jeszcze KH, Ca.

Małe przemeblowanie skały, jeden kawałek czeka na eksmisje do panelu bo nie było by miejsca na korale, zastanawiam się tylko nad wywaleniem tych kulek bo w sumie nie wiem do czego są :p

Ogólnie trochę mi się gloni w akwa od zieleni, przez brąz na fiolecie kończąc. Walcze szczoteczką do zębów ale to tylko chwilowe rozwiązanie, zobaczymy co z tego będzie.

Życie toczy się samo,a ja poluje na inne gatunki zoa i rico ;)

Pozdrawiam

post-15396-0-37750400-1357403528_thumb.jpg

post-15396-0-51036600-1357403529_thumb.jpg

post-15396-0-16147000-1357403530_thumb.jpg

post-15396-0-97404400-1357403530_thumb.jpg

post-15396-0-85404300-1357403531_thumb.jpg

post-15396-0-93004100-1357403562_thumb.jpg


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziennik pokładowy: 3 Miesiące + 10 dni :chris:

Dzisiaj była rzeźnia. Wytępiłem wszystkie, mi wiadome, aiptasie. Użyłem do tego red see aiptasia x. W sumie poszło gładko po zabiegach nie ma już śladu i żadnych, widocznych, zmian w akwa. Zdecydowałem się, bo to paskudzctwo powoli przejmowało całe akwa i rozmnażało sie wykładnikowo. Kiedyś ktoś mi poradził, że mam zostawić 1-2 sztuki co mi się pojawiły na początku. Teraz w życiu bym tak nie zrobił, tylko odrazu usunął te dwie zamiast teraz 50-ciu.

Na próbę wywaliłem też fizeline i wsadziłem tam troche skały, która mi zalegała i grzałkę. Troche mi się zmienił przez to poziom wody no ale zobaczymy.

Nowe korale mają się dobrze, czekam aż zaczną rosnąć :D

Ciągle walcze z glonami, co 10 dni staram się przeczyścić skałe z syfu, zastanawiam się jednak czy bardziej nie szkodze niż pomagam i chyba zostawie sprawy swojemu biegowi.

Pozdro


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.