Skocz do zawartości
WolfAtTheDoor

Blau cubic compact reef z LED - co sadzicie o tym kompakcie?

Rekomendowane odpowiedzi

Na erybce pojawiło sie sporo nowych zestawów, w tym ten

cena zawiera akwa, pompe obiegowa, odpieniacz i ledy

pojemnosc akwarium - 160 litrów + panel. Wszystko w ładnej obudowie z czarnym tłem.

cena 2200 zł.

Jest drozszy o 1000 zł od Reefmaxa ale tez z drugiej strony 1000 zł tanszy od Red Sea Max. No i ma Ledy.

Co sadzicie o tym akwarium?


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz tam trzymać. Jeśli lpsy i miękkie to te Ledy wystarczą, odpieniacz wyrobi max. pare małych ryb.

Osobiście za te pieniądze wolałbym kupić coś używanego z targowiska :)

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie z erybki poinformowali mnie ze te ledy zupelnie wystarcza.

BTW ten sam zestaw bez ledów kosztuje 1400 zł czyli troche te ledy sa warte

a odpieniacz nie lepszy niz w reefmaxie?


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie warto. Pomijając skrajnie niekorzystny stosunek białych (25) do niebieskich (10) to w dodatku jakoś nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek dał sobie w końcu radę z wyprodukowaniem białych diód świecących 14000k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinie Radek.

czekam jeszcze na inne.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie panel jest za wąski ~8cm. Akwarium jest wysokie ponad 50cm. Wkładanie ręki do panela o takich proporcjach jest przynajmniej niewygodne jak nie niemożliwe. Nie powinno się umieszczać grzałki w komorze pompy obiegowej gdyż tam jest zmienny poziom wody = rozpacz, gąbka przed odpieniaczem = rozpacz, w ogóle pomysł gąbki = rozpacz , "reduktor azotanów" przed odpieniaczem = rozpacz, złoże ceramiczne = rozpacz. Rozprowadzenie wody z pompy obiegowej = rozpacz. Tryskanie wodą na przednią szybę zamiast pod kątem w dół od razu przy panelu jest po prostu głupie. Szczególnie głupie gdy akwarium jest wysokie i wąskie. Nie po to pompa obiegowa ma stosowną wydajność by marnować ją na lanie po szybach. Przydałaby się za to regulowana, nawet przez obrót, dysza kierunkowa na wylocie z pompy obiegowej.

To bardzo dobry przykład jak NIE PROJEKTOWAĆ PANELA! Zdecydowana PAŁA z projektowania obiegu filtracyjnego! Już lepiej jakby zawiesili filtr kaskadowy z zintegrowanym odpieniaczem.

Jedni lubią przednią szybę lekko wygięta inni nie. To samo dotyczy rogów na frontowej szybie. Nad gustami się nie dyskutuje. W mojej ocenie jest to bez znaczenia.

Co to za "zestaw", który "na dzień dobry" wymaga istotnej i bezwzględnej przeróbki. O oświetleniu napisał Kolega wyżej dlatego nie będę się powtarzał. Dodam jedynie, że chciałbym poznać producenta i biny tych LED "białe 14kK" :clap: .

Edytowane przez Ritter (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest naprawdę tak fatalnie z tym zestawem? Ktoś go ma może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go w realu w sklepie. Mieli urządzonego Reef-Maxa oraz tego Blau. Sprzedawca pokazywał mi oba jak działają, jak wyglądają panele.

Reef-Max

Zalety : mocniejszy odpieniacz, możliwość założenia regulacji na wypływie strumienia w powrocie wody, oświetlenie

Wady : lipa z ilością miejsca w panelu, trudno dostępne miejsca do czyszczenia

Blau -

Zalety : pojemność akwarium, ładniejszy design

Wady : słaby odpieniacz jak na tę pojemność, bardzo wąski panel, niemożliwość dotarcia w panelu w wiele miejsc z ręką lub szczotką do mycia butelek (lub podobnym sprzętem), tragicznie wyglądające oświetlenie - jest bardzo słabe i wygląda jak akwarium, które jest blisko zmierzchu a nie słonecznego dzionka.

To takie moje odczucia po oględzinach.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala rzecz w morszczyznie polega na tym ze nie idziesz na latwizne i gotowe zrob sobie swoj zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie kolega załatwił :)

Oświetlenie 35 szt led....słabe?

Jeśli masz gdzieś większy sklep z akwarystyką morską - możesz wpierw przedzwonić czy mają zalany taki zbiornik i wtedy podjechać i zobaczyć. Ja zobaczyłem tego Blau oraz ReefMaxa i jakbym miał wybierać między tymi dwoma brałbym wyłącznie reef.

Jednakże po swoich oględzinach doszedłem do wniosku że wolę właśnie kupić na NR targowisku odpowiedni sprzęt i samemu coś złożyć :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.