Skocz do zawartości
tman

Nie wiem co to jest, ale chyba lepiej, żeby nie było..

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

od jakiegos czasu na jednym ze skupisk skały pojawił mi się taki mechowaty biały nalot, a w wodzie pływa odpały białych farfocli.

farfocle na skale w rejonie raczej silnej cyrkulacji (stałej na razie niestety)

kilka zdjęć:

post-14180-0-95276900-1349897949_thumb.jpgpost-14180-0-77872900-1349897979_thumb.jpgpost-14180-0-23432300-1349898026_thumb.jpgpost-14180-0-12189700-1349898063_thumb.jpg

przy ostatnim czyszczeniu akwa w weekend zczyscilem ten nalot szczoteczką, ale "odrósł".

moje podejrzenia padają na wódkę: od dłuższego czasu dozuję w ilości 1,5 ml spirytusu dwa razy dziennie, jak "to" się pojawiło zszedłem do 1,2 ml (też dwa razy), dziś dałem 1 ml..

NO3 było 2, w weekend jak mierzyłem raczej koło 5, fosforany... no właśnie 0 raczej zerowe, bo woda (testy saliferta) przeźroczysta. o tyle nie wierzę własnym oczom, że po pierwsze nie płuczę mrożonek, po drugie ostatnio karmię raczej dużo (pojawił się nowy nieśmiały mieszkaniec, i lekko przekarmiałem, żeby biedak mógł coś zjeść...), po trzecie zamiast dotychczas stosowanych pokarmów ze stajni ocean nutrisions zakupiłem (posiadające podobno więcej fosforanów) polskie mrożonki..

dziś wieczorem wpadł mi nemo do komina, na półgodziny musiałem wyłączyć obieg - po włączeniu z wylotów pompy wyleciała chmura białych paprochów...

z tego co na forum przeczytałem, to przedawkowanie wódki to przede wszystkim przyducha (pewnie spadek ph) i mleko. w moim przypadku bardziej nazwałbym to śniegiem..

wóda? za dużo? rzeczywiście fosforanów nie ma?

od mniej więcej miesiąca nie stosuję węgla, absorberów no3 i po4 nie stosowałem wogóle..

help pls, bo nie wygląda to dobrze...

zwierzęta raczej ok.


Pozdrawiam,

tomasz,

GG: 9137955

500l+ (120x65x60H) + 130 l sump|BK SM 250|Red Dragon 6500|Tunze 6025, 6045 + 2x6095 pod 7096|ATI SP 8x39|GroTech III NG|50-60 kg LR

11% doświadczenia (może trochę na wyrost..)

4609_4615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje dawki wodki (spirytusu) nie sa zbyt duze, ale moze to rzeczywiscie zakwit bakterii ?

Troche nieciekawie prowadzi sie te metoda, gdy nie znasz NO3 i PO4.

Chmura paprochow mogla jak zwykle wyleciec z "przeplukanej" w odwrotnym kierunku pompy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te białe farfocle nie wystąpiły w miejscach gdzie wcześniej był glon i w ten sposób obumarł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle mnie wódka, tez tak miałem, odstawiłem i farfocle poszły


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo wódki, też tak miałem, zmniejszyłem dawkę o połowę i powoli zanika


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.