Skocz do zawartości
Fok

225l Nowej przygody...

Rekomendowane odpowiedzi

gallery_15335_2324_6320.jpg

Taki kumpel mi się trafił w skale w znacznych ilościach...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mała aktualizacja...

gallery_15335_2324_2827.jpg

W rzeczywistości wygląda dużo ładniej szczególnie jestem zaskoczony jak zdjęcia oddają ułożenie skały. Przy układaniu kierowałem się dobrem ryb które będą tu pływać i miejscem na korale którego nie brak.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ale wiesz co, na tych trzech malych kawalkach po lewej malo co zmiescisz, a przeszkadzac beda przy czyszczeniu szyby jak duze :wallbash: Jeden moze bys zmiescil przed tym duzym na srodku, ukladajac lekko w lewo-skos a reszte lepiej do sumpa. Zreszta, to kazdego indywidualna sprawa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co wygląda jak "H"??? To jeden w całości i rzeczywiście pójdzie do sumpa. Stani dostałem Phosguarda razem z zakupem ledów od Lufta czy nadaje się on na teraz czy jeszcze z nim zaczekać?


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest adsorber na fosforany sprawdz poziom jaki masz i jak jest potrzebny to włóż ,najlepiej działają w filtrze przepływowym a nie w skarpecie

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jarek nie mam przepływu więc skarpeta i sump jest tylko jedyną opcją...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek. Przepiękny skurczybyk

15404_1v1cAn3pRf.jpg


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wydaję mi się trochę za wcześnie na ukwiała, to dosyć delikatny zwierzak i potrzebuje stabilnych parametrów, jeśli mu się nie będzie podobało to będzie łaził po akwa i parzył inne korale albo co najgorsze wejdzie w pompę cyrkulacyjną i będzie mielonka. Ja bym jeszcze poczekał. Wprowadził klka mniej wymagających zwierzaków i zobaczył jak im będzie, a dopiero za jakieś minimum 2 miesiące wsadzał ukwiała. Szoda by było bo bardzo ładny okaz.

Pozdrawiam

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie aktualizowane ale też nie było co pokazywać(nie twierdzę że teraz jest). Chciałby zaprezentować wam właściwie początki rafy ale na razie nie lecę na maksa gdyż system dopiero zaczął być stabilny i nie ma co przesadzać bo wiadomo dużo korali dużo karmienia i tak dalej.... Dziś zakupiłem ładną seriatoporkę i montiporki a tak to wygląda...gallery_15335_2324_77002.jpg

No i piękna eufylia która cieszy moje oko...

gallery_15335_2324_12886.jpg

Zdjęcie całości, jeszcze pusto ale mamy czas, pomału się zapełnia. Nie strzeliłem dobrej fotki ale następnym razem będzie lepiej.

gallery_15335_2324_74722.jpg

POzdrawiam...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zbiornik prezentuje się świetnie :thumbsup: .

Nowe zwierzaki super, wyrazy uznania za prowadzenie baniaka.

Jeżeli mogę zapytać napisz proszę co dozujesz i w jakich ilościach.

Pozdrawiam


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, hmmm jeśli chodzi o dozowanie to nie przesadzam z karmieniem korali gdyż system jest młody. Pokarm w proszku od firmy H2o Ocean pół łyżeczki dziennie i to właściwie wszystko.... Jeśli chodzi o chemię innego typu to na zbicie NO3 które mam w granicach 10-15 zakupiłem NO3PO4X od RED SEA i zacząłem stosować dwa dni temu o efektach nie zapomnę napisać...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zawitali nowi goście i troszkę przemeblowałem chciałem pokazać co i jak zapraszam na przeglądanie. Z ważnych rzeczy to preparat od red sea zadziałał bosko i system został pozbawiony No3 jak i Po4(mała hanna 0.00) Karmienie korali to preparaty firm Red Sea Energy A i B, H20cean dla SPS-ów, mrożonki, Preis Microplan. Fotki nowych towarzyszy...choć nie potrafię jeszcze opanować nikona d60.

na

gallery_15335_2324_5913.jpg

gallery_15335_2324_40682.jpg

I zdjęcie całości na razie pusto ale to kwestia czasu :smiling:

gallery_15335_2324_46474.jpg


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasz,widze iz akwa zaczyna sie niezle bujac :thumbup: ,naprawde fajne acroporki,widac iz jest jeszcze sporo miejsca pod nowe spesy,takze zycze jak najwiecej radochy z tego hobby,tak trzymaj i do przodu,ja za jakies trzy tygodnie tez wprowadzam pierwsze spesy,juz nie moge sie doczekac,pozdrowka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.