Skocz do zawartości
to1mas

Testy Red Sea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś stosował testy Red Sea do pomiaru KH, CA, MG, NO3 ?

Czy są wiarygodne bo cena jest dość duża. Do tej pory testy robiłem Salifertem ale mam go już dosyć (każdy wynik inny) i chciałbym wymienić właśnie na testy firmy Red Sea tylko cena mnie zastanawia bo jest dość duża


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te testy które Wymieniłeś z tym że do tej pory robię testy saliferta, więcej może powiedzieć Grześ Dyzma bo w ramach współpracy on robił kilka razy moimi i może coś więcej na ten temat powiedzieć z tego co Mówił mi są dobrej jakości i bardzo czytelne w wykonywaniu. Tylko Grzesia nie ma w tej chwili próbuje swoich sił na zlocie :wine:

Postaram się wykonać te testy w tygodniu i wtedy napiszę coś więcej.

Cena może trochę oszołamiać ale samo wykonanie i wyposażenie jest naprawdę na wysokim poziomie, wiem że to dla niektórych są to bajery ale ułatwiają tak mi się wydaje pracę i warto.

Pozdrawiam


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

@to1mas

Tutaj była dyskusja na temat salifert vs red sea

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=440730

Niestety grafika z wynikami została usunięta z pierwszego postu ale sama lektura dyskusji wystarczy. W tym wątku są jeszcze odnośniki do innych wątków w których były robione porównania i wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

a.. jeszcze doczytałem w jednym z wątków na ultimate reef, że np trzy testy na KH saliferta dały trzy różne wyniki.

Jedyne czym się różniły to wiekiem - jednak nie pamiętam teraz jaka była pomiędzy nimi różnica ani w wynikach ani wieku testów.

A w temacie RedSea dorzucę jeszcze, że mam i sporadycznie używam Marine Lab od RedSea. Nie mogę narzekać. Pokazywał co miał pokazywać a że nie miałem z czym porównać to był dobry na początek. Czasem jeszcze użyję ale po lekturze na forum przesiadłem się na saliferta. Testów na Ca, Mg nie mam ale na KH i NO3 mam i mogę ewentualnie na życzenie zrobić porównanie z salifertem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj wykonałem porównawcze testy między Red Sea a Salifertem i wnioski nasuwające mi się to:

- wyniki testów są porównywalne lub identyczne z tym że Red Sea wykonuje się wygodniej dołączone uchwyty na buteleczki podczas kropelko-wania odczynnika,przy testach na CA, KH, MG w Red Sea obliczamy ilość zużytego płynu i na tej podstawie odczytujemy wynik z tabeli, w Salifercie odczytujemy płyn pozostały w strzykawce i odczytujemy wynik w tabeli,

- test na NO3 według mnie jest o wiele czytelniejszy w testach Red Sea kółko z kolorami jest bardzo czytelne i przejścia między kolorami nie nastręczają kłopot w odczycie wyniku.

- każdy z testów wykonałem trzy razy i wyniki w każdym praktycznie pokrywały się i tak:

Temp. badanej wody 25 stopni zasolenie 1.025

Salifert : Red Sea

NO3 0.00 x3 : 0.00 x3

CA 430mg. x3 : 430mg. x3

KH 8.1 x3 : 1: 7.9, 2: 8.0, 3: 8.0

MG 1350 mg.x3 : 1: 1400 mg. 2: 1350mg. 3: 1350mg.

Wydaje mi się że salifert nie jest tak stabilny jak by to wynikało z porównania tylko w testach Red sea możemy bardziej kontrolować dozowanie odczynnika po przez dołączony uchwyt, i możemy dokładniej w tedy zauważyć zmianę koloru badanej próbki.

Pozdrawiam :)

Edytka bo coś nie tak z kolumnami z wynikami w edytorze ok. w poście jest nieczytelne.

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

strugas a masz może tzw reference solution z testem KH saliferta ??

Jeli tak to czy mógłbys porównać Kh między sali a red na tym odczynie czy wyjdzie dokładnie tyle ile jest napisane na buteleczce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strugas a masz może tzw reference solution z testem KH saliferta ??

Jeli tak to czy mógłbys porównać Kh między sali a red na tym odczynie czy wyjdzie dokładnie tyle ile jest napisane na buteleczce ?

Mam i powiem szczerze że nie wpadłem na to żeby to sprawdzić sprawdzałem wcześniej testy saliferta i wychodziło mi tak jak powinno być jak się wyrobię dzisiaj to zapodam wyniki, jak nie to postaram się jutro.

Pozdrawiam.


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję instrukcji do testu Red Sea na NO3 (tańsza wersja - nie "pro") - może ktoś pomóc ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czym różnią się testy na azotany firmy Red Sea. Jeden jest w mniejszym opakowaniu z dużym napisem na czerwonym tle "Nitrate" a drugi większy biało zielony z koralem w tle. Wygląda, że ten drugi jest nowszy i ma większą dokładność. Jednak różnica w cenie jest dwukrotna. Kończy mi się Salifert, a z waszych wpisów wynika, że Red Sea jest jednak lepszy. Czy warto kupić ten droższy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.aquazoo.p...ea_test_NO3.jpg

to jest stare opakowanie na 60 testów

http://www.aquazoo.p...ea_test_NO3.jpg

to jest nowe na 100 testów

Podejrzewam, że dokładność będzie taka sama,

porównaj sobie cenowo...

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś ten sam link - ale nieważne. Faktycznie jeden jest na 60 a drugi na 100 testów, lecz z tego co zauważyłem z Youtube wykonuje się go jednak trochę inaczej a po tytule można wywnioskować, że jest to jednak test nowszej generacji. Tylko, czy warto przepłacać aby mieć dokładność rzędu 0,125 czy 0,250 ppm? I stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych kolegów.

Edytowane przez Szczepan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt...mój błąd :) ja używałem tej starej wersji i nie było żadnych problemów, dokładne i wiarygodne testy...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ja znalazlem inne opakowania od red sea

1. http://www.ebay.co.u...d=330797201203

2. http://www.ebay.co.u...d=330797201203

EDIT:

Kupilem ten z pierwszego linka, zrobilem test i pokazal sie kolor ktorego nie ma na krazku, ktos mial podobnie ? Robie drugi raz, mam nadzieje ze bedzie oki...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.