Skocz do zawartości
Fido

Biały pył

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z góry przepraszam, jeżeli znowu przeoczyłem odpowiedź na moje pytanie ale szukam czegoś podobnego od 2 dni i nic nie znalazłem.

Mam RM, leci teraz 3 tydzień od zalania, woda RODI, jakieś 40 litrów było z działającego zbiornika. Aquael reef circulator 2600. W panelu wszystko standardowo. Odpieniacz pieni i wyrzuca słabą herbatę. Podmianki jeszcze nie robiłem (no z 4 litry jakieś 12 dni temu, żeby przetestować sprzęt).

Jakieś 4-5 dni temu pojawiły się u mnie mikroskopijne robaczki. Napoczątku byłem zdziwiony ale już wyczytałem, że to najprawdopodobiej "copepods". Szkoda, że nie ma co ich jeść ;)

Dzień, dwa po wyjściu robaczków pojawił się ten dziwny, biały pył. Myślałem, na początku, że to te robaczki albo ich trupy. Teraz zaczynam trochę wątpić i chciałbym wiedzieć z czym mam do czynienia. Znalazłem podobny temat o białym pyle ale wyszło, że to było od soli. Ja nie dolewałem soli do akwa od tygodnia ponad więc to nie to, poza tym nigdy nie miałem żadnego osadu.

Dodaje zdjęcia pyłu i ogólny widok akwa, może jakiś szpec coś dojrzy ;)

Z góry dzięki za pomoc no i sorka jeżeli to jakaś pierdoła ;)

pozdrawiam

Seba

post-15396-0-25601100-1350742214_thumb.jpg

post-15396-0-63062200-1350742215_thumb.jpg

post-15396-0-57911300-1350742217_thumb.jpg


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała dojrzewa, dlatego niektórzy zalecają dawanie piasku później.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten pył ze skaly ? ale co ma do tego piasek ? sorka nie rozumiem :/ U Ciebie też tak było/jest ?


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały pył, u mnie mówi się na to koka albo szatana łupież :)

Załóż jakąś wate na cyrkulacje albo włóż do panelu. Lepiej żeby unosiło sie to niż opadało za skały.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zwierzątka w skale ciężko pracują, ten pył to detrytus ze skały. własnie przy dojrzewaniu jest go najwiecej. jest lekki i unosi się w wodzie,ale też opada.Jak ktoś ma piasek to trudno go usunąć. Rownież po dojrzeniu akwarium jest obecny,ale w mniwjszych ilościach. U mnie przy dozowaniu wódki się zwiększa.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne, dziękuje za poszerzenie mojej wiedzy! :D


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.