Skocz do zawartości
Krystian

Mam to w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

CZesc,

jakies 2 tygodnie temu wlozylem skale do nowego akwarium. Mam tam cos czego nie moge zidentyfikowac, ale jest takie samo (lub baaaaaaaaardzo podobne) do tego opisanego na zdjeciu w galerii http://www.nano-reef.pl/galeria/details.php?image_id=126

W zwiazku z tym mam pytanie do szanownych kolegow, czy to faktycznie jest Zoanthus czy cos innego (ukwial szklisty). Dodam ze ma to zdolnosc przemieszczania sie po akwarium.

Z gory dzieki za pomoc

Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Majano?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK ma coś w rodzaju pomaranczowych glówek na koncach to ukwial symbiotyczny (u mnie żyje wraz z krewetka taką przezroczystą w biale kropy-pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% majano - mniej groźne od aptasi ale potrafi się szybko rozmnażać


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu nie chodzi o przemieszczanie tu chodzi o na dużą skalę rozmnażanie , myślę że nawet w wiekszym stopniu niż Aiptasia, proponuje zabrac się za to jeszcze za nim się rozmnożyło, aha i żadna krewetka nie spożywa tego ukwiałka.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

je nie pisałem że to mam tylko podobne (z pomaranczowymi koncówkami)a moja krewetka żyje z nim w pelnej symbiozie nawet na 5 sek go nie opuszcza w obojetnie jakiej sytuacji-extremalne co uważam wyciągniecie ukwiala z wody oczywiscie wyciagam razem z krewetką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona , ja mam 3 rodzaje z pomaranczowymi, zielonymi i białymi końcowkami, jeli masz to samo to albo pilnuj żeby sie nie rozmnożyło albo zlikwiduj, (szkoda krewetki)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak to ukwiały majano, nawet można sie do nich przyzwyczaic,mam też ładny okaz, problem zaczyna sie wtedy jesli pojawiaja się w kazdej częsci akwa i na każdej skałce.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman nie kapuje jednej sprawy-aiptasia wiem jak wyglada jak zwalczać i jak sie rozwija po baniaku,natomiast moj ma stopke łazi po szybach no w sumie zachowuje sie jak ukwial lecz on nie wyrosl na skalce i jedyny sposób jak sie może dzielić-to chyba przez podzial i kwestia krewetki napisaleś że jej szkoda nie wiem co miałeś na mysli.To co ma Krystian nie przypomina tego co ja mam nawet w 50%pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona, u @Krystiana widać "żerujący" ukwiał otwarty z podnóżem, u Ciebie podnóże jest schowane pod skałą i widać koronę moze dwie korony, a "chodzić" to on potrafi.

Jeśli chodzi o kreetkę to miałem na mysli zabranie jej tzw "lokum" jeśli pozbedziesz sie ukwiałka.

Jednym słowem jeden egzemplarz owszem ale potem zaczyna sie robic tłok w akwa i zabiera innym miejscem a potrfi też parzyć.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko male pytanko co to jest za slimak i czy moze byc w akwa czy czasem czegos pozniej mi nie wszama999-1 05 017.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia to też ukwiał !!! niestety

Nie ważne co to jest jeżeli się nie rozmnaża w zawrotnym tempie to bym to zostawił.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Rafal

Poza glonami niczego nie powinien ruszyc. Ja bym zostawil.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona masz ukwiala symbiotycznego z gatunku entmacea i zupelnie nie rozumiem dlaczego mial bys sie go pozbywac! @krystian na twoim zdjeciu nie widac dokladnie co to jest za ukwial, ale nie tylko aiptasia i majano moga sie szybko rozmnazac wiec ja bym spokojnie poczekal i nie wyzocal nic narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie że ktos rozpoznal to wlasciwie dzieki Radzio i Błazej też mi to dzisiaj napisal Co ty @Roman na to ????????????????majano to bym miał jak bym to wywalil:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.