Skocz do zawartości
Kicajec

Solanka Świerklany

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie od niedawna mam akropore z tym ze dzis podczas karmienia zauwazulem ze zamiast polipow wysow tak jakby macki od slimaka jest ich dosc duzo jest to normalne czy jakos mozna to zwalczyc

dodam ze koral nigdy do konca nie wysowa polipow ale jego kondycja jest dobra ladny zielony kolor nie bieleje i zamieszkaly w nim gobiodony

Prosze o pomoc wieczorem dam zdjecia korala i calego akwa

troche sie zmienilo dodam ze aiptasi brak nie umialem sie powstrzymac bo i tak w planie wiekszy zbiornik


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest mozliwe ze akropora traci tkanke z powodu zbyt mocnego oswietlenia


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem

koral od spodu wyglada ok tylko gorne polipy traca tkanke jak sie uda to dam zdjecia tylko ze jakos nie wychodzi

dalem go troche nizej

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem

koral od spodu wyglada ok tylko gorne polipy traca tkanke jak sie uda to dam zdjecia tylko ze jakos nie wychodzi

dalem go troche nizej

post-14851-0-07514800-1364134800_thumb.jpg


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jak narazie odsysam mysle ze jest to dino bo jak uzywalem chemiclean to inaczej wygladalo

potrzebne mi tylko potwierdzenie i odpowiedzenie na pytanie czy zwiekszenie karmienia ( znaczne ) moze to wywolac

tds 000

a i jak ktos wie to prosze o jakies informacje co to za glon na zdjeciach pozdrawiam i milego wieczoru

post-14851-0-80092200-1364318156_thumb.jpg

post-14851-0-92427200-1364318180_thumb.jpg

post-14851-0-01782400-1364318194_thumb.jpg

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specem ale to mi wyglada na zwykle dino (zwlaszcza na 3 fotce), u siebie zauwazylem, ze jak mam za slaba cyrkulacje na piasku to mi wychodzi. Po czesci tez - u mnie - byla wina oswietlenia chyba - bo zmienilem i teraz samo znika i bez cyrkulacji.


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczace obiegu jest mozliwe ze w zwiazku z tym ze obieg od okolo miesiaca mam przez waz o srednicy wewnetrznej 12 mm jest zbyt maly splyw wody i rosna mi glony w akwa przez to ze maja zbyt duzo pokarmu


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode z sumpa pompujesz 12mm wezem, czy splywa takim malym wezem woda w dol ? Jaka jest pompa obiegowa i odpieniacz ? Ile to ma litrow, bo stopki nie widac ? :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wode 12 mm splyw 25 mm odpieniacz haquos 600

jutro kleje hydraulike z powrotem na 25mm


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Nie było o czym więc nic nie pisałem teraz wychodze na prosta dino brak calkowicie zostaly glony ale sa coraz bledsze wiec mysle ze tez wygram

post-14851-0-21464300-1371660798_thumb.jpg


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieńka to mam takiego samego. Jeżeli masz jeszcze z nim problem to daj znać.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sie chyba dał okiełznać bo teraz chodzi bez niespodzianek


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wywaliłem gąbkę z odpływu i nałożyłem kawałek węża przeźroczystego żeby nie chlupała woda i od tamtej pory spokój.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Witam

Ja myślałam że miałam problem z glonami ale do twoich to moje było pikuś, robisz coś z nimi wyrywasz, podnosisz mg

Pozdrawiam :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o odpieniacz to zrobilem tak samo :)

glony ja tu glonow nie widze z miesiac temu to byly glony :) wyrywam je i to by bylo na tyle zmniejszylem tylko karminie


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to zdjęcie z tuningiem i z urobkiem poproszę. Bo może się okazać, że przez taki mały tuning, ludzie mogą oszczędzić trochę kasy. No i Kicajcu zdjęcie całego akarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano po ponad tygodniu wywaliłem cały kubek syfu. A zdjęcie dodam u siebie w temacie i dam ci linka Świrek.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie bedzie ale jutro :p ide zaraz spac bo wstaje o 4 a ciezko sie spac bedzie :)


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas napisać cos dalej wróciłem z wczasów, od razu jak weszłem uznałem ze czas coś przerobić zwłaszcza ze kupiłem szczepkę po drodze z zakopanego :) akwarium ma sie świetnie korale dochodzą do siebie po przeniesieniu, rosną glony wapienne jutro jadę kupić jakieś życie bo na ten dzień w akwa jest :

1* nemo

1*mandaryn

1*pseudochromis

1*chromis

1*rozgwiazda piaskowa

2*babylonia

ślimaki inne oraz życie ze skaly

1*gobiodon Okinawe

wraz ze szczepka dostałem jednego pasażera na gapę kraba wymiar około 5mm jednak siedzi tylko na tej Akrze malej

chce zakupić jakieś życie zjadające glony bo takiego nie posiadam tutaj zdjęcia

tak było przed:

post-14851-0-85186000-1379092865_thumb.jpg

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.