Skocz do zawartości
luft

Wyliczenia za prąd

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz policz ile kosztuje sam akumulator i jak często musisz go wymieniać a później ile zaoszczędzisz na różnicy między ceną taryf i juz masz odpowiedz. Nie opłaca się. Juz lepiej założyć ogniwa na dach.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

To teraz policz ile kosztuje sam akumulator i jak często musisz go wymieniać a później ile zaoszczędzisz na różnicy między ceną taryf i juz masz odpowiedz. Nie opłaca się. Juz lepiej założyć ogniwa na dach.

Naprawę precyzyjna odpowiedź. I jaka konkretna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale liczysz ze ktos to za ciebie policzy? zadan domowych sie nie robilo tylko spisywalo od innych? czas sie wziąć za bary z zyciem.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Wybacz, ale liczysz ze ktos to za ciebie policzy? zadan domowych sie nie robilo tylko spisywalo od innych? czas sie wziąć za bary z zyciem.

Mnie to nie potrzebne. Nie mam takiej taryfy. Może policzy to sobie ten komu to się przyda. EOT.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he ogniwa na dachu tak samo się opłacają jak baterie akumulatorów, ta pierwsza średnio zwróci się po 30 latach (przy regularnym serwisowaniu i bez ryzyka huraganu i uszkodzeń), co do akumulatorów - jeszcze nie powstało perpetum mobile żeby mogło się to opłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się żywo zastanawiam, jak niektórzy, moi znajomi też, nie tylko piszący w tym wątku płacą po 200-300zł za prąd co dwa miesiące. Mi zawsze wychodziło po ~500zl, przy cenie 0,51zł za kWh, trzyosobowej rodzince, dwóch pokojach, psie, kotach i rybkach w setupie low-tech. Mój licznik prądu do którego zapięte jest całe akwa wskazywał że kosztowało mnie ono dokładnie 129zł na dwa miesiące. Więc skąd te 500? I to nie ważne na którym mieszkaniu. Teraz to Aż się boję, bo dołożyłem pomp i nad akwarium zawisła sfilgoi infinity 400w+96w i licznik bite 11h oscyluje między 670 a 695W i narazie wychodzi od resetu pomiaru 168,56zł za 955,5 godzin samego akwa z nową lampą. Pozostaje otworzyć piwko zamiast koperty i rozkoszować się widokiem, a kopertę podłożyć żonie. ;)

I pomyśleć że jak skończę garderobę to będzie w niej fishroomik z dodatkowym sprzętem. ;)

Akumulatory? Ogniwa? Ciekawe które uciągnęłyby 700W w trybie ciągłym, oraz ogromne obciążenie przy zapłonie HQI. ;P

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makok - też się zastanawiałem :) z prądem mam podobnie jak Ty, płąciłem za dwa miechy 320zł bez zbiornika, teraz ze zbiornikiem 560 - taki live

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 5 stów za 2 miesiące. Uspokajacie mnie, ze to norma ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wychodzi w granicach 350 :p

Ale € ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he ogniwa na dachu tak samo się opłacają jak baterie akumulatorów, ta pierwsza średnio zwróci się po 30 latach (przy regularnym serwisowaniu i bez ryzyka huraganu i uszkodzeń), co do akumulatorów - jeszcze nie powstało perpetum mobile żeby mogło się to opłacać.

No i sam sobie odpowiedziałeś. Ogniwo zwróci się po 30 latach a aku nigdy... wiec jednak ta różnica jest. Ponadto w UK gdzie mieszkam ogniwa można mieć praktycznie za free udostępniając jedynie swój dach na minimum 10 lat firmie energetycznej.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czyli mam w normie... bo już się zastanawiałem czy aby ludzie nie siedzą czasem przy świecach ... ;)

wysłane z telefonu...


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czyli mam w normie... bo już się zastanawiałem czy aby ludzie nie siedzą czasem przy świecach ... ;)

wysłane z telefonu...

ludzie którzy płacą mniej myślę że nie siedzą po ciemku :) ale też myślą na zastosowaniem rozwiązań nad tym jak zmniejszyć zużycie energii a mianowicie kiedy nikogo nie ma w domu dłuższy czas albo nocą kiedy wszystkie urządzenia(telewizor albo 3 telewizory,dekodery,rutery,dvd itp) są powłączane do gniazdek i niby wyłączone na noc i czerwona dioda się pali a to nie jest tak ze to tylko 1 wat pobiera prądu ale nawet do 40 w na dobę wiec można sobie policzyć ile zużywa się prądu za który i tak musimy zapłacić i niby mało korzystaliśmy a rachunek duży.Ja idąc spać robię tylko pstryk na listwie i całość mam wyłączoną a nie na czuwaniu i pobieraniu mnóstwo prądu natomiast w sypialni jest w gniazdku zegar czasowy który np.o 3 w nocy odcina całkowicie prąd do wszystkich urządzeń np.do 20 wieczorem następnego dnia bo nikt tam nie ma potrzeby korzystać z telewizora dekodera itp.

Taki telewizor pobiera około 10-15 wat na dobę niby wyłączony ale na czuwaniu więc to dodatkowo 2 pompy w akwarium

Ja płacę za prąd prognozę co miesiąc 100 zł i po pół roku mam wyrównanie czyli szósty miesiac nie płacę 100 tylko jakieś 150zł

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście, ale u mnie nie wyda. Z powodu pracy zmianowej. Niemniej podziwiam wynik. :)

wysłane z telefonu...


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.