Skocz do zawartości
dawid

zmiana planów 60l

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

miało być 200l... Cały sprzęt już mam... Niestety muszę się przeprowadzić, wiec w wynajętym mieszkaniu, w którym nie wiadomo jak będę długo mieszkał (w założeniu minimum rok) nie postawie tak dużego akwarium, bo bez sensu takiego kolosa przeprowadzać. W związku z tym chcę postawić 60l (akwarium mam z czasów słodkich).

Mam pytanie o odpieniacz. Jako, iż w tej 60 planuje 1 rybkę (Ch.hemicyanea), wyłącznie miękkie koralowce i jakąs krewetkę i kraba to czy on jest mi konieczny? Zastanawiam się nad filtrem FZN 1 lub 2 czyli taki jaki jest w zestawach Aqueel. Odpieniacz ten który mam wymaga sumpa (H&S) a to byłby przerost formy nad treścią. Na szczęscie w lampie led mogę zmniejszyć moc :)

Mogłyby to funkcjonować z powodzeniem na takim fltrze bez odpieniacza?

Chyba, że bym kupił miniflotora lub jakąś inną odpieniaczo-zabawkę, chociaż wolałbym ten filtr.

Oczywiście po roku na pewno będzie to 200litrów, a dłużej już nie chcę czekać z akwarium.

Pozdrawiam

A ponoć młodym lekarzom, w tym kraju żyje się łatwo:P

Zadałem głupie pytanie, że nikt nie odpowiada:P

Edytowane przez dawid (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wg mnie powinno dać radę bez odpieniacza. W akwariach 60 litrowych częsta podmiana i uboga obsada wystarczają. Zresztą masz poradnik do takowego: http://www.ad-shop.pl/storage/aquarium-designer/files/prospektnanomarinus1536pllowres.pdf Co do filtra, ja w 43 litrach używam FZN-3, zresztą nawet w zestawie 30 l Aquaela jest właśnie ten model. Tyle, że ja jednak mam zamiar go sprzedać i zastąpić filtrem Hanza HBL-701. Kosztuje 1/3 tego co Aquael, a ma dodatkowo skimer, który zbiera syf z powierzchni wody. Więc powodzenia i do dzieła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja u siebiew 54L przez dłuższy czas miałem Resun sk-05, który działał raczej słabo więc bazowałem na co tygodniowych podmianach bez problemu wszystko działało. Teraz dodałem sump 29L. do którego wrzuciłem Hydora slim skim nano 135.50 i podmiany robię co 3 tyg. Odpieniacz swoją robotę robi świetnie jest cichy i wydajny co tydzień opróżniam kubek. Włączam go tylko na dzień a kupiłem go dlatego, że dokarmiam korale i krewetki mrożonkami a w przyszłości planuję kupić jakiegoś kraba i może małą rybkę. Myślę, że spokojnie możesz postawić baniaczek bez odpieniacza ale pomysł z filtrem, który posiada skimer jest bardzo dobry więc zastanów się nad tym rozwiązaniem. Powodzenia :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pomysł z HBL-701 jest dobry widziałem już kostki 64l prowadzone na tej kaskadzie, zmieścisz do niej nawet odpieniacz ze strzykawek do nie za dużej obsady wystarczający :) Tak jak napisał kolega wyżej jeżeli obsada będzie uboga wystarczą cotygodniowe podmiany ok. 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.