Skocz do zawartości
Gość michalfa

Czy coś mi zeżarło Euphyllie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalfa

Witam.

Przed zgaszeniem światła ok 22 wyglądała normalnie jak przed każdą nocą. 10 minut temu zaglądam czy czarny dzikus wlazł do pułapki i widzę pogrom mojej paraancory. W jednym miejscu same blaszki od szkieletu, reszta cała schowana tylko wystają delikatnie "kulki" a po bokach na piasku leża same odcięte kulki. Zdjęcie słabej jakości bo tylko iPoda pod ręką miałem ale obrazuje stopień jej schowania. Nawet podczas transportu taka nie była. Parametry jak w stopce tylko dwa dni temy kh podniosłem o 1 i przez dwa dni mg o 40. Co drugi dzień 4 krople coral Vitalizer. Monti, Acra i fungia wyglądają ok. pocillopora z czerwonej od 2-3 dni zmienia się w zieloną. Może coś robie nie tak ??

post-9584-0-90217500-1351285747_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie mg, no=3, musisz dać jej papu, może głodować i zrób coś z tym mg, teoretycznie kh możesz o 1 podbić...a napisz jeszcze w jakim miejscu stoi, mam na myśli cyrkulację (może za mocna) i jakie światło...

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Cyrkulacja łagodna, stoi na piasku 60 cm pod metisem CRP 2x100. Czasami coś złapie jak ryby karmie. Mg podnoszę o 10 dziennie, kh planuje trzymać w okolicy 7,5 - 8

Troszke jej się poprawiło ale z lewej strony tylko szkielet, reszta w miare normalnie tylko bardziej w czarny niż zielony kolor

Edytowane przez michalfa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich głowach pojawia się czarny kolor? Aby nie zaczęła gnić...i nakarm ją czymś, to są korale, które lubią sobie podjeść. i to co złapią przy okazji karmienia ryb, to imho za mało...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jest tylko jedno skupisko ciemniejsze. Butelka przygotowana zaraz zapodam jej artemi. Fungie przy okazji też podkarmie, chociaż w lepszym miejscu stoi i więcej łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to dziwne co napisze ale ja mam strasznie skutecznego brzydala i on wlasnie zalatwil mi euphylie. Nie wrabal jej tylko ja oskubal dla checy. Obrobil wszystkie rurowki, aiptazji nie widzialem od miesiecy, nowego riteri tez nie omieszkal podziabac, wczoraj zauwazylem jak obcinal wasy krewetkom. Moze nasz takiego gagatka? Moj robil to tylko w nocy, dziad jeden.

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Brzydala nie mam.

Z karmieniem mały problem. Ona nic nie łapie, artemia leci po polipie i spada na piasek. Kiedyś była lepka jak ją przenosiłem, teraz jak dotknąłem to tylko "galaretka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artemia może być za duża, nie masz czegoś drobniejszego? A jak galareta się robi, to nie wróży nic dobrego...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

oczlik, cyklop, jaja krabów. Jak się robi kąpiel w glukozie? Niestety na szybko nic nie znalazłem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ci się przewróciła wczesniej na piasek czy coś w tym stylu i po jakimś czasie potrafi padać , a jeśli chcesz wykąpać ją w glukozie to rozrób troche glukozy w wodzie ro w kieliszku ja jak podaje raz na jakiś czas to biorę strzykawką podaje obok mordki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam.

Widać, że ma się cały czas źle. W końcu dzisiaj namierzyłem winowajcę. Chodziły po niej czasami L.wurdemanni, ale myślałem że po karmieniu artemie z niej wyjadają. Dzisiaj widziałem jak jedna z tych franc rozrywa i odcina "kulki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.