Skocz do zawartości
tomi79

identyfikacja czy to glon czy dino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

w koncu pisze bo juz sam nie daje rady

mam taka prośbe czy mozecie powiedziec mi co to jest ??

osadza sie tylko na koralach na skalach nic nie mam , osadza sie to rowniez na szybach

akwarium zalane bylo na koniec lipca , czyzby to bylo jeszcze dojrzewanie ??

Dziekuje i Pozdrawiam

post-14793-0-59654400-1351334729_thumb.jpg

post-14793-0-03243200-1351334740_thumb.jpg

post-14793-0-03481600-1351334758_thumb.jpg


5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem co Ty, u mnie wygląda to identycznie i też nie wiem co to tak naprawdę jest. Na pewno u Ciebie trwa jeszcze dojrzewanie. Przeczytaj sobie temat "Cyjano? Dino? A może okrzemki?" gdzie opisałam jak to przebiega u mnie, może coś pomoże.


5992_6082.png

30 litrów (40x30x25), start 14/03/2011, koralia nano + kaskada Aquael FZN-2, odpieniek DIY by Tomko, światło 2x15w, 4 kg LR[/b]

90 litrów + sump 35l, obieg New-Jet 1200 ,cyrkulacja 2 x koralia nano 900 + tunze 6015, lampa led 80w, odpieniacz tunze 9004, 6 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada, jakby korale wcinaly dino. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw Essential Elements Kenta i inne dodatki. Zostań tylko przy samych podmianach i podnieś to niskie Ca. Nie dolewaj na razie kH i Mg. Tomek, a czym mierzysz PO4? Bo dziwne, że jest zero.

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Euphilia miała kiedyś coś takiego, podejrzenie było że pozbywa się zooxanteli.


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem ostatnio nie polepszyły Ci się warunki świetlne w akwarium ?

Mam na myśli wprowadzenie dodatkowego źródła światła, lub wydłużenie czasu świecenia, ewentualnie wymiana źródła światła, na nowe.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

PO4 mierze testem firmy seachem czekam na saliferta a co do oswietlenia nic sie nie zmienilo to jest nowy zbiornik takze wszystko nówka nierdzewka ;)

ogolnie mam 6 swietlówek t5 akwarium jest 60 wysokie 52 długie

od piatku zmniejszylem czas swiecenia na 3 szt i dzisiaj zauwazylem jak by bylo tego mniej jeszcze poswiece tak przez 2-3 dni zobaczymy co bedzie dalej

jutro zrobie wszytski testy to przedstawie wyniki


5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami w sprzyjających ku temu warunkach- szczególnie przy zwiększeniu siły światła, może się zdarzyć że koralowce zaczną usuwać część zbędnych wtedy zooxantelli.

Nie wszystkie korale reagują na zwiększenie światła jednakowo.

Koralowce pokrywają się wtedy puszkiem zooxantelli w kolorze czerwono- fioletowo- brązowym, a przy silniejszej cyrkulacji puszek splata się w brązowe nitki, które powiewają zgodnie z kierunkiem cyrkulacji i po pewnym czasie odrywają się od korala.

Puszek i nitki mają taki kolor jak Dino, ponieważ glony- zooxantelle należą do rodziny Dinoflagellata.

Zdarza się że wystarczy zmienić miejsce koralowca, przestawiając go w miejsce o zwiększonej penetracji światła i proces może się rozpocząć.

Bywa również że nowo zasiedlane koralowce które przebywały w akwarium o słabszym świetle, przeniesione w lepsze warunki świetlne zaczną reagować podobnie.

Oprócz światła procesowi sprzyja woda bogata w mikroelementy.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt

gdy karmie ryby i wyłączam cyrkulacje (bo maly zbiornik) to własnie zauwazylem nad Zoa taką brązową mgielke ktora znika w trakcie włączenia pomp , i tu tez jest fakt ze niedawno robiłem przemeblowanie w akwa no i wiadomo ze wtedy tez korale zmienily swoje zameldowanie


5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na Dino. Tomku, a czy wieczorem jest tego zauważalnie więcej niż rano? I czy to produkuje bąbelki powietrza?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ciągu dnia nasila sie ilość tego , a co do bąbelków to są :(


5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na szczęście mało tego. Akwa jeszcze dojrzewa. Artur ma większy problem z ospą.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mówił niedobrze ciekawe czy to przyszlo z tymi nowymi rybami , czyli co w przypadku Dinusia robic tylko podmianki i nic nie dodawac , zbierac te farfocle i juz ? a co ze swiatlem zubożyć je troszke ?

Edytowane przez tomi79 (wyświetl historię edycji)

5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co wy ospa to nie problem to jest DRAMAT :wallbash::crybaby: ja jestem załamany a wszystkiemu winien jest hepatus


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Mi się wydaje, że herbtana mi pomogła. W każdym razie po jej zastosowaniu rybcie, które przeżyły pierwszy atak "wyzdrowiały". Cinktus, który już ledwo zipał, hepatus prawie cały biały. Do tego podawałem czosnek i nic więcej nie robiłem.

U mnie dino pojawiło się po ostrym przekarmieniu jak sis się opiekowała przez dwa tygodnie. Rozebrałem cały sump, wszystko wyczyściłem, skałę dmuchałem kilka razy dziennie, skarpeta jako filtracja mechaniczna, częste gmeranie w piasku ( 3-4 razy na dobę ) co trzeci dzień ampułka biodigest, ze światłem nic nie robiłem. Odysałem tylko z korali bo gdzie indziej nie było sensu, po 10-15 minutach znowu było. Po około 1,5 tygodnia zniknęło samo i śladu po nim nie widać.

Edytowane przez michalfa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mówił niedobrze ciekawe czy to przyszlo z tymi nowymi rybami , czyli co w przypadku Dinusia robic tylko podmianki i nic nie dodawac , zbierac te farfocle i juz ? a co ze swiatlem zubożyć je troszke ?

Gdyby Dino pojawiło się z innych przyczyn miałbyś je nie tylko na koralowcach, ale wszędzie.

Wyrzucaniu zooxantelli czyli pojawianiu się Dino na koralowcach, oprócz podanych przez Ciebie tych głównych , sprzyja wiele jeszcze innych przyczyn, ponieważ jest to problem złożony.

Jeśli zmiana miejsc koralowców o której piszesz odbywała by się w ustabilizowanym zbiorniku, to praktycznie nic nie musiał byś robić-tylko odczekać aż korale dostosują ilość zooxantelli do panujących warunków.

W zbiorniku niestabilnym zalecał bym Ci , tak jak pisał Włodzimierz, nie dozować dodatków mineralnych i pozostać tylko przy podmiankach.

Wskazane by było ponadto. podmianki te robić przez pewien czas uboższą solą niż Kent.

Możesz ograniczyć oświetlenie ale raczej poprzez wyłączenie części oświetlenia a nie ograniczając czas jego trwania.

Wyłączyć jedną świetlówkę na pewien czas , nie więcej aby nie robić gwałtownych wahań oświetlenia ponieważ jakiekolwiek zdecydowane zmiany parametrów zawsze źle odbijają się na kondycji akwarium.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra swietlówek nie wyłączalem zadnych na dwoch świetlówkach ograniczylem troszke czas świecenia i zacząłem stosowac KZ Snow zobaczymy , dam znac co bedzie sie dzialo , narazie jest dobrze bo nie postępuje jest caly czas na tym samym poziomie , jedynie widze ze codziennie musze przednią szybe czyścic bo zachodzi takim brązowym nalotem

co do PO4 to na tescie seachem wychodzi 0,02-0,03 trudno mi dokładnie stwierdzic

Edytowane przez tomi79 (wyświetl historię edycji)

5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

pomimo staran (odsysania 3 razy dziennie i innych zabiegów) zastosoawalem algea x , po 4 dawkach widze postep jakby troszke sie zmniejszala ilosc zobaczymy co dalej , tylko ze wylecial mi blazen i nie wiem czy to moze miec cos wspolnego ?? czy moze bardziej stawiac na alleni pomacentrus widze u niego jakąś agresje juz pare razy zaobserwowoalem jak ustawial do pionu babke kopiącą ;)

Pozdrawiam


5597_5815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.