Skocz do zawartości
trike3

Ocelaris - jakie narośla

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem poważny w akwarium. Są tylko dwie rybki 2 ocelarisy i u obu pojawily się dziwne objawy na skórze, większy który w/w ma dłużej ma wokół skrzela po prawej tak białą narośl jaky ikre coś takiego i na letwie taki pędzelek mu się zrobił. Mniejszy Błazenek ma podobne objawy ale na razie w postaci dwóch białych plamek. Krewetka czyszcząca nie czyści rybek z w/w.

Co to może być i jak to leczyć ??

Proszę o pomoc

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Minęło trochę czasu a rybka ma nadal te narośl, więc spróbowałem zrobić zdjęcia może teraz ktoś zechce podpowiedzieć mimo kiepskiej jakości.

Pozdrawiam Marcin

post-11417-0-30480500-1353775146_thumb.jpg

post-11417-0-55246200-1353775225_thumb.jpg


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz wódke lub podajesz bakterie może jest ich zbyt dużo w obiegu masz mocny odpieniacz?masz pierwotniaki w wodzie jak na moje spostrzeżenia spróbuj z uv lampą ,poczekaj jeszcze na inne opinie mogę się mylic.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawałem wódkę i to się pojawiło, postanowiłem odstawić i teraz jest tylko na balingu, odpieniacz jest orginalny z lekką przeróbką, powodująca że w/w pieni. Akwarium to ReefMax bo zapomniałem dodać :-)

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin no nie pociesze cię, ale jeden z moich blazenkow miał znacznie mniejsze narośla i niestety poszedł na wieczna rafę. Próbowałem czosnku, codziennych kąpieli chyba w ichtiosanie ( o ile dobrze pamietam). Wyglądało niewinnie ale przerzucilo się na Skrzela i niestety nie udało mi się go uratować. Co ciekawe drugi przeżył i mija od tego momentu jakieś pól roku i ma się dobrze. Nie jestem właśnie pewien ale w tamtym czasie kupiłem uv i być może ze ty sposobem uratowalem drugiego blazenka.

Edytowane przez siuwaxa (wyświetl historię edycji)

450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a ty dalej na ReefMaxie jedziesz ? A co z twoim nowym akwariumem i tą świetną lampką ?

A co do twojego problemu to nie mam pojęcia co to jest, ale jeden mój Ocellaris też miał tana narośl i mi pomogło cos takiego:

Microbe-Lift Artemiss

Ale z góry ci mówię że kuracja trwała długo i strasznie wariował w tym czasie odpieniacz. Podawałem preparat po zgaszeniu światła i na całą noc wyłączałem odpieniacz. Pacjent przeżył. A i UVke też polecam - na pewno pomoże.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj info o flexibakteriozie ewentualnie pleśniawce ale chyba raczej ta pierwsza.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.