Skocz do zawartości
Tom

Test Ca SALIFERT

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie - w instrukcji do testu pisze zeby odczynnika 3 nabierac strzykawka 1 ml z plastykowa koncowka. pisze tez ze powietrze ktore jest na poczatku w tym cypelku plastykowym a ktore dostaje sie sila rzeczy do strzykawki nalezy traktowac jako czesc testu. i moje pytanie - czy wobec tego plynu napierac do strzykawki do momentu w ktorym CZARNY PIERSCIEN na tloku wskaze 1 ml, czy do momentu kiedy RZECZYWISTY POZIOM odczynnika w strzykawce wskarze 1 ml (czyli czarny pierscien sila rzeczy bedzie wtedy juz powyzej 1 ml?) ??


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że pierścień powinien wskazywać 1 ml. Trzeba brać pod uwagę zawartość plastikowej końcówki. Co prawda nie mam tego testu Saliferta, ale podobny Tropic Marin i tam jest to dobrze opisane.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ciagnac razem z powiettrzem w strzykawce,, nie bawic sie w naciaganie czesci odczynnika - wypszczanie calego powietrza - dociaganie odczynnika ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić tylko bez końcówki. Ciągnąc z końcówką ilość powietrza w strzykawce odpowiada ilości odczynnika w końcówce. Przecież ona ma określoną objętość.

Nie do końca rozumiem wstawianie tych końcówek, jedyne co mi przychodzi na myśl to wielkość kropli, która ma "tą" jedynie właściwą objętość.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba na zdrowy rozum na jedno wyjdzie, czy naciagne do strzykawki od pierwszedio kopa iles tam plynu + ilestam powietrza, czy calkowicie bez powietrza napelnie strzykawe plynem. jedyna roznica bedzie taka chyba ze w pierwszym przypadku zostanie np 01. ml odczynnik + powietrze, a w drugim 0.1 samego odczynnika bez powietrza (chyba)??


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak naprawdę chodzi o te "krople" potem zakraplame. Sukcesów w winikach życzę:)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wildtom!

Wazne dla Ciebie jest polozenie "czarnego pierscienia" i zawsze tylko to odczytujesz. Ilosc powietrza nie ma znaczenia. Zreszta sam to juz zauwazyles.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz opanowalem , dzieki za pomoc


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie ważne czy masz końcówkę czy nie masz, czy jest tam trochę powietrza pod tłoczkiem strzykwaki, ważne jest to żeby ODCZYTYWAĆ RÓŻNICĘ POZIOMÓW. Spójrz zawsze przed zakraplaniem co znajduje się na poziomie 1.0 strzykawki (tłoczek, pęcherz powietrza, czy coś tam jeszcze) ważne żeby to był dla ciebie punkt odniesienia. Po zmianie barwy twojego roztworu (poprzez zakraplanie) sprawdź na jakim poziomie znajduje się tera ten punkt odniesienia i dla niego odczytaj wartość ze skali strzykawki

pozdrawiam


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze alex:)

ja zawsze nabieram z powietrzem i napełniam ciecz do poziomu 1,0. jak dla mnie bardziej widoczna jest granica ciecz/powietrze niż koniec tłoczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, juz opanowalem sytuacje. mam nowa wersje tego testu jakas, calkiem pokrecona kolejnosc dodawania odczynnikow, do tego pierwszy plynny odczynnik jest w tak durnie zrobionej butelce gdzie zamiast porzadnego zakraplacza jest tylko dziura w butli, krople wylatuja wielkie jak slon ale tak chyba ma byc. to z powietrzem ze strzykawki - juz zajarzylem ze powietrze nie zmienia wyniku, thx za pomoc


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.