Skocz do zawartości
urban15

[128l] Akwarium 80x40x40 z Augustowa

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr bardzo dobre dokonałeś zakupy jestem przekonany że jeżowiec migiem zrobi porządek akwarium jest super . Pozdrawiam zwierzaki od Ciebie mają się świetnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koraliki nabierają sił i nowa seriatoporka już jest większa i zaczynają startować z niej nowe gałązki. Zrobiłem dziś pierwsze testy po przeprowadzce wszystko zgodnie z oczekiwaniami podmiany na IO złagodziły dojrzewanie ale i tym samym trzeba będzie troszkę po podciągać niektóre parametry nie ominęło mnie ani Dino ani Cyjano ale wszystko zwalczone zostały tylko makreoglony i glony zielone ale ekipa czyszcząca z moja pomocą powoli sobie radzi. A teraz prześwietnie wyniki:

Mg 960

Ca 320

Kh 6.9

Po4 0,00

No3 0,00

Przed przeprowadzką miałem Mg 1260 reszta w normie. Ostro ruszam z podnoszeniem na szczęście mam proch od Seba i nie zawaham się ich użyć.

Na pocieszenie ukwiał

5e4a73b236929964.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieszajmy wodę z naszych zbiorników i będzie ideał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było zbyt proste bo zapewne by pomogło i ta odległość trochę mnie przeraża, puki co pierwsza dawka poszła jeszcze dwie i w czwartek powtórne badanie ciekawe co wyjdzie mam nadzieję że nie wyskoczę ze skali na żadnym parametrze.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem na urlopie to nie omieszkam zrobić aktualizacji zdjęciowej. Jest to ostatnia tego typu kompozycja bo mam zamiar trochę pomieszać w akwarium coś przesadzić coś przyciąć. Fajnie by było tak poustawiać aby już wszystko zostawić w spokoju i czekać aż baniak cały zarośnie :yes choć z czasem łapki zapewne znowu zaświerzbią.

Całość

9b066b71ae090995gen.jpg

jak zwykle od małej szczepki do dużego korala

42b442ca88e0bd65gen.jpg

Garbik czyli najlepszy przyjaciel błaznów

82691f8cdf678dadgen.jpg

Po przycince nie straciła wyglądu szczęśliwa mama 2 szczepek

f155723bcde255c7gen.jpg

Spojrzenie z bliska na eufylię

5241ff2d8f5db036gen.jpg

Jakim cudem SPSki wyglądają tak dobrze przy moich parametrach nie przeszkadza im niski wapń i magnez

47251de42277c048gen.jpg

17b4d56241244363gen.jpg

SPSy mają się świetnie lecz miękasy mi jakoś nie rosną szybko zaś grzybki to wcale miniaturki

40d7bbf0bad70bc2gen.jpg

9c92349a7cc8c16fgen.jpg

I na koniec czerwono mordy ukwaiał

d5cb733046bc966bgen.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ....

Piotr nic dodać nic ująć super ....

U mnie Twoje szczepki rosną jak szalone , zapraszam ...

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne, czyste akwarium :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do pochwał nie przywykłem i puki co nie ma czym się pochwalić, cYg baniak nie jest czysty jak by się zdawało wyrywam pęncetą cały czas makroglony bo Mitrax i jeżowiec nie przerabiają. Podejrzewam że mój filtr RO+DI jest do pupy a wkłady wymieniam raz na pół roku, może warto zainwestować w TDS i wszystko się wyjaśni ale z drugiej strony ekipa czyszcząca jest fajna i też musi coś zjeść.

Po trzech dniach lania mikstur do baniaka aktualne parametry:

Mg 1020

Ca 360

Kh 7.0

Jak na trzy dni to myślę że troszkę za wolno podnoszę i zwiększyłem dawki. W niedzielę podmianka na IO która jak tylko się skończy to będzie zamieniona na red sea pro coral wtedy prawdopodobnie nie będę musiał podbijać dodatkowo parametrów albo będzie przy tym mniej roboty.

Dodatkowo poćwiartowałem niebieskiego grzybka bo planuję obsadzić nimi jedną skałkę i wyciągnełem fioletowego z cienia jutro robię szczepkę capnelli i przestawiam Protopalythoa w bardziej zaciemnione miejsce, jednym słowem nudzi mi się i zaczynam ulepszać co się da, może kiedyś dostanę pokrywę i wtedy będę mógł trochę więcej podłubać.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąć takie maleństwa?

ZBRODNIA :whip

U ciebie z pewnością jak tylko zmienisz sól szybko zrobi się SPS-owy las a na miękkie z takim PO4 i NO3 raczej nie licz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry szybują ku górze Mg 1200 zaś Ca 400 lecz niestety lałem za mało Kh obecnie na poziomie 6.5 ale zwiększyłem dawkę podwójnie wiec lada dzień Kh też ładnie podbiję, Leje rozrobione proszki od Seba i nie spodziewałem się że trzeba tyle tego zapodać żeby podbić parametry normalnie szok Mg wlałem w swojej karierze już 0,5l z 2l żebym leciał na markowych płynach to bym zbankrutował, a swoja droga leje tyle bo sól IO jest uboga, w sumie oszczędzam na słabej soli zaś tracę na podbijaniu parametrów. Wniosek czas przejść na bogatsza sól jak tylko się skończy wiaderko.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry to ciężki temat normalnie przerasta to mnie, co pomierzę i zapiszę wyniki później parę dni podnoszenia zaś potem parę dni przerwy i dalej nie wiem ile mi pożerają stwory na dobę Mg i CA. Mała aktualizacja.

Z życia NEMO

2de13fe153d01435.jpg

Kupiłem kiedyś jedną mordkę teraz mam 4 a już jedna czy dwie trafiły do Maćka

81c5be43e171223agen.jpg

Przycięta szczepka dla Maćka ładnie się pompuje i nabiera sił

64160b88b7eb05e7gen.jpg

Na koniec fotka całości, może kiedyś uda mi się zrobić zdjęcia które mi się spodobają całego baniaka, od razu się rzuca przyrost Capnelli ostro idzie w górę.

c77df655606860fc.jpg

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan quadri jest najwyraźniej głodny :)

mój (odpukać) jest trzymany w miejscu przez kraba i dwa błazny a twoje nemo podobnie jak przez rok moje wolą życie lumpów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek się wybrałem do Białegostoku złożyć papiery na uprawnienia budowlane i w ramach nagrody wpadłem do Rafala19 i zobaczyłem jego ogromny baniak robi wrażenie, akwarium kolosalne jak dla mnie ma dwa razy większy sump niż ja zbiornik. Takie wyprawy są bardzo owocne pogadałem dowiedziałem się parę ciekawych rzeczy ale i dokonałem pewnych zakupów poniżej foteczki z wczoraj moim zdaniem aklimatyzacja przebiegła głaciótko może temu że lecę z Rafałem na IO, nic to piszę i piszę a fotki stygną.

Na początek Seriatopora hystrix

eda97b30a2978876gen.jpg

Następnie pierwszy patyk o niebieskiej barwie była to najważniejsza pozycja jaką chciałem ostatnio zdobyć.

65f609a3d292b8a6.jpg

Bareirum startowałem z tym koralowcem 3 razy to jest 4 próba i już ogłaszam sukces, zawsze miałem wodę dobrą pod SPSy ale trawnika nigdy się nie dorobiłem a tu miła niespodzianka wszystko się otwiera i nabiera sił.

I na koniec świetny cukiereczek czyli Montipora świetna barwa odrosty zielone a polipy czekolada brąz jak koralowiec jest bardziej rozgałęziony to świetnie to wygląda więc zaczynamy hodować.

eab13d0ad7e5408b.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że na dobre przeszedłeś na twardą stronę mocy..... będzie powód do wspólnej degustacji chmielowego nektaru :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokonałem małych pomiarów i tak Mg 1290 więc bardzo ładnie, nie dozowałem z tydzień i wszystko się utrzymuje i to mnie martwi oraz Ca 400 też nic nie spada zaś KH z 6.1 podniosłem na 7.7 i dalej podnoszę planuję na 9 się zatrzymać, dziwi mnie tylko to że żeby podnieść to musiałem lać płyny do baniaka jak dla mnie w dużej ilości teraz w tydzień brak spadków a w baniaku 7 szczepek SPSów i parę LPSów gdzie LPSy dwa mam po 10cm. Zauważyłem że jak robię często podmiany tj. co 6-7dni to monti ma lepsze przyrosty zaś jak zaniedbam jak teraz co 10-13dni to korale jakby hamują najwidoczniej do wzrostu potrzeba im czegoś jeszcze, chyba wrócę do lania fito i koral snow oraz accel to może przez to lepiej rosły, na pewno przyszedł czas na zmianę soli, może ktoś coś poleci (myślę o Red Sea Coral Pro ale ostatnio jedna osoba mi mówiła że jest zanieczyszczona. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, te parametry mogą być stabilne właśnie przez częste podmiany, a skoro jest ok to po co sól zmieniać? :) Lepsze jest wrogiem dobrego :) Ja bym poczekał, aż parametry zaczną spadać i wtedy pomyśleć o zmianie soli :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry niestety musiałem sam powyciągać bo na podmianach na IO mg spadło poniżej 1000 a Ca koło 320 więc fakt jest taki że korale podrosły i zapewne pobrały dużo z wody lecz niestety ta sól jest uboga i bardzo mało szkodzi ale za razem mało pomaga, jak sobie przypomnę jak miałem sól Kenta to bardzo dobrze wszystko wyglądało ale przesiadki z akwarium do akwarium skłoniły mnie do zmiany soli na uboższą teraz kończę wiadro 8kg i zamierzam kupić podobną ilość będę miał na kilka miesięcy i jak znowu kupie IO to szybko nie zmienię więc chyba zaryzykuję i kupię Red Sea lub Preisa albo Kenta( wypróbowany osobiście więc może przeważy). Postaram się zrobić dzisiaj fotki i będzie widać jak zwierzyna się dobrze ma.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś gdzie są obiecane foty?

Po całym dniu śmigania za funisland maiediwyi i acanthurus leucosternon spragniony jestem widokiem tomisia i błazenków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem wszystko ma się świetnie, zauważyłem tylko że Eufylka mi się słabiej pompuje ale tez wiem dlaczego pomiędzy dwoma głównymi jej gałązkami zamieszkał krab Mitrax nie wiem czy to normalne ale tak jest i mieszka tam od kilku dni wieczorami opuszcza domek i kosi trawniczek.

Montiporka mój pierwszy SPSik

ce76c96df1f7aa2cgen.jpg

Zoa mam z trzy odmiany a miałem z 8 te które zostały pięknie przyrastają i lubią moje akwarium niestety nie wszystkie rodzaje z tej grupy tak fajnie rosną

3630e5cd53e1cbbfgen.jpg

Rico moje ulubione grzybki ostatniu podkarmiam je trochę strzykawką dzięki czemu mam już 4 mordki jak teraz każda się podzieli na dwie to będę mega szczęśliwy.

9210873fdce7b775gen.jpg

Rybki cieszą najbardziej gości którzy bywają u mnie w domu mnie bardziej interesują korale ale nie powiem że bez ryb można żyć bo jak do wszystkiego człowiek się szybko przywiązuje szczególnie moja mała Hanka co prawda każda rybka to "kaka" ale i tak je bardzo lubi

03bd1293a0ac44acgen.jpg

77fccf725add4580gen.jpg

Gratisek z Erybki rośnie jak na drożdżach

c198c58ef4b21de4.jpg

kolejna monti mam nadzieje że ostro ruszy ze wzrostem w najbliższym czasie

f87a3f0e88c4de91.jpg

Ostatni miękas jakiego dokładam do akwa muszę dla niego kupić oddzielną skałkę bo zdaję sobie sprawę z jego mocy zarastania.

6130251d64a96106.jpg

Na koniec zdjęcie ogólne zbiornika tylko robione przez boczną szybę, tak dla odmiany.

7b4bc09d1fad172dgen.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielonym trawnikiem się nie przejmuj.... przystaw go do tylnej ściany a zapomnisz o swojej obawie i będziesz mógł obserwować jak ci się pnie po szybie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mała aktualizacja parametrów

Mg1280

Ca 380

Kh 10.5

Moje wnioski na dziś, Mg spada w przeciągu tygodnia minimalnie i się utrzymuje na stałym poziomie trochę dozuje go raz w tygodniu i jest na dobrym poziomie zaś wapń wcześniej stał lecz teraz spada około 40-50ppm na tydzień wiec chyba zacznę go podbijać częściej niż raz w tygodniu. Co do Kh to muszę przyznać że ciężko było podnieść do 10.5 teraz postaram się utrzymać je na tym poziomie zobaczymy jak to wyjdzie.

Najgorsze że w akwarium mam mnóstwo glonów i pęknie rosną od już chyba 3 miesięcy co powoduje że No3 i Po4 są niewykrywalne przez moje testy co może być przyczyną takiej sytuacji?

Wypowiadam od dziś wojnę glonom i zapewne rozpocznę nowy wątek w dziale plagi i będę kolejno eliminował błędy w moim prowadzeniu akwarium bo zapewne jakieś są.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z nowości w akwarium to dołożyłem pompkę dozującą bo znudziło mi się lanie Kh ze strzykawki, niestety pompka jest jedno kanałowa i dozuję ją tylko Kh zaś Ca i Mg leję dalej z ręki ale że jest tego dużo mniej bo roztwory silnie stężone jakoś daję radę. Glony dalej mam jak miałem chociaż przez częste wyrywanie się zmniejszyły niestety robię za kraba bo te legaty śpią zamiast wcinać z resztą i 10 jeżowców by nie dało sobie radę.

Życia nie dokładam lecz jestem po 3 podmianie na red sea pro coral i jestem zadowolony bo miękasy jakby się mają lepiej capnella się rozmnożyła i rozrzuciła parę drzewek.

Z nowości to zacząłem lać doświadczalnie kenta accel i coral snow parę dni jednego a następnie kilka dni drugi może w końcu znajdę przyczynę na słabe polipowanie Eufylii i zoa.

Poniżej parę fotek obrobionych na automacie w gimpie (darmowy programik a robi robotę)

pierwsza zielona trawka tej wiosny

468052f5f1e77bb8gen.jpg

Fotka całości po małym przemeblowaniu

ddaebf0e44109c61gen.jpg

Monti i inne SPSy jako jedyne w akwarium rosną i muszę przyznać że łatwiej mi się je prowadzi niż LPSY i miękasy teraz robię podmianki dbam o wysokie parametry i koraliki rosną

75b76587fd7381abgen.jpg

f07bb48458212528gen.jpg

fa3fda41fb5f2c6fgen.jpg

0e883097703c8127gen.jpg

Testy

Kh10.4 :animier:

Ca 380 :wallbash:

Mg 1170 :wallbash:

Plan na przyszłość to dokupić z jedną Acrę oraz pozbyć się glonów.

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na fotkę mojego trawnika a zobaczysz kto wymiata w rodzinie :D

Na co chciałeś zwrócić uwagę strzałką na przedostatnim zdjęciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie to co jest pod strzałką to grzybek ma już z dwa trzy tygodnie i mam takie dwa nie rosną nic chyba oddam je tobie i będę widział na zdjęciach jak dorastają do 8cm.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie maleństwo?

Fotki małych grzybów to ja akurat dziś dodałem, ale w moim bagnie strzałkami niczego zaznaczać nie muszę ;)

Tobie można calastrea-i pozazdrościć bo rośnie tak jak u mnie mięjasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.