Skocz do zawartości
siatkarz5

Co to jest? i jak sie pozbyć

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest? i jak sie pozbyć

Pokazało się kilak miesięcy temu i nie ustanie się mnoży.

Na początku nie było problemu, ale teraz zarasta polipy i staje się to zagrożeniem dla nich

Czy może ktoś zna metodę jak to wyplenić ze zbiornika.

Z góry dzięki

715-obraz 012.jpg715-obraz 013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z tego co widze to powinienes sie matwić(tymi babelkami powietrza)na skałce czy ja dobrze widze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pozostale-chodzi o to co zaznaczyles ,to chyba rurówki wydaje mi sie że cos nie tak z curkulacja u ciebie nawiasem mówiąc o twoich fotach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do bąbelków powietrza to mam je od dawna pojawiają się tylko wieczorem w niektórych miejscach i w żaden sposób mi to nie przeszkadza. Sadze że jest to reakcja na powstawanie glonu wapiennego. Ale nie oto pytam chodzi mi o te małe kwiatuszki.

Czym więcej wyrywam tym bardziej się mnożą. Kiedyś kosił je imperator ale tez smakowały mu twarde więc nas pożegnał i mamy kwiatuszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są to bardzo ładne wieloszczety tylko niestety malutkie. jako poletko mogą być ładne. to jest rafa i nie da się hodować tylko to co się podoba.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to nie rórówki bo rórówki nie rosną w koloniach.są to jakieś małe polipki.sprubuj jednego wyrwać i zobacz czy jest to jednolita masa.jeśli masz czas to kożesz każdego po kilei kallwaser załatwić jak aiptasje


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siatkarz5 :

A co do bąbelków powietrza to mam je od dawna pojawiają się tylko wieczorem w niektórych miejscach i w żaden sposób mi to nie przeszkadza. Sadze że jest to reakcja na powstawanie glonu wapiennego.

Ja bym jednak postawił na cyjanobakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siatkarz5 :

A co do bąbelków powietrza to mam je od dawna pojawiają się tylko wieczorem w niektórych miejscach i w żaden sposób mi to nie przeszkadza. Sadze że jest to reakcja na powstawanie glonu wapiennego. Ale nie oto pytam chodzi mi o te małe kwiatuszki.

Czym więcej wyrywam tym bardziej się mnożą. Kiedyś kosił je imperator ale tez smakowały mu twarde więc nas pożegnał i mamy kwiatuszki.

a to chyba wypowiedz miesiąca reakcja na powstawanie glonów wapiennych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siatkarz5: Ja je również mam takie polipki i mi sie podobają, tworzą dywanik jak clavularia. A do tych bąbelków, to ja jeszcze widzę cjanobakterie. I z nimi raczej zacznij walczyć.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to fajnie że zawsze najwięcej do powiedzenia maja ci którzy akwarium mają w słoiku po korniszonach.

Co do opinii na temat bąbelków. To są u mnie od ponad roku i w żaden sposób nie w pływają negatywnie na zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepotrzebnie sie zloscisz jak dla mnie te babelki to pecherzyki powietrza wydzielane przez czerwone glony sluzowe w procesie fotosyntezy i tak jak to juz zauwazyl kolega piona radze poprawic cyrkulacje wody lub jej jakosc bo moze teraz ci nie przeszkadzaja ale ktoregos dnia przyglusza tobie reszte zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.