Skocz do zawartości
Puffer

Nowy zbiornik 270l (narozny)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tydzien temu zalalem zbiornik w100% woda z dzialajacego systemu i mam kilka pytan co do dalszych dzialan.

Na poczatek wypelnie metryczke nowicjusza

1. Wymiary akwarium (dl x szer x wys) i jego obietosc brutto

- jest to juwel delta 300, narozne, 2x85cm_2x30cm_1x80cm(frontowa)_ h=50cm, okolo 270litrow.

2. Calkowita ilosc wody netto w systemie (np woda w sumpie + woda w akwarium - skala

-mysle ze okolo 220l

3. Posiadasz filtr RODi i kiedy wymieniales filtry?

- posiadam nowy filtr z nowymi wkladami

4. Jakie stosujesz metody filtracji ( model odpieniacza, refugium, wegiel, rowa etc)

-odpieniacz turboflotor 1000 na pompie AM 2000l/h

5. Jakiego oswietlenia uzywasz i jak dlugo swiecisz? (moc, rodzaj, barwa)

-2x45w t5 (juwel,jedna marine druga 15000k)+ 1xhqi150w+2x24w t5 kompaktowe niebieskie ktorych jeszcze nie wlaczalem.

6. Jaka obsade korali posiadasz?

-z tych co wiem to mam zoa, xenie pulsujaca, grzybka, jakis ukwial, i cos jeszcze ale musze zidentyfikowac...

7. Jaka obsade ryb posiadasz?

- jeszcze nie mam ryb ale mam 4x blue leg hermit i 4x turbosnails

8. Kiedy zbiornik wystatowal?

- 29.10.2012

9. Ile masz zywej skaly? Ile masz piasku?

- okolo 25kg Zywej skaly. Piasku jeszcze niemam. Okolo 20kg skaly ( nie zywej- z poprzedniego akwarium slonawego)

10. Czy stosujesz jakas metode probiotyczna (vodka, VSV, biopelety etc)

-nie

11. Uzywasz ozon, UV?

-nie

12. Jakie masz parametry wody i kiedy ostatnio byly robione testy (NO3, PO4, KH, pH, Ca, Mg, zasolenie, temperatura) - testami jakiej firmy? 13. Jak duze podmiany wody robisz (procentowo - w przeliczeniu na tydzien) i jaka sola?

Temp 25-26C

Nh4=0 -salifert i tetra

No2=0-salifert

No3=0.75 - red sea

Kh=10.9 - salifert

Ph=8-8.5 - zoolek

Cl=400 - salifert

Mg=1500 -salifert

Sol - kent

Testy robione 6.11.12

Podmian jeszcze nie robie ale dolewam odparowana wode.

14. Ile i czym karmisz ryby?

- nie karmie

15. Ile i czym karmisz korale?

- nie karmie

16. Przebyte plagi lub inne problemy w ciagu ostatniego miesiaca (skok temperatury, brak pradu, etc)

- mam czerwone glony wygladaja jak cyjano i mam dzienne skoki temperatury z 25 do 26.5C w ciagu 24h( akwarium stoi za blisko kaloryfera ktory nagrzewa sie w nocy i oddaje cieplo w dzien) czy to miesci sie w normie czy dyskwalifikuje ?

17. Czy stosujesz suplementy (jesli tak to jakie)?

- nie

I teraz zadam kilka pytan ktore mnie nurtuja:

1. Czy powinienem sie przejmowac tymi cyjano? Czy to naturalne dla nowego zbiornika? Jesli naturalne to po jakim czasie powinny zaniknac?

2. Jak dlugo powinienem swiecic i czym?

3. Co do filtracji to nie mam sumpa i mam tylko odpieniacz czy to powinno wystarczyc?

4. Mam pompe cyrkulacyjna 6000l/h ktora miesza akwa, mam jeszcze jedna 3000l/hw szawce czy powinienem ja wsadzic do akwa?

5.czy akwarium jest gotowe na przyjecie jakichs ryb i krewetek?

6.czy wachania temp o okolo 1.5C w ciagu dnia sa do zaakceptowania?

Rowniez mile widziane wszelkie sugestie nasuwajace sie wam na mysl typu czego mi brakuje itp. ( bez zlosliwosci prosze, dopiero zaczynam slona przygde :)

Dariusz


6012_6100.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpowiedzi są IMO :)

1. Nie przejmować się. Cyjano odsysać. U mnie plagi zniknęły po roku. Można pewnie szybciej. Ale tak czy inaczej start być musi.

2. Docelowo większość świeci 10h full (hqi+t5) + 2h samo t5. Na początku niektórzy zalecają świecić mniej i stopniowo zwiększać. IMO dojrzewanie jest wtedy łagodniejsze, ale dłuższe...

3. Powinno. Sump to wygoda nie konieczność. Oczywiście więcej trzeba wtedy upchać w akwarium.

4. Cyrkulacji nigdy za mało, jak to mówią... Przynajmniej do momentu aż się skała zacznie od dna odrywać ;)

5. Wydaje mi się, że za wcześnie. Poczekałbym z miesiąc. Ale ja z natury ostrożny jestem.

6. Spoko.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma 1 miesiac i wyglada tak:post-13298-1354189034,73_thumb.jpg

Mysle ze juz gotowy na przyjecie korali..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk


6012_6100.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zbiornik ma 2 miesiace.

Mam juz kilka korali i zaczyna mi sie podobac.

Aktualizuje foto:

post-13298-1357307440,83_thumb.jpg

Pozdrawiam


6012_6100.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.